FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Sobota czy niedziela? Który dzień weekendu będzie najpogodniejszy i najcieplejszy? Sprawdź!

Ostatnie weekendy przynosiły nam kapryśną pogodę. Miejscami padało, grzmiało, ale było też pogodnie. Czy aura u kresu tego tygodnia przypadnie nam do gustu i pozwoli wypocząć w spokoju na łonie przyrody? Sprawdź prognozę!

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Pogoda między sobotą a niedzielą będzie się różnić tak bardzo, że nie będzie najmniejszego problemu z wyborem, który dzień spędzić poza domem i wypocząć np. podczas wycieczki lub spaceru. Pora na szczegółowe przewidywania na weekend.

Pogoda na sobotę

Dzień rozpocznie się rosnącym zachmurzeniem i opadami deszczu, najpierw w zachodnich województwach, a następnie także w północnych i południowych. Na pozostałym obszarze będzie jeszcze słonecznie, zwłaszcza na wschodzie.

Po południu rozpada się też w głębi kraju. Opadom mogą miejscami towarzyszyć burze, ale ich intensywność nie będzie duża. W trakcie grzmotów padać i wiać może nieco mocniej. Od zachodu kraju aura będzie się poprawiać, opady ustaną, a niebo będzie się rozpogadzać.

Najlepsze warunki atmosferyczne panować będą przez cały dzień we wschodnich regionach, gdzie deszcze nie dotrą. Temperatura będzie zróżnicowana, od 22 stopni na północnym wschodzie przez 24-27 stopni w większości miejsc do 29 stopni na południu i zachodzie kraju. Z powodu podwyższonej wilgotności powietrza odczuwalnie może być cieplej.

Pogoda na niedzielę

Skoro sobota będzie mokra, to wiemy już, że niedziela przyniesie nam zdecydowanie lepszą pogodę. Jeśli popada, to tylko lokalnie, słabo i przelotnie na krańcach północno-wschodnich i południowych. Opadami raczej przejmować powinniśmy się tylko w Karpatach.

Niemal w całym kraju będzie słonecznie, sucho i gorąco. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 23-24 stopni na północy przez 25-27 stopni na większym obszarze do 29 stopni na południowym zachodzie kraju.

Aura będzie sprzyjać wypoczynkowi i aktywności na świeżym powietrzu. Jednak w miejscach, gdzie po południu temperatura zbliży się do 30 stopni, należy zachować ostrożność i unikać długotrwałego przebywania w pełnym słońcu. Warto też pamiętać, aby zawsze mieć przy sobie choćby małą butelkę z wodą.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news