FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Wytrzymajmy jeszcze jeden dzień, bo idzie duże ocieplenie. W weekend nawet 20 stopni i pogodne niebo

Czwartek będzie ostatnim dniem powiewu zimy. Musimy przetrwać przeszywająco zimny wiatr z zacinającym deszczem i śniegiem. W nagrodę podczas weekendu czeka nas iście wiosenna aura. Będzie słonecznie i nawet 20 stopni w cieniu. Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

W kwietniu akcenty wiosenne często przeplatają się z zimowymi. Aura, którą mamy od kilku dni za oknem jest tego najlepszym przykładem. Musimy przetrwać jeszcze jeden dzień z przeszywająco zimnym wiatrem połączonym z opadami deszczu, śniegu i krupy śnieżnej.

Od piątku (9.04) czeka nas poprawa pogody. Opady ustąpią, a niebo zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. Jednocześnie temperatura wzrośnie przeważnie do 10-11 stopni. Niestety, porywisty wiatr nam nie odpuści.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

W sobotę (10.04) jeszcze cieplej. W większości regionów kraju odnotujemy od 12 do 16 stopni. Wyjątkiem będzie jedynie Pomorze, gdzie odnotujemy od 5 do 10 stopni. Podczas, gdy na północy i zachodzie musimy się liczyć z deszczem, to na południu i południowym wschodzie będzie słonecznie.

W niedzielę (11.04) parasole przydadzą się na Pomorzu. Na pozostałym obszarze niebo będzie się przejaśniać i rozpogadzać. Temperatura wzrośnie przeważnie do 16-18 stopni. Zrobi się przyjemne ciepło. Jedynie silny wiatr będzie dawać się nam ze znaki.

Prognoza pogody na poniedziałek. Fot. TwojaPogoda.pl

Wiosenne ciepło przeciągnie się również na pierwszą połowę przyszłego tygodnia. W wielu miejscach będzie pogodnie i bardzo ciepło, nawet do 21-22 stopni w cieniu. Niestety, nie będzie to jeszcze trwała wiosna, bo w połowie tygodnia nadejdzie kolejne duże ochłodzenie, ale o nim już w kolejnym artykule.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news