FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na żywo: Gdzie są teraz deszcz i burze? Śledź je na mapach!

Dzięki aktualizowanym na bieżąco mapom możesz każdy deszcz i burzę śledzić na żywo. Sprawdź, gdzie pada i grzmi, a także kiedy deszcz lub burza dotrze do Twojej miejscowości!

Fot. Piotr Wojakowski / TwojaPogoda.pl
Fot. Piotr Wojakowski / TwojaPogoda.pl

Poniżej mapa radarowa obrazująca, gdzie teraz znajdują się deszcze i jakie mają natężenie. Obszary granatowe - słabe opady, zielone i żółte - umiarkowane, pomarańczowe i czerwone - silne, różowe i fioletowe - nawalne. Można odtworzyć animację z ostatnich 12 godzin. Aby odświeżyć mapę, należy wcisnąć na klawiaturze przycisk F5 (aktualizacja co 10 minut).

Poniżej mapa obrazująca, gdzie teraz znajdują się burze. Czerwone kropki oznaczają najnowsze wyładowania, a kolejne kolory, coraz to wcześniejsze. Aby odświeżyć mapę, należy wcisnąć na klawiaturze przycisk F5 (aktualizacja co 5 minut). Dane: Burze.dzis.net

W strefie żółtej w ciągu jednej godziny może spaść do 30 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 2 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 80 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie. W strefie zielonej spodziewamy się ulewnego deszczu do 20 mm, z gradem o średnicy do 1 cm i porywistym wiatrem do 75 km/h. Zachowajcie ostrożność!

Komentarze

prognoza polsat news