8 września 2017, 08:02

Uwiecznił piorun, który zerwał z niego ubranie i wypalił dziurę w bucie

Grupa austriackich turystów wędrowała po górach Sierra Nevada w Kalifornii, gdy w jedną z osób uderzył piorun i to akurat w momencie, gdy ta robiła zdjęcie. Na fotce widoczna jest błyskawica, która zerwała z turysty ubranie, dotkliwie go poparzyła i wypaliła w bucie dziurę.


Mathias uwiecznił błyskawicę w chwili, gdy go poraziła. Fot. Facebook / Mathias Steinhuber.

Tej wycieczki młody Austriak Mathias Steinhuber oraz jego przyjaciel i dziewczyna nie zapomną do końca życia, które mogło się wtedy dla nich niespodziewanie skończyć. Pogoda, jak to w górach, nagle się załamała. Zaczęło się poważnie chmurzyć, padać i grzmieć.

Mathias wyjął z kieszeni telefon komórkowy, bo chciał uwiecznić potężną ulewę przechodzącą w oddali nad stokami gór Sierra Nevada w Kalifornii. Ostatnie, co usłyszał, to dźwięk zrobionego zdjęcia. Później obudził się leżąc na ziemi w kałuży krwi, sparaliżowany. Austriak w pierwszej chwili pomyślał, że spadł z góry.


But Mathiasa rozerwany przez piorun. Fot. Facebook / Mathias Steinhuber.

Ratownicy przetransportowali go śmigłowcem do najbliższego szpitala, gdzie obudził się pamiętając jedynie krzyk swojej dziewczyny i wypowiadane przez nią bez przerwy jego imię. Lekarze wyjaśnili mu, że został porażony przez piorun i ma niebywałe szczęście, w dodatku podwójne. Po pierwsze, że przeżył, a po drugie, że został trafiony piorunem, bo to zdarza się rzadziej niż wygrana na loterii.

Piorun poczynił w jego ciele olbrzymie spustoszenia. Bardzo dotkliwie go poraził. Siła błyskawicy była tak duża, że zerwała z mężczyzny ubranie. Jego strzępy leżały kilka metrów od niego. Został ranny w czoło i stopę. W jednym z butów piorun wypalił dziurę.


Mathias Steinhuber. Fot. Rich Pedroncelli / AP / Metro.

Najważniejsze jednak, że przeżył, a to przy bezpośrednim uderzeniu pioruna zasługuje na miano prawdziwego cudu. Mathias po tym, jak doszedł do siebie, przejrzał zdjęcia w swoim telefonie i wówczas okazało się, że uwiecznił błyskawicę, która niemal odebrała mu życie. Ognisty słup utrwalił się na tle pięknej panoramy gór razem z ulewą niesioną przez chmurę burzową, z której pochodziła feralna błyskawica.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Metro.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Potężne trzęsienie ziemi w Meksyku. Wszędzie gruzy, ponad 250 ofiar

Dzisiaj, 10:00

Potężne trzęsienie ziemi o sile M7.1 nawiedziło wczoraj wieczorem środkowy Meksyk. Epicentrum wstrząsu znajdowało się blisko miast Mexico City i Puebla, które zamieszkuje ponad 20 milionów ludzi. Zniszczenia są poważne, zginęły co najmniej 250 osób.

miniatura

Dym z rekordowych pożarów lasów w USA i Kanadzie dotarł nad Polskę

Dzisiaj, 09:45

Pod koniec sierpnia północne regiony USA i Kanadę nawiedziły gigantyczne pożary lasów, które uznane zostały za największe w historii. Kłęby dymu gnane wiatrami dotarły aż nad Polskę, przynosząc nam bardziej intensywne niż zwykle barwy zachodu Słońca.

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Coraz zimniejsze noce. W przyszłym tygodniu pierwsze przymrozki?

Wczoraj, 10:00

Napływ powietrza polarno-morskiego i większe rozpogodzenia sprawiły, że miniona noc przyniosła nam najniższe temperatury w tym sezonie. Miejscami temperatura spadła w pobliże zera, a trawy i szyby aut pokrył szron. Wkrótce może być jeszcze zimniej.

miniatura

Niż Tomasz przyniósł potężne ulewy, podtopienia i wichury

Wczoraj, 09:10

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin niż Tomasz wędrujący nad wschodnią Polską, przyniósł wyjątkowo ulewne deszcze. W jedną dobę spadło tyle deszczu, ile powinno przez cały miesiąc. W efekcie doszło do licznych podtopień, z którymi strażacy walczą do tej pory.

Komentarze

Dodaj komentarz