FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W których regionach kraju może w Wielkanoc popadać i zagrzmieć? Gdzie będzie najcieplej?

Już tylko kilka dni dzieli nas od Wielkanocy. Prognozy pogody są coraz bardziej klarowne, dlatego warto sprawdzić, gdzie należy się spodziewać w święta opadów deszczu i burz, gdzie będzie najchłodniej, a gdzie najcieplej.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Na wstępie uspokajamy, że powrotu zimy na Wielkanoc tym razem nie będzie. Zapowiada się ona ciepło, ale bez szału. Na większym obszarze kraju będzie słonecznie, jednak miejscami mogą się pojawiać przelotne opady deszczu, a nawet burze. Gdzie należy się z nimi liczyć? Sprawdźmy szczegółową prognozę na Święta.

Wielka Sobota

Tylko mieszkańcy niektórych regionów wschodniej Polski powinni wziąć ze sobą parasol w drodze do kościoła z wielkanocnym koszyczkiem, ale wyłącznie w drugiej połowie dnia, ponieważ właśnie wtedy mogą się tam pojawiać sporadyczne opady deszczu.

Na pozostałym obszarze od świtu do zmierzchu nie spadnie ani jedna kropla wody, a niebo będzie pogodne, choć nie liczmy, że będzie bezchmurne. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia na ogół 16-17 stopni, tylko na krańcach zachodnich będzie cieplej, do 18-20 stopni.

Zapowiada się tym samym naprawdę piękna Wielka Sobota, którą warto spędzić na świeżym powietrzu np. spacerując lub urządzając sobie piknik pod chmurką. Zaproszenie do aktywności poza domem dotyczy przede wszystkim mieszkańców wschodniej Polski, gdzie dalsze dni nie będą już tak urocze.

Niedziela Wielkanocna

Od samego poranka we wschodnich województwach będzie się chmurzyć, a miejscami padać. Z biegiem godzin, zwłaszcza po południu i wieczorem, opady będą częstsze i będą one mieć większe natężenie. Niewykluczone, że lokalnie będą one połączone ze słabymi burzami. Na pozostałym obszarze kraju padać nie będzie, szykuje się słoneczna i sucha aura.

Temperatura będzie uzależniona od stopnia zachmurzenia. Na północnym wschodzie, gdzie padać będzie najdłużej, termometry pokażą tylko od 10 do 13 stopni. W większości regionów odnotujemy po południu od 16 do 19 stopni. Najcieplej będzie na krańcach zachodnich, nawet do 20-22 stopni.

Poniedziałek Wielkanocny

Również w drugi dzień Świąt poszkodowana będzie wschodnia połowa kraju, gdzie będzie się chmurzyć i padać, przeważnie przy temperaturze od 14 do 15 stopni. Tam sama pogoda zrobi Lany Poniedziałek na głowy mieszkańców. Nie będą oni musieli biegać z wiadrami i się polewać.

Zupełnie inna aura panować będzie w zachodnich regionach, gdzie utrzyma się pogodne niebo i temperatura dochodząca do niemal 20 stopni w cieniu. Warunki atmosferyczne będą zachęcać do spacerów, biegania, jazdy na rowerze i innych aktywności, podczas których będzie można spalić nadmiar kalorii.

Podsumowując, pogoda w Wielkanoc sprawiedliwa nie będzie. Im dalej na wschód, tym będzie bardziej pochmurno i deszczowo, a przez to chłodno. Z kolei im bliżej zachodniej granicy, tym będzie słoneczniej i cieplej.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news