Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Pogoda na weekend wynagrodzi nam ostatnie zawirowania. Właśnie takiej wiosny pragniemy

Ostatni weekend przyniósł nam paskudną pogodę. Jednak nie ma się co denerwować, bo nadchodzący nam wszystko wynagrodzi. Aura zdecydowanie się poprawi, co więcej, zrobi się wreszcie prawdziwie wiosennie. Jakiej temperatury się spodziewamy?

Fot. Max Pixel.

Na wstępie uprzedzamy, że nie cały weekend będzie tak piękny. Zanim się rozpogodzi i ociepli, musimy przetrwać kapryśną sobotę (16.03). Skandynawski niż przyniesie nam porywisty wiatr, który może osiągać 50 km/h, ale nie powinien poczynić żadnych szkód.

Silny wiatr to nie jedyne nieprzyjemne oblicze aury, ponieważ będzie też poważnie się chmurzyć, a na dodatek padać, chwilami dość intensywnie, szczególnie w północnych województwach. Jednym pozytywnym obliczem będzie rosnąca temperatura.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia, a więc w godzinach popołudniowych, sięgnie maksymalnie od 8-9 stopni na północnym wschodzie przez 10-13 stopni na przeważającym obszarze do 14-15 stopni na południu i południowym zachodzie. Wiać będzie halny, więc na terenach podgórskich może być nawet powyżej 15 stopni.

O wiele lepiej zapowiada się niedziela (17.03), i to już od samego poranka. Wszędzie będzie pogodnie, mało wietrznie i bez ani jednej kropli deszczu. Dopiero pod wieczór miejscami na Pomorzu może się zachmurzyć, przelotnie popadać, a nawet zagrzmieć.

Jednak niemal w całej Polsce będziemy się cieszyć piękną, wiosenną pogodą, która nie dość, że będzie słoneczna, to jeszcze bardzo ciepła. Po południu na termometrach w cieniu ujrzymy od 13 stopni na północy przez 17-18 stopni w większości regionów do 20 stopni, a może nawet powyżej, na południu kraju.

Warto skorzystać z tej rekompensaty ze strony aury za poprzedni fatalny weekend i wybrać się na dłuższy spacer, pobiegać, pojeździć na rowerze albo urządzić sobie wiosenny piknik na łonie przyrody.

Resztkami tej ciepłej pogody będą się jeszcze w poniedziałek (18.03) raczyć mieszkańcy wschodnich, a zwłaszcza południowo-wschodnich regionów. Tam temperatura może dochodzić do 18 stopni. Na pozostałym obszarze rozpada się, a temperatura nie przekroczy 10 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda