FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Spektakularny wał szkwałowy nad Trójmiastem na pożegnanie sezonu burzowego [WIDEO]

Niezwykle widowiskowe pożegnanie tegorocznego sezonu burzowego zgotowała pogoda mieszkańcom i turystom w Trójmieście. Przez niebo przetoczył się złowieszczy wał szkwałowy. Grzmiało, lało i porywiście wiało. Zobacz nagrania.

Wał szkwałowy nad Gdynią. Fot. Twitter / brzoza / @brzoza__brzoza.
Wał szkwałowy nad Gdynią. Fot. Twitter / brzoza / @brzoza__brzoza.

Tegoroczny sezon burzowy był bardzo obfity, ale krótki. Po długiej przerwie nad Polską w weekend (11-12.09) wędrują chmury burzowe, które przynoszą przelotne, ale chwilami ulewne deszcze, połączone z piorunami, gradem i porywistym wiatrem.

W sobotę (11.09) padało, miejscami pierwszy raz od 11 dni, na zachodzie oraz częściowo na północy i w centrum kraju. Ulewom towarzyszyły burze. Jedna z najgwałtowniejszych przetoczyła się nad Trójmiastem.

W niecałe 2 godziny spadło ponad 30 mm deszczu, czyli połowa tego, co powinno przez cały miesiąc. W niektórych miejscach Trójmiasta z powodu ulewy doszło do podtopień, są też połamane drzewa i zerwane linie energetyczne. Na szczęście nie ma poszkodowanych.

Ulewę poprzedził okazały wał szkwałowy, którego naocznymi świadkami byli byli mieszkańcy i turyści. Niesamowity spektakl, dziejący się na niebie, stanowił piękne ukoronowanie sezonu burzowego i pożegnanie widowiskowych błyskawic do przyszłego roku.

W niedzielę (12.09) burzowo będzie na południu, wschodzie i w centrum kraju, a w poniedziałek (13.09) na krańcach południowo-wschodnich. W późniejszym terminie jeśli burze będą się jeszcze pojawiać, to tylko sporadycznie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news