Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl
Choć w ciągu dnia nad morzem chmurzyło się, padało i porywiście wiało, co skutecznie przepędzało spacerowiczów, to jednak wieczorem niebo rozpogodziło się, dzięki czemu można było pozachwycać się urokliwym zachodem Słońca. Tak malowniczo było na plaży w Kołobrzegu:
Przepięknie sobota zakończyła się też w Międzyzdrojach:
I jeszcze zachód Słońca w Bieszczadach, a dokładniej nad Jeziorem Solińskim w Polańczyku:
Watch video!
Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości Webcamera.pl
Wyspy Paracelskie położone na Morzu Południowochińskim to prawdziwy raj na Ziemi. Od 1974 roku są one zajmowane przez Chiny, mimo iż prawa do nich roszczą sobie Wietnam i Tajwan. Olbrzymie wycieczkowce przypływają wraz z chmarami turystów, którzy mogą liczyć na nie lada atrakcje w postaci nurkowania, wędkowania, plażowania, degustacji owoców morza i fotografowania zapierających dech krajobrazów. Dużą popularnością cieszy się niewielka wysepka Yinyu, na której m.in. organizowane są koncerty. Niegdyś jej brzegi pokrywały tony śmieci, ale po ich usunięciu można się cieszyć widokiem bardzo jasnego piasku i niemal przeźroczystej wody. Zresztą zobaczcie sami uroki tego miejsca na poniższym filmie.
Tradycyjnie film z dzisiejszego urokliwego zachodu Słońca:
Noc przyniesie przejaśnienia i rozpogodzenia, ale też przymrozki, zwłaszcza przy gruncie. Na szczęście nie będą one duże i nie powinny zagrażać uprawom.
Możecie to sprawdzić na poniższej mapce. Najwcześniej Słońce schowa się za horyzontem na południowym wschodzie kraju, a najpóźniej na północnym zachodzie.
Miś polarny niczego innego nie pragnie tak, jak mrozu i śniegu. Wtedy jest w swoim żywiole:
W zachodniej połowie kraju na przemian przejaśnia się i pada, chwilami ulewnie. Na niebie można zobaczyć granatowe chmury ze smugami opadowymi. Tak wyglądały na Pojezierzu Drawskim:
Ciemne deszczowe chmury w Drawsku Pomorskim. Fot. Maniek.
Jeśli jesteście ciekawi, jak aktualnie wygląda w liczbach nasz piękny świat, to znaleźliśmy dla Was interesujące zestawienie. Dzięki niemu będzie mogli nieco dowiedzieć się o najważniejszych kwestiach dotyczących zdrowia, ekonomii, społeczeństwa, środowiska i naszej interakcji z otaczającym nas światem. Oto nasza planeta w sobotę... Zobacz zestawienie
Ulewne deszcze, które od kilku dni nawiedzały południową, wschodnią i centralną Polskę zanikły. Wezbrania na mniejszych rzekach i potokach na Śląsku i w Małopolsce zaczynają uchodzić do Odry i Wisły tworząc fale kulminacyjne. Czy będą one niebezpieczne?... Zobacz cały artykuł
Marco Kaschuba to najbardziej znany w Niemczech łowca burz. Poniższy filmik stanowi kompilację skrajnych zjawisk atmosferycznych, które Marco poczuł na własnej skórze w całej Europie. W żadnym razie nie ustępują one tym, z którymi zmagają się łowcy w USA.
Coraz więcej mieszkańców Europy, w tym również Polski, chce dbać o środowisko naturalne. Ten fakt dostrzegła IKEA i postanowiła spopularyzować technologię pozyskiwania energii słonecznej, ułatwiając jak największej liczbie Polaków dostęp do paneli... Zobacz cały artykuł
Fot. Pixabay.com
Mamy pochmurny i deszczowy początek długiego weekendu. Jednak nawet ponure niebo bywa urokliwe, gdy się je ogląda na przyspieszonym filmie. Zobaczcie koniecznie :)
Gdzie się podziali majówkowicze? Nad morzem ich nie widać, siedzą w kwaterach i czekają na poprawę aury. Molo i plaża w gdańskim Brzeźnie pusta. Nic dziwnego, bo jest ponuro, mokro i do tego wietrznie, po prostu przeszywająco zimno. Termometry pokazują tylko 5 stopni.
Przemoczony jest też piasek na plaży w Kołobrzegu. Opalanie się nie wchodzi w grę z powodu chmurzącego się nieba i niskiej temperatury, która nie przekracza 10 stopni. Właściciele sprzętu plażowego wystawili kosze, ale wieje zbyt mocno, aby dłuższe przesiadywanie w nich i patrzenie na wzburzone morze było przyjemne.
Turystów nie ma też w pobliżu Daru Pomorza przy gdyńskim Skwerze Kościuszki.
Nad morzem długi weekend rozpoczął się fatalnie, to może w górach jest lepiej? Nic bardziej mylnego. Przy dolnej stacji kolejki chętnych, aby wjechać na Kasprowy Wierch, nie widać. Choć nie pada, to jednak chmurzy się i jest zimno, do minus 5 stopni na Kasprowym.
Więcej turystów jest na Krupówkach, spacerują opatuleni w ciepłe kurtki, a niektórzy nawet w czapkach. Termometry pokazują zaledwie 2 stopnie. Na szczęście prognozy są pomyślne, bo kolejne dni nad morzem i w górach będą cieplejsze i pogodniejsze, ale deszcz też się pojawi.
Obraz z kamery publikujemy dzięki uprzejmości Webcamera.pl
Na przeważającym obszarze kraju zalegają chmury, choć miejscami przejaśnia się, a na Śląsku, w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej również rozpogadza. Przelotne, ale chwilami obfite, opady deszczu przechodzą nad regionami zachodnimi oraz nad Pomorzem. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z zachodu. Temperatura w dalszym ciągu pozostaje niska i wynosi od 4 stopni na północnym wschodzie do 11 stopni na południowym zachodzie.
Zdjęcie satelitarne w dniu 29 kwietnia 2017 o godzinie 10:55. Dane: Sat24.com / Eumetsat.
Nagła erupcja wulkanu Sakurajima, górującego nad 600-tysięcznym miastem Kagoshima na wyspie Kiusiu w Japonii. Gęsty pióropusz popiołów uniósł się na wysokość 5 kilometrów. Tym razem jednak nie powędrował nad przeszło półmilionowe miasto, lecz w przeciwnym kierunku. Zaledwie 50 km od wulkanu znajduje się elektrownia atomowa. Nie ma jednak zagrożenia. Sakurajima jest obecnie najbardziej aktywnym wulkanem w Kraju Kwitnącej Wiśni i każdego dnia spędza sen z powiek wielu Japończykom. Ta seria erupcji ciągnie się aż od 1955 roku. Dymiący wulkan jest jednym z symboli regionu, pojawia się w wielu filmach, powstało na jego temat wiele prac naukowych.
Turnicki Park Narodowy, który chcą stworzyć przyrodnicy, miałby chronić obszary, które zazwyczaj turyści omijają w drodze do Bieszczad, tymczasem wykazują się one niezwykłymi walorami krajobrazowymi oraz okazami fauny i flory, które warto zobaczyć... Zobacz cały artykuł
We wschodniej połowie kraju ranek jest pochmurny, miejscami ze słabymi opadami deszczu. Na zachodzie niebo zaczęło się przejaśniać i rozpogadzać, jednak im bliżej granicy z Niemcami, tym większe ryzyko przelotnych, ale chwilami obitych opadów. Wiatr wieje z zachodu słabo i umiarkowanie. Jest od 4 stopni na północy i wschodzie do 7 stopni na zachodzie.
Australijscy strażacy właśnie opublikowali w sieci wstrząsające nagranie z gigantycznego pożaru buszu, który w lutym wybuchł na wschodnich przedmieściach Canberry, stolicy Australii. Spłonęło wówczas kilkadziesiąt zabudowań i 3500 hektarów lasu. Możecie zobaczyć przejazd wozów strażackich przez szalejące płomienie oraz akcję gaśniczą. Temperatura ognia, w zależności od koloru płomienia, sięgała od 500-1000 stopni przy barwie czerwonej przez 1100-1200 przy pomarańczowej do aż 1300-1500 przy barwie białej. Zobaczcie nagranie:
Ciśnienie wreszcie zaczęło rosnąć i tak pozostanie do końca dnia. W tej chwili na barometrach jest od 1006 hPa (lekko obniżone) na północnym wschodzie do 1016 hPa (w normie) na południu.