FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Niezwykła powódź na pustyni. Wielbłądy stały w strugach deszczu jak osłupiałe [FILM]

Na arabskiej pustyni spadł deszcz, który okazał się na tyle rzadkim zjawiskiem, że wielbłądy stały jak osłupiałe w jego strugach, nie widząc co ze sobą zrobić. Ten niezwykły moment uchwycono na nagraniu. Zobaczcie.

Fot. YouTube / chave weather - daily videos.
Fot. YouTube / chave weather - daily videos.

Wyjątkowo ulewne deszcze nawiedziły Półwysep Arabski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest to jeden z największych obszarów pustynnych na naszej planecie. O tym, jak rzadko tam pada deszcz, a jeszcze rzadziej przechodzą ulewy, świadczy poniższe nagranie.

Widoczne są na nim wielbłądy, które przemoczone do suchej nitki, nie wiedzą co ze sobą począć, stojąc jak osłupiałe. Nogi mają związane sznurami, aby się nie ruszały. Okazuje się to tragiczne w skutkach. Na kolejnym nagraniu stłoczone zwierzęta walczą o życie podczas przejścia tzw. powodzi błyskawicznej, gdy deszczówka po brzegi wypełnia wadi, czyli suche doliny.

Roczna suma opadów na większym obszarze półwyspu nie przekracza 100 litrów na metr kwadratowy, a więc jest przeszło 6-krotnie mniejsza niż w Polsce. Do powodzi doszło m.in. w mieście Szardża nieopodal Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zalane zostały drogi i zabudowania. Na szczęście nikomu nic się nie stało, mimo, że Arabowie lubią igrać z wielką wodą uciekając przed jej rwącym nurtem.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news