FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W poniedziałek potężne ochłodzenie, chwyci mróz, a miejscami przejdą obfite opady śniegu

Jeszcze w weekend będziemy się cieszyć bardzo przyjemną temperaturą dochodzącą do prawie 20 stopni, jednak początek przyszłego tygodnia przyniesie nam potężne ochłodzenie. Temperatura spadnie poniżej zera, a deszcz przejdzie w śnieg.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Po bardzo ciepłym i słonecznym weekendzie (28-29.03) czeka nas bardzo zimny, a miejscami także śnieżny początek przyszłego tygodnia. Załamanie pogody nadejdzie jeszcze w niedzielne (29.03) późne popołudnie i wieczór.

Nad północy i północnym zachodzie kraju temperatura gwałtownie obniży się. Będzie nawet o ponad 10 stopni niższa od tej notowanej w tym samym czasie na przeciwległym krańcu Polski. Ochłodzenie obejmie cały kraj w nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30.03).

Wraz z wędrującym frontem atmosferycznym spodziewamy się opadów deszczu, które podczas spadku temperatury w okolice zera będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i w sam śnieg. Do poniedziałkowego (30.03) poranka w niektórych miejscach krajobrazy mogą się delikatnie zabielić.

Śnieg sypać będzie przez cały dzień, zwłaszcza na południowe województwa. Najwięcej białego puchu spadnie na pogórzu, około 10 cm, a także w górach, powyżej 20 cm. Wśród miast wojewódzkich zimowa sceneria może zapanować m.in. we Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie.

Zimno będzie też we wtorek (31.03), który minie pod znakiem temperatury w pobliżu zera w najcieplejszym momencie dnia, a także rozpogodzeń i miejscowych przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem.

W kolejnych dniach będzie się powoli ocieplać, jednak jeszcze lokalnie mogą występować opady różnego rodzaju. Na kolejne większy skok temperatury poczekamy do kolejnego weekendu. Takie kaprysy przynosić nam będzie początek astronomicznej wiosny.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news