Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

W który dzień długiego weekendu pogoda będzie najładniejsza? Sprawdź najnowszą prognozę!

Sobota, niedziela, a może poniedziałek? W który dzień długiego weekendu nie będzie padać, słoneczka będzie najwięcej, a temperatura będzie najwyższa? Zaplanujcie sobie wypoczynek i świętowanie ze szczegółową prognozą pogody.

Fot. TwojaPogoda.pl

Pogoda w ostatnim czasie wyjątkowo nas rozpieszcza. Czy końcówka tygodnia i początek następnego będą równie przyjemne? Znajdujemy się obecnie między olbrzymimi ośrodkami barycznymi. Od wschodu ma na nas wpływ pogodny wyż, zaś od zachodu mokry niż.

Na szczęście następne dni zapowiada się pod władaniem rosyjskiego wyżu, dzięki któremu dominować będzie korzystna pogoda, choć zdarzą się wyjątki, o których szczegółowo opowiemy w dalszej części naszej prognozy.

Szczegółowa prognoza

Zacznijmy od soboty (10.11), która rozpocznie się mgłami, które miejscami mogą się utrzymywać do godzin południowych. Jednak, gdy ustąpią, niebo rozpogodzi się. Tam, gdzie mgieł nie będzie, od rana powinna panować piękna pogoda.

Najbardziej słonecznie będzie w regionach południowych, zachodnich i centralnych. Najwięcej chmur zgromadzi się na północy i wschodzie, jednak nawet tam nie spadnie ani jedna kropelka deszczu.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 11 stopni na północnym wschodzie przez 12-14 stopni na większym obszarze do nawet 15 stopni, a może nawet więcej, na zachodzie i południu kraju. W promieniach późnojesiennego słońca będzie ciepło.

Niedziela (11.11) przyniesie najwięcej rozpogodzeń we wschodnich województwach, jednak będą miejsca, gdzie zanim wyjrzy słoneczko, będzie się ono chować za gęstą zasłoną z mgły, która może ograniczać widoczność do 100-200 metrów.

Na pozostałym obszarze chmur będzie więcej, miejscami całkowite zachmurzenie utrzyma się przez cały dzień, szczególnie na zachodzie, gdzie po południu i wieczorem mogą występować lokalne opady słabego deszczu lub mżawki.

Mimo to aura na świętowanie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości będzie jedną z najbardziej sprzyjających, jaka może się zdarzyć o tej porze roku. Narzekać więc nie ma na co, zwłaszcza, że temperatura będzie bardzo wysoka, wręcz anomalna.

Termometry pokażą wczesnym popołudniem od 10 stopni na północnym wschodzie przez 11-13 stopni na przeważającym obszarze do 15 stopni i więcej na południu kraju.

W poniedziałek (12.11), który dla większości z nas będzie dniem wolnym od pracy, najmniej przyjemnej pogody spodziewamy się na północy i zachodzie. Tam będzie pochmurno, w dodatku miejscami może słabo padać lub mżyć.

Szczęście do pogody nie opuści mieszkańców i wszystkich tych, którzy wypoczywać i świętować będą na południu i południowym wschodzie, gdzie przez cały dzień powinno być pogodnie, a miejscami nawet bezchmurnie.

Temperatura wszędzie będzie wysoka, wyniesie przeważnie od 13 do 15 stopni, a na południu i zachodzie może przekraczać 17 stopni. W drugiej połowie dnia zacznie mocniej wiać z kierunku południowego, ale będzie to wiatr ciepły.

Podsumowując, najdłuższej ładna pogoda utrzyma się na południu i południowym wschodzie, bo będzie tam nie tylko najsłoneczniej, ale też najcieplej. Najmniej przyjemnie aura zapowiada się w długi weekend na zachodzie i północy, gdzie będzie się chmurzyć, miejscami padać, a także silniej wiać.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda