FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nadciąga duże ocieplenie. Jeszcze w tym tygodniu temperatura sięgnie niemal 20 stopni w cieniu

Ostatnie noce i poranki minęły pod znakiem mrozu, i to miejscami sporego. Jednak mamy dobre wieści. Nadciąga duże ocieplenie, za sprawą którego jeszcze przed końcem tygodnia temperatura w najcieplejszych miejscach sięgnie niemal 20 stopni. Sprawdź prognozę!

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Od kilku dni oddychamy zimnym, suchym i rześkim powietrzem napływającym znad Arktyki. Nocami i o porankach temperatura spadała przeważnie do około minus 5 stopni, a lokalnie nawet poniżej minus 10 stopni. Jednak w naszym kierunku płynie już dużo cieplejsze powietrze znad Atlantyku.

To dzięki niemu końcówka tego tygodnia zapowiada się naprawdę ciepło. Temperatura będzie nawet o 15 stopni wyższa od tej, którą mierzyliśmy w poprzednich dniach. Piątek (27.03) będzie pierwszym dniem bez porannego mrozu, a także pierwszym z dwucyfrową temperaturą w godzinach popołudniowych.

Termometry pokażą od 10 stopni na północy do 15 stopni na południu kraju. Na zachodzie kraju zacznie się jednak chmurzyć, a tylko na wschodzie utrzyma się słoneczna aura.

W sobotę (28.03) zdecydowanie się poprawi, będzie słonecznie, sucho i jeszcze cieplej, przeważnie około 15 stopni. Najwyższe wartości termometry wskażą na południu i zachodzie kraju, 17-18 stopni, a może jeszcze więcej.

W niedzielę (29.03) na południu, wschodzie i w centrum utrzyma się jeszcze ciepłe powietrze, o temperaturze nawet do 17 stopni, ale będzie ono od północy i zachód wypierane przez dużo chłodniejszą masę powietrza, która przyniesie wieczorem deszcz przechodzący w deszcz ze śniegiem i w sam śnieg. Więcej szczegółów na temat ochłodzenia... tutaj

Pogoda w weekend będzie sprzyjać spacerom, ale pamiętajmy, aby udawać się na łono natury tylko w te miejsca, gdzie nie będą się gromadzić większe grupy spacerowiczów. Unikajmy popularnych miejsc wypoczynku.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news