Ciśnienie przestało spadać. W ciągu dnia będzie się nieznacznie wahać, w dodatku będzie się znajdować na optymalnym dla naszego samopoczucia poziomie. W tej chwili barometry pokazują od 1011 hPa na południu do 105 hPa na północy kraju.
Ciśnienie przestało spadać. W ciągu dnia będzie się nieznacznie wahać, w dodatku będzie się znajdować na optymalnym dla naszego samopoczucia poziomie. W tej chwili barometry pokazują od 1011 hPa na południu do 105 hPa na północy kraju.
W miniony weekend na Kasprowy Wierch wjechały prawdziwe tłumy. W nadchodzący weekend będzie ich dużo mniej, bo spodziewane są śnieżyce z prawdziwego zdarzenia, podczas których może spaść nawet ponad pół metra śniegu. W taką aurę na tatrzańskie szlaki lepiej się nie zapuszczać.
Wystarczy wyjechać za miasto, aby zachwycić się swojskimi krajobrazami. Tak pięknie jest jesienią na Kujawach.
Blue Origin, czyli firma prężnie rozwijająca się w amerykańskim sektorze prywatnym przemysłu kosmicznego i należąca do Jeffa Bezosa, szefa Amazonu, nie ma w zwyczaju chwalić się swoimi sukcesami jak np. Elon Musk ze swoim SpaceX.
Niemniej to właśnie inżynierowie Bezosa jako pierwsi na świecie pomyślnie wylądowali rakietą, ucierając nosa ludziom ze SpaceX. W grudniu ubiegłego roku firma przeprowadziła pomyślny test swojej nowej wersji... Zobacz cały artykuł
W ciągu dnia popadało, a w nocy temperatura spadnie lekko poniżej zera. To oznacza, że w wielu miejscach kraju drogi i chodniki może pokryć warstwa lodu. Najtrudniejsza sytuacja będzie mieć miejsce w północnej części kraju, gdzie za dnia padał najczęściej, zarówno deszcz, jak i śnieg, zaś nocą mróz będzie największy. Zachowajcie ostrożność.
Wczoraj po południu w pasie od Oklahoma City po Dallas w USA był widoczny jasny meteor. Tym razem kosmiczną skałę wchodzącą w ziemską atmosferę można było zaobserwować za dnia. Według naocznych świadków mniej więcej po 2 minutach od błysku słyszalny był grom dźwiękowy.
NBC 5 viewer Shawn Sherman captured this #meteor while driving on Preston Road in Plano this afternoon. #dfwwx #nbcdfwweather pic.twitter.com/uYPRAuOJeO
— NBCDFW Weather (@NBCDFWWeather) 14 marca 2018
Hrvatską Kostajnicę w środkowej Chorwacji, gdzie zaledwie 2 tygodnie temu przeszły potężne śnieżyce, nawiedziły ulewne deszcze, że doprowadziły do powodzi. Doszło do podmycia wzgórza, którego stok był już przesiąknięty deszczówką i wodą z roztopów. Ziemia osunęła się na zabudowania, niszcząc 7 domów. Co najmniej 3 osoby zostały ranne. Rozmiar kataklizmu możecie zobaczyć na nagraniu z lotu ptaka.
Fale na jeziorze Balaton na Węgrzech zaczęły łamać i spychać pokrywę lodową na brzeg, powodując jej spiętrzenie. Zjawisko nazywane "lodowym tsunami" nie okazało się niebezpieczne. Jednak np. na wielkich jeziorach w USA, gdzie lodowe wały są znacznie większe, zdarzało się, że docierały one pod same zabudowania, powodując ich uszkodzenie.
Nadzwyczaj niskie temperatury powietrza zimą oraz susza ubiegłego lata spowodowały, że na mongolskich stepach padło ponad 700 tysięcy sztuk zwierząt hodowlanych. To poważny cios dla miejscowej ludności oraz krajowej gospodarki.
Dzud to zjawisko, które spędza sen z powiek mieszkańcom Mongolii, ponieważ przyczynia się do masowego padania zwierząt hodowlanych. Tamtejsza gospodarka opiera się głównie na hodowli zwierząt... Zobacz cały artykuł
Stephen Hawking, prawdopodobnie najbardziej znany naukowiec na świecie, zmarł dziś w wieku 76 lat. Rzecznik rodziny poinformował, że profesor odszedł spokojnie w swoim domu w Cambridge i jego bliscy proszą o chwilę spokoju, by uczcić i opłakać jego śmierć, ale dziękują wszystkim za wsparcie.
