FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Prognoza 16-dniowa: Co nas czeka do marca? Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa?

W weekend powiało wiosną, przez co wielu z nas chciałoby już, aby zagościła u nas na dobre. Jednak czy zima ostatecznie nas opuściła, a może tylko na chwilę? Co nas czeka w pogodzie do początku marca? Sprawdźmy prognozę 16-dniową.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Aż do początku marca nie widać prawdziwej zimy z krwi i kości, z silnymi mrozami i sporymi śniegami. Jednak wcale nie oznacza to, że nie będzie akcentów zimowych. Spodziewamy się ich w drugiej połowie tygodnia we wschodnich województwach, gdzie dosłownie na chwilę krajobrazy znów się zabielą. Poprószy miejscami też w kolejnym tygodniu. 

Na zachodzie i południu kraju, gdzie temperatury będą zdecydowanie najwyższe, odnotujemy 10 stopni, a miejscami niewykluczone, że nawet jeszcze więcej. Dobra wiadomość jest też taka, że będzie więcej pogodnego nieba niż w poprzednich tygodniach. Musimy się jednak liczyć, że zdarzą się dni bardzo mokre i wietrzne.

Poniedziałek, 18 lutego:

W nowy tydzień wkroczymy suchą i dość słoneczną pogodą. Najbardziej pogodnie będzie na zachodzie i południu kraju. Tam też będzie najcieplej, nawet kilkanaście stopni.

Wtorek, 19 lutego:

Zmiany w pogodzie na zachodzie i północy, gdzie nadciągną deszczowe chmury. Na pozostałym obszarze utrzyma się słoneczna aura z bardzo wysoką temperaturą na poziomie około 10 stopni.

Środa, 20 lutego:

W połowie tygodnia ochłodzi się nieco bardziej, na większym obszarze kraju będzie też padać.

Czwartek, 21 lutego:

Sporo chmur, deszcze i silniejszy wiatr. Na północnym wschodzie deszcz przejdzie w śnieg i deszcz ze śniegiem. Temperatura bez większych zmian.

Piątek, 22 lutego:

Dość ciepło, ale też mokro. Przeważnie będzie padać deszcz, jednak na wschodzie, w chłodnej porze doby, może też popadać śnieg i zabielić na krótko krajobrazy.

Sobota, 23 lutego:

W weekend poprawa pogody. Niebo przejaśni się i rozpogodzi, przestanie padać. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wahać się będzie od 0 do 5 stopni.

Niedziela, 24 lutego:

​Coraz cieplej i pogodniej. Wyjątkiem będzie jedynie kraniec północno-wschodni, gdzie może popadać deszcz lub śnieg.

Poniedziałek, 25 lutego:

Na wschodzie w nocy i rano może sypnąć śniegiem. Jednak za dnia puch się roztopi, bo będzie już na plusie. Na pozostałym obszarze bez opadów i cieplej, niemal 10 stopni.

Wtorek, 26 lutego:

Na wschodzie nadal akcenty zimowe. Na pozostałym obszarze bez opadów i ciepło.

Środa, 27 lutego:

W połowie tygodnia ochłodzi się w całym kraju. Na wschodzie miejscami całodobowy mróz, choć niewielki. Spodziewamy się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Niewykluczone, że miejscami znów się zabieli.

Czwartek, 28 lutego:

Tym razem na zachodzie i południu poprószy. W innych regionach sucho i słonecznie. Temperatura przekraczać będzie zero tylko nieznacznie, w nocy i o poranku będzie na minusie.

Piątek, 1 marca:

W marzec wkroczymy kapryśną aurą. We wschodniej połowie kraju nadal może prószyć śnieg, który dość szybko będzie się roztapiać. Poza tym bez opadów i słonecznie.

Sobota, 2 marca:

Pierwszy weekend marca z opadami mieszanymi, typowymi dla przedwiośnia. Trochę deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, ale też słoneczka. W dzień na plusie, w nocy na minusie.

Niedziela, 3 marca:

Powoli będzie się ocieplać, a śnieg coraz częściej będzie przechodzić w deszcz.

Poniedziałek, 4 marca:

Końcówka prognozy już wyłącznie z deszczem, choć mało wiosenna, raczej jesienna.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news