FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda pokrzyżowała plany? Zobacz, jak wyglądało wyjątkowe spotkanie Księżyca, Jowisza i Saturna

W czwartkowy wieczór byliśmy świadkami przepięknego zjawiska na niebie. Doszło do romantycznego spotkania Księżyca z planetami Jowisz i Saturn. To był przedsmak tego, co czeka nas za miesiąc, a czego ludzkość nie widziała od prawie 400 lat!

Spotkanie Księżyca, Jowisza i Saturna. Fot. Witold Ochał / witoldochal.blog
Spotkanie Księżyca, Jowisza i Saturna. Fot. Witold Ochał / witoldochal.blog

W czwartek (19.11) począwszy od mniej więcej godziny po zachodzie słońca aż do godziny 20:00 można było zachwycać się romantycznym spotkaniem trzech ciał niebieskich na niebie południowym. Na pierwszym planie pojawił się Księżyc zbliżający się do pierwszej kwadry.

Powyżej niego znalazła się planeta Saturn, ta która ma liczne pierścienie. Zaś w dół i na prawo od niego jaśniał planetarny Zeus, czyli Jowisz, największa planeta naszego Układu Słonecznego.

Spotkanie Księżyca, Jowisza i Saturna. Fot. Witold Ochał / witoldochal.blog

Mimo, że wszystkie te obiekty będzie dzielić odległość setek milionów kilometrów, to jednak z perspektywy obserwatora na powierzchni ziemi ujrzeliśmy je tuż obok siebie. Pogoda w wielu regionach kraju kaprysiła przynosząc pochmurne niebo i deszcz, dlatego zamieszczamy fantastyczne zdjęcie od naszego czytelnika Witolda Ochała, który uwiecznił to piękne spotkanie.

Przedsmak wielkiego spektaklu

To wyjątkowe spotkanie będzie zaledwie przedsmakiem tego, co czeka nas za miesiąc. Jowisz i Saturn z każdym dniem zbliżają się do siebie. 21 grudnia znajdą się na niebie najbliżej od 397 lat! 4 dni wcześniej dołączy do nich Księżyc.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news