Brytyjski astrofizyk, kosmolog i fizyk urodził się 9 stycznia 1942 roku w Oksfordzie w Anglii. Najbardziej znane z jego osiągnięć to opracowanie wraz z Rogerem Penrosem twierdzenia odnoszącego się do istnienia... Zobacz cały artykuł
Wygląda na to, że nie wszyscy przejmują się największą powodzią od 9 lat, która dotknęła australijski stan Queensland. Niektórzy mieszkańcy oczekując na dachach swoich domów na opadnięcie wód powodziowych, oddają się swojemu hobby, czyli wędkowaniu. A co można złowić? Ostatnie doniesienia mediów mówią m.in. o krokodylach i gigantycznych pająkach, które niesie powódź.
Odliczamy już godziny do powrotu zimowej aury, która w całym kraju przyniesie nam całodobowy mróz, ale tylko miejscami spore ilości śniegu. Gdzie krajobrazy mogą się zabielić i jak długo potrwa ochłodzenie?
Ochłodzenie, przed którym przestrzegamy od kilku dni, jest już nieuniknione, a to dlatego, że nad Skandynawią właśnie rodzi się wyż atmosferyczny, za którego sprawą do Polski zacznie spływać mroźne powietrze znad Arktyki... Zobacz cały artykuł
Nie wszyscy Anglicy narzekali na ostatnią arktyczną falę mrozów i śnieżyc. Niektórzy postanowili skorzystać z wyjątkowej okazji i sobie trochę poszusować na desce po ośnieżonych ulicach i chodnikach.
Tylko miejscami na południowym wschodzie można liczyć na niewielkie przejaśnienia. Nad pozostałym obszarem kraju zalegają niskie chmury warstwowe, które na zachodzie i północy przynoszą deszcz, a na Pomorzu i wybrzeżu także deszcz ze śniegiem i śnieg. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z zachodu. Temperatura waha się od 1 stopnia nad morzem do 9 stopni na Podkarpaciu.
Dawniej takie zimy, jak ubiegłoroczna w Bieszczadach, mieliśmy w całym kraju, a dzisiaj pojawiają się rzadko, w dodatku głównie na pogórzu i w górach. Filmik polecamy obejrzeć od deski do deski szczególnie młodym czytelnikom, ponieważ starsi mroźne i śnieżne zimy dobrze pamiętają. Można je było przeżyć tylko dlatego, że ludzie sobie wzajemnie pomagali.
Ciśnienie drugi dzień z rzędu będzie szybko rosnąć. W tej chwili barometry wskazują od 1002 hPa (lekko obniżone) na Suwalszczyźnie do 1008 hPa (lekko obniżone) w Małopolsce.
NASA ogłosiła plan budowy specjalnego pojazdu kosmicznego, na pokładzie którego znajdzie się broń jądrowa o tak potężnej mocy, że z jej pomocą będziemy mogli ochronić naszą planetę przed uderzeniem kosmicznej skały.
Szczegóły misji nazwanej Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response (HAMMER) mamy poznać już w maju bieżącego roku na specjalnej konferencji NASA zorganizowanej w Japonii, a poświęconej planetoidom... Zobacz cały artykuł
Mieszkańcy ukraińskiej wsi Osypenko ruszyli z pomocą wilczurowi, pod którym na miejscowym zbiorniku wodnym załamał się lód. Przemoczone i wyziębione zwierzę udało się im wyciągnąć dzięki drabinom. Niestety, tej zimy, tylko w Polsce, na skutek załamania się lodu na jeziorach czy rzekach, utopiło się kilkadziesiąt osób i tyle samo zwierząt. Pamiętajcie, aby nie wchodzić na lód, a podczas spaceru nad zamarzniętym zbiornikiem nie spuszczać psów ze smyczy.
W takich pięknych okolicznościach mazurskiej przyrody każdy konik czuje się, jak w raju :)
Tragedia podczas Dnia Kobiet na południu Indii. W górskim obszarze stanu Tamil Nadu podczas trekingu wybuchł pożar lasu. Turyści zostali osaczeni przez ścianę ognia. 9 osób spłonęło żywcem, a 18 kolejnych doznało poparzeń, w tym 8 ciężkich. Ratownikom udało się oswobodzić z ramion ognia 27 osób.