20 września ma nastąpić wielki atak na Strefę 51, gdzie znajdują się statki UFO

Area 51 to jeden z najbardziej tajemniczych i pilnie strzeżonych obiektów wojskowych na świecie. Wielu entuzjastów teorii spiskowych jest święcie przekonanych, że w bazie przetrzymuje się kosmitów i latające spodki.

Fot. FOX.
Fot. FOX.

Już 20 września mamy poznać całą prawdę na temat tego obiektu. Wówczas setki tysięcy ludzi, skrzykniętych na serwisach społecznościowych, ma spotkać się w pobliżu bazy i przeprowadzić na nią skomasowany atak. „Wszystkich nas nie powstrzymacie” - napisali organizatorzy tego niezwykłego wydarzenia. Wielu ludzi związanych z tematami UFO i tajnymi projektami amerykańskiej armii wyraziło chęć udziału w tej akcji... Zobacz cały artykuł >>>

Wielkie powodzie w Chinach

Południowo-wschodnie Chiny nawiedziły największe ulewy od 1961 roku. Na region spadło o połowę więcej deszczu niż powinno o tej porze roku. Efekt to oczywiście powodzie i osunięcia ziemi, które zniszczyły 1600 budynków, kilometry dróg, dziesiątki mostów i 126 tysięcy hektarów upraw na polach. Konieczna okazała się ewakuacja 80 tysięcy ludzi z zagrożonych obszarów. Wstępne bilanse wskazują na szkody materialne rzędu 400 milionów dolarów.

Uwaga! Ostrzeżenie przed burzami

Dzisiaj słabe burze mogą się pojawiać na większym obszarze kraju, jednak z największym prawdopodobieństwem w regionach północnych. Spodziewamy się ulewnego deszczu do 15 mm, lokalnie z gradem o średnicy do 1 cm i porywistym wiatrem do 80 km/h. Zachowajcie ostrożność!

Fot. Piotr Wojakowski / TwojaPogoda.pl
Fot. Piotr Wojakowski / TwojaPogoda.pl

Pogoda na weekend: Miejscami będzie mocno padać. Gdzie zaświeci słoneczko? Sprawdź!

Końcówka tygodnia dla większości z nas powinna być słoneczna, sucha i ciepła. Jednak pogoda rządzi się swoimi prawami i wcale nie zamierza nas słuchać. Sprawdźmy więc, gdzie będzie padać, a gdzie weekend zapowiada się pogodnie.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Weekend najbardziej deszczowo minie w województwach zachodnich i południowych. Spadnie tam od 10 do 25 mm deszczu, jednak miejscami na Dolnym Śląsku, przy granicy z Niemcami i Czechami, sumy opadów... Zobacz cały artykuł >>>

Powodzie nękają uchodźców

Ulewne deszcze padające w południowo-wschodnim Bangladeszu spowodowały osuwiska i powodzie w osiedlach dla uchodźców z muzułmańskiej ludności etnicznej Rohingja, która została wygnana z sąsiedniej Mjanmy (dawna Birma). W ciągu 72 godzin na region spadło 350 mm deszczu. Zniszczone zostały 273 schroniska, w wyniku czego rannych zostało 11 ludzi.

Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na zachodzie kraju poważnie się zachmurzyło i zaczęło padać. Na Ziemi Lubuskiej i w zachodniej części Dolnego Śląska opady są ciągłe i mają umiarkowane natężenie. Na pozostałym obszarze utrzymuje się dość ładna pogoda, tylko miejscami niegroźnie chmurzy się, głównie na północnym wschodzie. Wiatr wieje słabo z zachodu. Temperatura wynosi od 10 stopni na pogórzu do 17-18 stopni w centrum kraju.

Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 12 lipca 2019 o godzinie 8:10. Dane: Sat24.com / Eumetsat.
Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 12 lipca 2019 o godzinie 8:10. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

Zagadkowy „deszcz meteorów”

Zagadkowy „deszcz meteorów” był widoczny 26 czerwca nad brazylijskim stanem Maranhão. W jednej chwili nocne niebo przecięło 9 meteorów przemieszczających się równolegle do siebie. Astronomowie po obliczeniu ich trajektorii poinformowali, że obiekty nie były związane z żadnym ze znanych rojów meteorowych. Być może były pozostałością po przelocie jakiejś planetoidy i były efektem rozpadu niewielkiego jej fragmentu.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie powoli będzie spadać. W tej chwili barometry wskazują od 1009 hPa (lekko obniżone) na północnym wschodzie do 1013 hPa (w normie) na południu kraju. Warunki biometeorologiczne będą się poprawiać.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Wietrzny Hornsund

Wietrzne krajobrazy na polskim skrawku Arktyki we fiordzie Hornsund na archipelagu Svalbard.

Dewastacja dżungli amazońskiej

Nielegalne kopalnie złota w zachodnim Peru dewastują tamtejszy fragment Amazonii. Skalę zanieczyszczenia środowiska możecie zobaczyć z lotu ptaka.

Złowieszcza chmura

Tak wyglądała chmura szelfowa związana z superkomórką burzową, która spustoszyła włoską Puglię.

Fot. Facebook / Severe Weather Europe / Virginia Dentico.
Fot. Facebook / Severe Weather Europe / Virginia Dentico.

Niebo przybrało złowieszczy wygląd. Później pojawiły się błyskawice, ulewa, gradobicie i wichura.

