FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Woda w Bałtyku coraz cieplejsza

Woda w Morzu Bałtyckim jest coraz cieplejsza, ale nie zmienia to faktu, że wciąż jest po prostu zbyt zimna na kąpiel. Najwyższą temperaturę ma w Zalewie Wiślanym i Szczecińskim, nawet 20 stopni. W Zatoce Puckiej woda ogrzana jest do 18 stopni, a wzdłuż niemal całego wybrzeża od 12 do 15 stopni. Najzimniejsza jest w rejonie Władysławowa, gdzie za sprawą zjawiska upwellingu ochłodziła się do zaledwie 9 stopni.

Woda w Bałtyku coraz cieplejsza

prognoza polsat news