FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza 16-dniowa: Jaka będzie pogoda do końca marca i na początku kwietnia? Sprawdź!

W ostatnim czasie było nie tylko mokro, ale też wietrznie. Czy druga połowa marca i początek kwietnia okażą się dużo łaskawsze i przyniosą nam więcej słońca i naprawdę ciepłe powietrze? A może jeszcze wróci zima? Sprawdź prognozę 16-dniową.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Przed nami ciepły tydzień z temperaturami przekraczającymi nawet 15 stopni. Padać będzie dużo mniej, a wiać znacznie słabiej niż w ostatnim czasie. Jednak na prawdziwą wiosnę jeszcze poczekamy, ponieważ końcówka marca przyniesie nam powiew zimy z opadami śniegu i nocnym mrozem. Krajobrazy znów się zabielą, ale na krótko.

Przełom marca i kwietnia minie pod znakiem nagłego ocieplenia. Z każdym dniem będzie coraz cieplej, powyżej 10 stopni. Nie będzie to jeszcze prawdziwa wiosna, jednak o tej porze roku właśnie taka kapryśna aura, balansująca między zimą a wiosną, jest normalnością. Sprawdźmy szczegółową prognozę.

Poniedziałek, 18 marca:

W nowy tydzień wkroczymy nieprzyjemną pogodą, ponieważ niemal wszędzie będzie się chmurzyć, padać i porywiście wiać. Możemy jednak liczyć na przejaśnienia i rozpogodzenia. W najcieplejszym momencie dnia będzie nieznacznie poniżej 10 stopni. Na zachodzie i północy kraju porywy wiatru mogą dochodzić do 80 km/h i powodować lokalne szkody.

Wtorek, 19 marca:

Pierwsze symptomy poprawy pogody zaczną być widoczne na zachodzie kraju, gdzie niebo rozpogodzi się, a temperatura wzrośnie do prawie 10 stopni. Na pozostałym obszarze jeszcze będzie się chmurzyć i padać, rano deszcz ze śniegiem i śnieg, a w ciągu dnia deszcz.

Środa, 20 marca:

W połowie tygodnia będzie zdecydowanie najsłoneczniej. Nigdzie nie spodziewamy się opadów, a wiatr wreszcie osłabnie. Temperatura maksymalna będzie oscylować w okolicach 10 stopni. Zrobi się naprawdę przyjemnie.

Czwartek, 21 marca:

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny w całym kraju dwucyfrowe ciepło, jednak do pełni szczęścia zabraknie nam bezchmurnego nieba. Najpogodniej będzie na zachodzie i południu, jednak na pozostałym obszarze może się chmurzyć, zaś na wschodzie przelotnie padać.

Piątek, 22 marca:

Na zachodzie, południu i w centrum bez opadów, w pozostałych regionach przydadzą się parasole. Utrzyma się wysoka temperatura, w najcieplejszych regionach przekraczająca w cieniu 15 stopni.

Sobota, 23 marca:

Początek weekendu zapowiada się słonecznie i bez opadów, w dodatku ciepło.

Niedziela, 24 marca:

​Jednak dalsza część weekendu przyniesie chmury nad południowe, wschodnie i centralne regiony, gdzie zacznie padać. Ochłodzi się.

Poniedziałek, 25 marca:

Znów więcej słoneczka, jedynie na północy i północnym wschodzie popada.

Wtorek, 26 marca:

Coraz chłodniej, więcej opadów i silniejszy wiatr. Na Podlasiu może poprószyć śnieg.

Środa, 27 marca:

Zimno z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu. Może się zabielić.

Czwartek, 28 marca:

Kontynuacja zimowo-przedwiosennej aury z opadami deszczu i śniegu.

Piątek, 29 marca:

Powoli zacznie się ocieplać, a od zachodu także rozpogadzać.

Sobota, 30 marca:

​Na zachodzie, północy i w centrum mnóstwo słońca i cieplej. Na pozostałym obszarze wciąż zimno z deszczem i śniegiem.

Niedziela, 31 marca:

Dalsza część weekendu jeszcze cieplejsza. Na zachodzie pogodnie, a na wschodzie mokro.

Poniedziałek, 1 kwietnia:

Początek kwietnia z kapryśną aurą, ponieważ miejscami popada, ale będzie też słonecznie. Temperatura z każdym dniem coraz wyższa.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news