Morze, chmury i kontenerowiec

@Kamil zrobił ciekawe zdjęcie z pokładu samolotu. Gdy chmury się rozstąpiły, wyłonił się kontenerowiec.

Morze, chmury i kontenerowiec. Fot. Kamil / TwojaPogoda.pl
Morze, chmury i kontenerowiec. Fot. Kamil / TwojaPogoda.pl

Erupcja Krakatau z bliska

Pod koniec ubiegłego roku z gigantyczną siłą wybuchł wulkan Krakatau na Indonezji. Gdy zbocze góry runęło do morza powstała fala tsunami, która po 25 minutach zmiotła z powierzchni ziemi setki miejscowości. Zginęło niemal pół tysiąca osób, a w gruzach stanęło ponad tysiąc budynków, pozostawiając bez dachu nad głową kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Jedną z jego wcześniejszych erupcji możecie zobaczyć poniżej, jak na wyciągnięcie ręki.

Nowy Orlean znów jest zagrożony historyczną powodzią. Nadciąga tropikalny huragan Barry

Mieszkańcy Nowego Orleanu z niepokojem patrzą w niebo, gdzie zbierają się ciemne chmury, z których rodzi się tropikalny huragan Barry. Przynosi on potężne ulewy, które już powodują podtopienia. Jednak najgorsze ma dopiero nadejść.

Zdjęcie satelitarne cyklonu tropikalnego Barry. Fot. NASA.
Zdjęcie satelitarne cyklonu tropikalnego Barry. Fot. NASA.

Nad gorącymi wodami północnych regionów Zatoki Meksykańskiej formuje się drugi w tym sezonie tropikalny cyklon, który lada chwilami przeobrazi się w huragan pierwszej kategorii. Nadane mu zostanie imie Barry. Granatowe chmury, z których formacja burzowa się składa, piętrzą się nad Nowym Orleanem... Zobacz cały artykuł >>>

Zima w Australii

Na północnej półkuli panuje lato, a na południowej zima. W Australii, ze względu na położenie geograficzne, zimy są zwykle łagodne, jednak w górach od czasu do czasu zdarzają się opady śniegu. Zawsze wywołują euforię wśród turystów z miast, którzy biały puch widzą bardzo rzadko, a niekiedy wcale. Zobaczcie, jak magicznie było ostatnio w Paśmie Stirling w zachodniej Australii.

Tragiczny bilans nawałnic na południu Europy. Zginęli turyści. W których krajach jest niebezpiecznie?

Gwałtowne burze wędrujące nad popularnymi kurortami turystycznymi na południu Europy, gdzie urlop spędzają Polacy, nadal sieją spustoszenie. Niestety, rośnie liczba ofiar śmiertelnych. W których krajach należy zachować szczególną ostrożność?

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Do Europy wlewa się wyjątkowo chłodne powietrze polarno-morskie, które wypiera gorącą masę dotychczas zalegającą nad krajami południowej części kontynentu. Gwałtowny spadek temperatury z 40 do zaledwie 25 stopni poprzedza piętrzenie się chmur burzowych, które przynoszą niszczycielskie zjawiska... Zobacz cały artykuł >>>

Czerwiec w obiektywie

Najcieplejszy czerwiec w historii pomiarów sprawił, że znacznie częściej spędzaliśmy wolny czas na świeżym powietrzu, np. spacerując, biegając, jeżdżąc na rowerze czy wylegując się na słoneczku. Zobaczcie najpiękniejsze oblicza czerwca na zdjęciach z całej Polski.

Wreszcie trochę popadało

W ciągu ostatnich 3 dni spadło trochę deszczu, ale nie wszędzie podobne ilości. Najbardziej mokro było w północnych i północno-wschodnich regionach, gdzie sumy opadów dochodziły do nawet 30 mm. Wśród miast wojewódzkich największe ilości deszczówki spadły na Białystok. Najmniej napadało na zachodzie i południu, czyli tam, gdzie jest najbardziej sucho. W Szczecinie nie spadło nic, a w Krakowie i Katowicach prawie nic. W następnych dniach najbardziej mokro będzie na południu.

Wreszcie trochę popadało

Zobaczcie, jak wygląda od środka nowy sarkofag na elektrowni w Czarnobylu

Chociaż nałożenie sarkofagu na zniszczony blok reaktora nr 4 w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej nastąpiło 3 lata temu, to jednak dopiero teraz zakończyły się testy osłony i została ona oddana do użytku.

Fot. GlobalNews.
Fot. GlobalNews.

To historyczne wydarzenie nie tylko dla Ukrainy, ale również dla całego świata. Nowa arka zapewni bowiem bezpieczeństwo ludzkości na przynajmniej 100 lat i pozwoli, po 33 latach od tej potwornej katastrofy, w końcu rozpocząć prace związane z demontażem starego sarkofagu, który grozi zawaleniem... Zobacz cały artykuł >>>

Zwierzęta upiły się owocami maruli

Drzewa maruli, które rosną w południowej i zachodniej Afryce, przyciągają zwierzęta swoim wyjątkowym aromatem przypominającym połączenie terpentyny z cytryną i alkoholem. Dojrzałe owoce są wykorzystywane do produkcji likieru. Zwierzęta spożywając owoce ujawniają oznaki upojenia alkoholowego. Wygląda to komicznie.

dalej