FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na majówkę 2019. Czy deszcz i chłód popsują nam wypoczynek w górach lub nad morzem?

Pogoda na majówkę 2019. Przygotowaliśmy wstępną prognozę na długi weekend majowy. Czy będzie słonecznie i ciepło, a może deszczowo i chłodno? Czy aura pokrzyżuje nam plany? Czy wypoczynek w górach lub nad morzem się uda? Sprawdź pogodę!

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Tegoroczna majówka może być wyjątkowo długa. Jeśli nie pracujemy w weekendy, a weźmiemy zaledwie 3 dni urlopu, to zyskamy nawet 9 dni wypoczynku nad morzem, jeziorami lub w górach. Jednak czy pogoda nie pokrzyżuje nam planów?

Nasza najnowsza prognoza pogody na majówkę jest wyjątkowo obiecująca. Wszystko wskazuje na to, że między 27 kwietnia a 5 maja, czyli w sam raz na długi majowy weekend, znajdziemy się pod wpływem pogodnych układów wysokiego ciśnienia.

Te zapewnią nam nie tylko suchą i słoneczną, ale też bardzo ciepłą pogodę. Jeśli wstępna prognoza się potwierdzi, to będziemy mieć zaledwie 1-2 dni z deszczem. W pozostałe dni będziemy mogli liczyć na mnóstwo pogodnego nieba i bardzo przyjemne ciepło.

Fot. Max Pixel.

Ile pokażą termometry? Przeważnie będzie od 15 do 20 stopni, a na zachodzie i południu kraju, czyli w najcieplejszych miejscach, nawet powyżej 20 stopni. Mała ilość chmur oznacza, że promieniowanie ultrafioletowe będzie wysokie. Aby złapać ładną opaleniznę będziemy mogli opalać się krócej.

Pogoda na majówkę w górach

Słoneczna i sucha aura będzie też sprzyjać wyprawom w góry. Minionej zimy spadło tam mnóstwo śniegu, który w partiach szczytowych utrzyma się przynajmniej do majówki. Ośnieżone stoki będziemy mogli podziwiać np. ze szczytu Kasprowego Wierchu w Tatrach.

Tatry w maju. Fot. TwojaPogoda.pl

Pogoda na majówkę nad morzem

Z kolei nad morzem, gdzie zazwyczaj jest najchłodniej, tym razem zapowiada się naprawdę ciepła i słoneczna pogoda, która pozwoli nam cieszyć się majowym słoneczkiem, a przy tym plażować i opalać się. Na kąpiel w Bałtyku będzie jeszcze za wcześnie, bo temperatura ledwie będzie dochodzić do 10 stopni.

Są też złe wieści, głównie dla rolników i sadowników, ponieważ przełom kwietnia i maja przyniesie niskie temperatury nocami i o porankach. Przeważnie termometry pokażą od 5 do 10 stopni, ale miejscami, przy pogodnym niebie, możliwe są spadki poniżej 5 stopni, a przy gruncie do około zera.

Nad Bałtykiem w maju. Fot. TwojaPogoda.pl

Ryzyko przymrozków nie jest duże, jednak wystarczy, aby pod osłoną nocy było poniżej 10 stopni, żeby nocowanie pod namiotem nie należało do przyjemności. Pamiętajmy, że na otwartych przestrzeniach, na terenach leśnych czy nad zbiornikami i ciekami wodnymi, zawsze jest najbardziej wilgotno, a przez to najzimniej.

Z biegiem dni i tygodni prognozy pogody na majówkę będą coraz dokładniejsze, więc będziemy mogli zaprezentować Wam szczegółowe mapki dla poszczególnych województw i miast. Póki co musimy się zadowolić ogólnymi przewidywaniami. Trzymajmy kciuki za to, aby były one dla nas jak najkorzystniejsze.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news