FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend: Sobota czy niedziela? Który dzień będzie ładniejszy? Sprawdź!

Ostatnie weekendy nie przynosiły przyjaznej pogody. Często padało i porywiście wiało. Czy tym razem możemy liczyć na bardziej łaskawą aurę, bez opadów, bez silnego wiatru, z rozpogodzeniami i wysoką temperaturą? Sprawdź prognozę.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Zbliżają się wolne dni, które chcielibyśmy spędzić np. na spacerze. Jednak czy pogoda nie pokrzyżuje nam planów i nie zmusi do pozostania w domu przed telewizorem?

Pogoda na sobotę

Wszystko wskazuje na to, że sobota będzie najładniejszym dniem weekendu, ponieważ na przeważającym obszarze kraju zza chmur będzie wyglądać słońce, poprawiając nam samopoczucie. Niestety, na bezchmurne, lazurowe niebo nie mamy nawet co liczyć.

W najgorszej sytuacji znajdą się mieszkańcy północnych województw, gdzie przez większą część dnia będzie pochmurno i deszczowo. Południowo-zachodni wiatr będzie wzmagać, osiągając przeważnie 60-70 km/h, a lokalnie nawet do 80 km/h, zwłaszcza nad morzem i pogórzu. Wysoko w górach będzie wiać powyżej 100 km/h.

Temperatura będzie całkiem przyjemna, bo w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 4 stopni na północnym wschodzie do 10 stopni na południowym zachodzie kraju. Niewykluczone, że lokalnie będzie jeszcze cieplej za sprawą ciepłego i suchego wiatru typu fenowego.

Pogoda na niedzielę

W drugi dzień weekendu pogoda załamie się już w całym kraju. Tam, gdzie dotąd było słonecznie, a więc na południu, spodziewamy się całkowitego zachmurzenia i obfitych opadów deszczu. W dobę spadnie nawet 10 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

Im dalej na północ, tym opady będą słabsze, a szansa na przejaśnienia większa. Wszędzie jednak będzie wiać dokuczliwie w porywach do 70-80 km/h, a na południu kraju nawet powyżej 80 km/h. Wichura może powodować lokalne szkody materialne i stanowić zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia.

Ten dzień bezpieczniej będzie spędzić w domu, zwłaszcza, że ponura, deszczowa i wietrzna pogoda nie będzie w żadnym razie zachęcać do spacerów, a już na pewno do chodzenia po górach, gdzie spodziewane są śnieżyce przy huraganowym wietrze.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news