FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend: Miejscami będzie mocno padać. Gdzie zaświeci słoneczko? Sprawdź!

Końcówka tygodnia dla większości z nas powinna być słoneczna, sucha i ciepła. Jednak pogoda rządzi się swoimi prawami i wcale nie zamierza nas słuchać. Sprawdźmy więc, gdzie będzie padać, a gdzie weekend zapowiada się pogodnie.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Weekend najbardziej deszczowo minie w województwach zachodnich i południowych. Spadnie tam od 10 do 25 mm deszczu, jednak miejscami na Dolnym Śląsku, przy granicy z Niemcami i Czechami, sumy opadów mogą sięgać nawet 50 mm. To całkiem sporo.

Padać będzie tym samym w tych regionach, gdzie dotychczas było najbardziej sucho. Z kolei tam, gdzie padało najczęściej i najmocniej, czyli na północy, spodziewamy się najmniejszych ilości deszczu. Parasole jednak przydadzą się prawie wszędzie. Pora na szczegóły.

Pogoda na sobotę

Deszcze mogą popsuć plany na sobotę mieszkańcom i wszystkim tym, którzy wypoczywają w południowych i centralnych regionach kraju. Tam będą pojawiać się najbardziej obfite deszcze, szczególnie podczas popołudniowych i wieczornych burz o małym i umiarkowanym natężeniu.

Podczas burz nie można też wykluczyć opadów drobnego gradu i porywistego wiatru. Szczególną ostrożność powinni zachować turyści wychodzący w góry. Tam zagrożenie ze strony błyskawic będzie zdecydowanie największe. Podczas załamania pogody należy zejść w doliny lub do schronisk.

Najmniejszych opadów spodziewamy się w regionach północnych, w tym nad morzem i na Mazurach. W tygodniu spadło tam tak dużo deszczu, że teraz przyjdzie czas na poprawę pogody. Jeśli popada, to bardzo słabo i jedynie przelotnie. Będą też miejsca, gdzie nie spadnie kropla wody.

Temperatura nie będzie już tak niska, jak w poprzednich dniach, zbliży się do normy dla tego okresu. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą w cieniu od 20 stopni na północy przez 21-22 stopnie na większym obszarze do 24 stopni na środkowym zachodzie.

Pogoda na niedzielę

Dalsza część weekendu najbardziej wilgotno szykuje się w zachodnich i południowo-zachodnich regionach kraju. Tam opadom mogą towarzyszyć burze i to właśnie w ich trakcie mogą się też pojawiać gradobicia i porywiste wiatry. Nie powinny być one jednak niszczycielskie.

Popada też na pozostałym obszarze, w dalszym ciągu w najmniejszej skali na północy i północnym wschodzie. Jest spora szansa, że Mazury i Pomorze, drugi dzień z rzędu, opady ominą.

Temperatura nie ulegnie większym zmianom, nadal będzie optymalna dla dobrego samopoczucia większości z nas. Odnotujemy w godzinach popołudniowych od 18-19 stopni na północy przez 20-21 stopnie na przeważającym obszarze do 22 stopni na południowym zachodzie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news