Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl
Zapraszamy Was w całogodzinną, relaksacyjną podróż na ziemską orbitę. Rozsiądźcie się wygodnie, odprężcie i podkręćcie głośniki. Zobaczycie najpiękniejsze krajobrazy powierzchni ziemi uwiecznione ze Stacji Kosmicznej, z wysokości 400 kilometrów, a wszystko to w rewelacyjnej jakości obrazu i okraszone wspaniałą muzyką:
Cała seria trzęsień ziemi przeszła nad amerykańskimi stanami Illinois i Missouri. Ciemne leje zrujnowały bardzo wiele budynków. Zginęła 1 osoba, a 10 zostało rannych. Jedno z tornad, które przetoczyło się nad miejscowością Washburn, możecie zobaczyć na nagraniu:
Noc zapowiada się pogodnie, dopiero nad ranem rozpada się na zachodzie kraju. Z biegiem godzin będzie się nasilać południowy wiatr. Temperatura minimalna wyniesie od minus 2 stopni na południowym wschodzie do 3 stopni na południowym zachodzie.
Nad brzegami jeziora Winnebago w amerykańskim stanie Wisconsin pojawiło się niecodzienne zjawisko. Podczas sztormu fale zaczęły wyrzucać na brzeg pokruszoną krę lodową. Do podobnego fenoemenu doszło niedawno nad Zatoką Pucką... Dowiedz się więcej
Spójrzcie teraz na niebo południowo-zachodnie, gdzie młody Księżyc, zaledwie kilka dni po nowiu, spotyka się z naszym planetarnym sąsiadem, piękną Wenus. Tak to spotkanie wygląda:
Zachody Słońca nigdy nam się nie znudzą. Ich zdjęcia też możemy oglądać w nieskończoność.
Zachód Słońca we Wrocławiu w woj. dolnośląskim. Fot. Teresa.
Zachód Słońca na Podkarpaciu. Fot. Tomadz Hawro.
Zachód Słońca w Strzyżowie w woj. podkarpackim. Fot. Krzysztof.
Zachód Słońca Sędziszowie w woj małopolskim. Fot. Paulina Jurewicz.
Francuski astronauta Thomas Pesquet z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, z wysokości 400 kilometrów, uwiecznił rejon Alp. Widoczne są ośnieżone szczyty górskie, a także rozświetlone nocą największe miasta regionu, w tym Mediolan, Wenecja i Genewa.
Tej zimy rosyjską wioskę Ojmiakon, biegun zimna północnej półkuli, odwiedziła liczna grupa Polaków. Przybyli oni podczas siarczystych mrozów, gdy temperatura spadała poniżej minus 50 stopni. Na szczęście niebo było pogodne, co gwarantowało urocze krajobrazy prawdziwej zimy. Turyści z naszego kraju skorzystali z okazji i przeprowadzili słynny już eksperyment z wylaniem wrzątku w powietrze. Zobaczcie, czy się powiódł:
Niesamowite zdjęcie z aktualnej erupcji wulkanu Etna na włoskiej Sycylii.
90 cm śniegu spadło na północnych stokach góry Kanin w Alpach Julijskich, położonych między Włochami a Słowenią. Mieszkańcy mieli spory kłopot z opuszczeniem własnych domów...
Fot. Facebook / Rifugio Celso Gilberti.
Na zachodzie, południu i w centrum przejaśnia się i rozpogadza. Miejscami na zachodzie i południowym wschodzie pada deszcz. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z zachodu i południowego zachodu, w porywach do 40-50 km/h. Temperatura waha się od 4-5 stopni na północnym zachodzie i południowym wschodzie do 9 stopni na południowym zachodzie.
Zdjęcie satelitarne w dniu 1 marca 2017 roku o godzinie 12:30. Dane: Sat24.com / Eumetsat.
