Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Błyskawica zrobiła mu na ramieniu niezwykły tatuaż w kształcie pnącza, a on niczego nie poczuł

Amerykański nastolatek był zszokowany, gdy niespodziewanie na jego ramieniu zaczął się pojawiać tajemniczy tatuaż w kształcie pnącza. Okazało się, że to efekt porażenia piorunem, którego nawet nie poczuł. Jak to możliwe?

Niesamowity "tatuaż" po porażeniu piorunem. Fot. Twitter.

Czy można zostać uderzonym przez błyskawicę i nawet tego nie poczuć? Owszem. Przykładem jest Winston Kemp, nastolatek ze Stanów Zjednoczonych, którego piorun poraził w jeden z wiosennych dni.

Podczas burzy chłopak ujrzał przed oczami błysk, ale nie zdawał sobie sprawy, że piorun uderzył właśnie w niego. Po kilku godzinach na jego ramieniu zaczęły się pojawiać tajemnicze wzory przypominające pnącza. Nastolatek był zaskoczony, a z internetu dowiedział się, że ów tatuaż nazywany jest Figurą Lichtenberga.

To skutek poparzenia skóry przez piorun, którego energia rozchodzi się po tkankach właśnie na kształt pnącza. Chłopak nie czuł bólu, nie skarżył się również na żadne dolegliwości z tym związane, dlatego nie zdecydował się na pójście do lekarza.

Niesamowity "tatuaż" po porażeniu piorunem. Fot. Twitter.

Niestety popełnił duży błąd, ponieważ skutki porażenia piorunem, nawet zupełnie bezbolesne, mogą się zacząć uaktywniać dopiero po dłuższym czasie. Najczęściej są to narastające problemy ze słuchem i wzrokiem.

Występują też poważne skutki neurologiczne, takie jak ubytki w pamięci, rozkojarzenia, migrenowe bóle głowy, epilepsje i bezsenność. Symptomy pojawiają się i przemijają. Nie są one zbyt klarowne i bardzo często mają inną postać u poszczególnych ofiar. Dlatego też ich leczenie jest bardzo skomplikowane.

Figura Lichtenberga na ciałach osób porażonych przez piorun. Fot. Twitter.

Takie efekty może powodować odebranie przez ludzkie ciało olbrzymiej dawki energii, której tak naprawdę nikt nie powinien przeżyć. Piorun ma bowiem energię równą 140 kWh (504 MJ), dzięki czemu jest w stanie zasilać 100-watową żarówkę przez ponad 2 miesiące.

Porażenie może również doprowadzić do zatrzymania akcji serca. Człowiek uderzony piorunem zachowuje się dokładnie tak samo, jak byłby porażony prądem z zerwanej linii energetycznej bądź też po dotknięciu płotu znajdującego się pod napięciem. Piorunujący tatuaż z biegiem czasu zaczął blednąć, ale całkowicie nie zniknął.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda