FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Zima całkowicie ich zaskoczyła. Olbrzymie zaspy, a oni nie mają węgla, aby się ogrzać [ZDJĘCIA]

Wyjątkowo wczesny atak zimy całkowicie zaskoczył mieszkańców Kazachstanu. Ścisnął mróz i spadło mnóstwo śniegu, odcinając wiele miejscowości od świata. Z powodów wysokich cen węgla ludzie nie mają czym palić w piecach i się ogrzać.

Wczesny atak zimy w Kazachstanie. Fot. Instagram / yessen1702.
Wczesny atak zimy w Kazachstanie. Fot. Instagram / yessen1702.

Dramatyczna sytuacja panuje w północno-wschodniej części Kazachstanu, gdzie spłynęło mroźne powietrze przynosząc intensywne opady śniegu, jakich na początku października nie widziano od lat. W jeden dzień spadła taka ilość opadów, jaka zwykle jest notowana przez cały miesiąc.

Gdyby to był deszcz, nie byłoby żadnego problemu. Jednak spadł śnieg, który przy silnym wietrze zebrał się w olbrzymie zaspy, odcinające od świata wiele miejscowości w obwodzie pawłodarskim. Mieszkańcy skarżą się, że nie byli przygotowani na tak szybkie nadejście zimy.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🅔🅒🅔🅗 (@yessen1702)

W ostatnich tygodniach ceny węgla były tak duże, że musieli cierpliwie czekać na ich spadek. Nie doczekali się, więc w ich piwnicach nie ma nawet grama czarnego złota. W domach temperatura spadła poniżej 15 stopni, zrobiło się przeszywająco zimno.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🅔🅒🅔🅗 (@yessen1702)

Nie mamy czym ogrzewać domów. Na węgiel nas nie stać, bo jego cena skoczyła kilkukrotnie. Jeśli zima będzie sroga, to nie wiem, co z nami będzie - skarżyła się z płaczem mieszkanka jednej z zasypanych śniegiem wiosek, na antenie lokalnej telewizji.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🅔🅒🅔🅗 (@yessen1702)

Prognozy Rosyjskiej Służby Meteorologiczno-Hydrologicznej nie są pomyślne dla Kazachstanu, ponieważ wieszczą surową zimę w grudniu, który ma przynieść średnią temperaturę znacznie poniżej normy wieloletniej. W styczniu ma być cieplej, ale w lutym zima znów uderzy z całą mocą.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news