Zapowiada się naprawdę przyjemny weekend. Poczujemy wiosnę, ponieważ w wielu regionach kraju będzie słonecznie, a przy tym bardzo ciepło, miejscami prawie 20 stopni. W których miejscach pogoda będzie najlepsza do wypoczynku na świeżym powietrzu?... Zobacz cały artykuł
W miejscowości Kakanj w Bośni i Hercegowinie na skutek ulewnych deszczy doszło do usunięcia się odpadów kopalnianych na rzekę, której przepływ został zatamowany. W efekcie utworzyło się jezioro, które uległo przelaniu. Natychmiastowo ewakuowano 150 osób, a także zamknięto ruchliwą autostradę łączącą Sarajewo, stolicę, z miejscowością Zenica. Trwa akcja przekierowania nadmiaru wody do kanałów odwadniających, aby zmniejszyć zagrożenie powodziowe. Osuwisko, które możecie zobaczyć na poniższym nagraniu z lotu ptaka, ma 600 metrów długości i 800 metrów szerokości oraz 10 milionów metrów sześciennych.
W czwartek czeka nas dosłownie jednodniowe ostre załamanie pogody. Przez wybrzeże Bałtyku przemknie niewielki niż atmosferyczny, który spowoduje gwałtowne wahania ciśnienia, a w części kraju także ulewy i porywisty wiatr. Gdzie będzie niebezpiecznie?... Zobacz cały artykuł
Druga połowa lutego przyniosła nam pogodą karuzelę. Mieliśmy śnieżyce, mrozy, wyjątkowo ciepłe powietrze, ulewy, wichury, a nawet burze. Zobaczcie wszystkie te zjawiska na poniższym filmiku.
Unia Europejska za wszelką cenę zamierza zrealizować najbardziej ambitne cele w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla. Jednak unijna walka z globalnym ociepleniem może spowodować w Polsce gigantyczne podwyżki cen prądu i zrujnować gospodarkę... Zobacz cały artykuł
Fot. image.vanguardia.com.mx
Na wschodzie i północnym zachodzie jest pochmurno i deszczowo. Na pozostałym obszarze przejaśnia się, a na zachodzie również rozpogadza. Wiatr wieje słabo z południowego zachodu, jedynie na terenach górzystych południowej Polski jest miejscami porywisty. Temperatura wynosi od 4-6 stopni w większości regionów do 11 stopni w Przemyślu.
Kilka dni temu pokazywaliśmy Wam zdjęcie satelitarne, na którym widoczna była chmura piasku i pyłu pochodzącego znad Sahary, która dotarła nad Półwysep Iberyjski. Pomarańczowy piasek zaczął opadać na Pireneje, góry rozciągające się na pograniczu Hiszpanii i Francji. Śnieg zmienił kolor na pomarańczowo-brązowy, wywołując u narciarzy spore zaskoczenie.
Tak intensywnej burzy piaskowej nie obserwowano w regionie od lat. Mimo, że niebo nad Pirenejami było wolne od chmur i powinno być błękitne, to obłok pyłu zabarwił je na brąz.
Fot. Twitter / @Hubert_Colpin.
Spacer po lesie o tej porze roku może się skończyć niezwykłym spotkaniem. Jak informują Lasy Państwowe: "Podczas pracy leśniczy Stanisław Zygmunt z Nadleśnictwa Krasnystaw na Lubelszczyźnie zauważył watahę dzików, która niespodziewanie pojawiła się blisko niego. Wprawdzie loch nie było widać, ponieważ odeszły w przeciwną stronę, ale małe, paskowane warchlaki zaczęły wyłaniać się z zarośli. Na nagraniu zrobionym przez leśniczego widać, że z krzaków wychodzi kilkanaście młodych. Dziki co kilka kroków przystają i obserwują teren. Zwykle od końca lutego do końca kwietnia lochy wydają na świat potomstwo. Już po kilkunastu dniach ruszają za matką i rozpoczynają samodzielne żerowanie".
Po nocnym spadku ciśnienie jest niskie, ale wreszcie zaczęło rosnąć i tak będzie do końca dnia. W tej chwili barometry pokazują od 994 hPa na północy do 999 hPa na południu kraju.