28 marca 2008, 10:02

Oblicza klimatu równikowego w Malezji

(28.03/10:02) - Ulewne deszcze i burze przechodzą ponad Malezją przynoszą powodzie i osunięcia ziemi. W tej części południowo-wschodniej Azji leje i grzmi przez okrągły rok. W ciągu każdego miesiąca

(28.03/10:02) - Ulewne deszcze i burze przechodzą ponad Malezją przynoszą powodzie i osunięcia ziemi. W tej części południowo-wschodniej Azji leje i grzmi przez okrągły rok. W ciągu każdego miesiąca spaść może od 150 do 300 litrów wody na każdy metr kwadratowy ziemi. Woda w Morzu Południowochińskim osiąga aż 30 stopni, a to idealne warunki do intensywnego parowania i formowania się olbrzymich, wydajnych opadowo, chmur. W wyniku ulew w okolicach miasta Kulai, w stanie Johor, zalanych zostało wiele głównych dróg. W wodzie ugrzęzły dziesiątki samochodów. Oprócz deszczu poważne niebezpieczeństwo stanowią również wyładowania atmosferyczne. W ostatnich dniach pioruny śmiertelnie poraziły kilka osób. Malezja to kraj, gdzie ulewy i burze występują całorocznie, ale szczególnie często w listopadzie i grudniu. Wilgotność powietrza przy takich warunkach atmosferycznych utrzymuje się bez przerwy na bardzo wysokim poziomie ponad 85 procent, co oznacza, że przy temperaturze 30 stopni jest parno i duszno. Malezja znajduje się pod wpływem klimatu równikowego wybitnie wilgotnego, monsunowego. Roczna suma opadów to aż 3 tysiące litrów. ww
autopromocja

Pozostałe wiadomości

thumbnail

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 10:20

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

thumbnail

Prognoza sezonowa: Jakie będzie lato, jesień i zima?

Dzisiaj, 10:20

Czy lato będzie upalne i suche, a może deszczowe, burzowe i chłodne? Czy możemy liczyć na piękną złotą polską jesień, czy popsują ją chłody i wichury? A jaka będzie zima, czy znów łagodna, a może śnieżna i mroźna? Sprawdźmy najnowsze prognozy.

thumbnail

Takiego wstrząsu na Górnym Śląsku jeszcze nie było

Dzisiaj, 09:31

W nocy z 17 na 18 kwietnia Górny Śląsk nawiedziło najpotężniejsze trzęsienie ziemi w historii polskiego górnictwa. Do wstrząsu doszło na kopalni "Wujek", gdzie od ponad miesiąca uwięzionych jest dwóch górników. Jaka była przyczyna trzęsienia?

thumbnail

W części Polski tak zimnego maja nie mieliśmy od 11 lat

Wczoraj, 10:48

Miniony maj z pewnością nie był wymarzony pod względem pogody. Szczególnie dotkliwie odczuli go mieszkańcy wschodnich regionów kraju, gdzie bardzo często padało i przez to było przeszywająco zimno. Maj zapisał się tam jako najchłodniejszy od 2004 roku.

thumbnail

Jaki kolor ubrania przyciąga komary? Niebieski czy biały?

Wczoraj, 09:36

Rozpoczyna się sezon na komary. Jak co roku szukamy sposobów na poradzenie sobie z tymi niezwykle dokuczliwymi owadami. Jeśli środki chemiczne zawiodą, zawsze można skorzystać z metod naturalnych, dobierając ubiór w kolorze, który komary nie zachęca.

Komentarze

Dodaj komentarz