FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na długi weekend: Lato zmieni się w jesień. Nie będziemy zadowoleni

Przed nami długi weekend związany ze świętem Matki Boskiej Zielnej. Jeśli pracujecie tylko 5 dni w tygodniu i weźmiecie sobie wolny piątek, 16 sierpnia, to będziecie mogli wypoczywać przez 4 dni. Jednak czy pogoda będzie sprzyjać?

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Długi weekend najpogodniej zapowiada się na południowym wschodzie, a więc w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Kielecczyźnie. Najbardziej pochmurno i deszczowo będzie po przeciwnej stronie kraju, na północnym zachodzie, czyli na Pomorzu.

Pogoda na czwartek, 15 sierpnia

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również świętem Matki Boskiej Zielnej, pogoda będzie dopisywać jedynie na połowie obszaru naszego kraju. Uprzywilejowana będzie wschodnia część, gdzie spodziewamy się pogodnego nieba od świtu do zmierzchu.

Inaczej będzie w zachodniej połówce, gdzie może przelotnie padać. Deszcze możliwe są również na Jasnej Górze, na którą zmierzają obecnie pielgrzymi z całej Polski. Temperatura sięgnie tam 25 stopni. Na pozostałym obszarze odnotujemy od 20 stopni nad morzem do 26 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Pogoda na piątek, 16 sierpnia

Czeka nas większe ochłodzenie, ponieważ na przeważającym obszarze kraju temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie zdoła przekroczyć 20 stopni. Zdecydowanie najchłodniej będzie na Mazurach i Podlasiu, zaledwie 15 stopni.

Parasole przydadzą się w północnych regionach, w pasie od Pomorza przez mazury po Podlasie. Wszyscy planujący wypoczynek nad morzem lub mazurskimi jeziorami powinni wziąć pod uwagę niesprzyjającą pogodę i dostosować się do niej. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie, również w górach.

Pogoda na sobotę, 17 sierpnia

Wrócą cieplejsze klimaty, choć nie wszędzie. Na północy i północnym wschodzie kraju, w tym nad morzem i nad jeziorami, nadal będzie najchłodniej, najwyżej 20 stopni, w dodatku może słabo i przelotnie padać deszcz.

Im dalej na południe kraju, tym mniej chmur i więcej pogodnego nieba. Będzie też cieplej, nawet do 25 stopni w cieniu. Świetna pogoda panować będzie także w Sudetach i Karpatach.

Pogoda na niedzielę, 18 sierpnia

Najmniej przyjemnie zapowiada się końcówka długiego weekendu, ponieważ w całym kraju przyniesie ona wzrost zachmurzenia i opady deszczu, a także silniejszy wiatr. Najmocniej padać będzie na wybrzeżu. Lokalnie może zagrzmieć.

Temperatura dosyć zróżnicowana, ponieważ termometry pokażą od 19-18 stopni na północy przez 19-21 stopni na większym obszarze do 24 stopni na południowym wschodzie kraju.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news