15 maja 2017, 00:01

Pogoda na żywo: Poniedziałek, 15.05

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

22:43
15.05.2017
    Gęś pozbawiła prądu tysiące odbiorców

W miejscowości Muskegon w amerykańskim stanie Michigan doszło do niecodziennego zjawiska. Kierowca za pomocą swojej samochodowej kamerki sfilmował moment, w którym dzika gęś wpada na linię energetyczną, wywołuje spięcie, a na koniec spada na ulicę. Jak twierdzi miejscowy zakład energetyczny, gęś upiekła się przy pomocy 7200 woltów i przy okazji pozbawiła prądu tysiące gospodarstw domowych aż na 5 godzin. Zobaczcie to na filmie.

22:15
15.05.2017
    Jaka będzie pogoda w nocy?

Noc miejscami na południu i w centrum kraju może przynieść przelotne opady deszczu i zanikające burze. Na pozostałym obszarze będzie się przejaśniać i rozpogadzać. Termometry pokażą minimalnie od 4 stopni na północnym wschodzie do 11 stopni na południowym wschodzie.

21:10
15.05.2017
    Zalążek tornada nad Ziemią Łódzką

@Agnieszka uwieczniła dzisiaj o godzinie 12:35 nad miejscowością Rozprza, nieco na południe od Piotrkowa Trybunalskiego w woj. łódzkim, zalążek trąby powietrznej. Jako, że lej kondensacyjny nie sięgnął powierzchni ziemi, to o prawdziwej trąbie (tornadzie) nie było mowy. Warunki atmosferyczne nie były w pełnie sprzyjające wytworzeniu się pełnego leja. W ciągu roku tego typu zalążków tornad obserwujemy nad Polską od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu. Jednak tylko kilkukrotnie rodzą się z nich pełnoprawne trąby powietrzne. Bez wątpienia sezon na te zjawiska właśnie się rozpoczyna.


Lejek kondensacyjny w Rozprzy w woj. łódzkim. Fot. Agnieszka Bednarek.

20:18
15.05.2017
    Lot nad Polską ponad chmurami

@Kamil przesłał nam zdjęcie wykonane z okna samolotu lecącego z Poznania do Warszawy. Na lotnisku było pochmurno i deszczowo, ale tuż po oderwaniu się od ziemi i wzniesieniu się ponad chmury, można było podziwiać błękit nieba i piękny zachód Słońca.


Chmury widoczne z okna samolotu. Fot. Kamil.

19:12
15.05.2017
    Pekiński smog z drapacza chmur

Reporter chińskiej telewizji wszedł na ostatnie piętro China Zun, budowanego najwyższego wieżowca w Pekinie. Z perspektywy ponad 520 metrów zobaczył wiszący nad stolicą Chin gęsty, trujący smog w kolorze brązowym. Powyżej niego niebo było błękitne i wolne od zanieczyszczeń. Każdego roku w Chinach na skutek smogu przedwcześnie umiera aż 1,5 miliona ludzi.

18:38
15.05.2017
    Nadciągająca chmura szelfowa

Spektakularną chmurę szelfową uwieczniono na przyspieszonym filmiku nad Norymbergą w Niemczech. Widoczny jest wał szkwałowy wbudowany w czoło chmury burzowej, który przypomina falbankę. Postrzępione chmury oznaczają silne turbulencje powietrzne. Wzdłuż niego występuje uderzenie silnego wiatru, dopiero po kilku minutach nadchodzi ulewny deszcz w postaci smugi opadowej, a na końcu w samym rdzeniu chmury burzowej pojawiają się błyskawice.

17:15
15.05.2017
    Niesmaczna kosmiczna kukurydza?

Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znajduje się ogródek, w który astronauci próbują "uprawiać" najróżniejsze warzywa, a to wszystko po to, aby sprawdzić, czy przypadkiem ich kosmiczne wersje nie będą ładniejsze i smaczniejsze od ziemskich. Jaka jest kosmiczna sałata i kukurydza? Smaczniejsze niż na Ziemi?... Zobacz cały artykuł

16:39
15.05.2017
    Chmury burzowe na zdjęciach

W wielu regionach kraju przechodzą chmury burzowe, które niosą błyskawice, deszcz, a miejscami też drobny grad i porywisty wiatr. Na niebie dzieje się. Zobaczcie zdjęcia od czytelników.


Chmura burzowo-deszczowa w Legnicy w woj. dolnośląskim. Fot. Przemysław.


Chmura burzowo-deszczowa w Sępólnie Krajeńskim w woj. kujawsko-pomorskim. Fot. Danek.


Chmura burzowo-deszczowa w Lubiczu w woj. zachodniopomorskim. Fot. Adrian Nowak.

15:33
15.05.2017
    Zalążek tornada nad Czechami

Nad krajem karlowarskim na zachodzie Czech wczoraj pojawił się lejek kondensacyjny. Nie sięgnął on powierzchni ziemi, więc nie była to pełnoprawna trąba powietrzna. Zjawisko wywołało jednak spore zainteresowanie mieszkańców.

14:12
15.05.2017
    Tak wyglądają wydmy na Marsie

Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć wydmy w pobliżu północnego bieguna Marsa, gdzie trwa obecnie astronomiczne lato. Marsjański piasek przypomina niezwykle drobny miał, który zachowuje się nieco inaczej niż ziemski piasek. Stąd też inne układy wydm.


Fot. NASA.

13:10
15.05.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Mamy dwa pasy opadów przelotnych, ale chwilami intensywnych, którym towarzyszą burze. Jeden z nich ciągnie się od Dolnego Śląska przez Ziemię Lubuską i Wielkopolskę po Pomorze, a drugi od Górnego Śląska przez Ziemię Łódzką i Kielecczyznę po Mazowsze, Mazury i Podlasie. Na pozostałym obszarze przejaśnia się i rozpogadza. Wiatr wieje słabo z zachodu, jedynie podczas burz może być porywisty. Temperatura wynosi od 13 stopni miejscami nad morzem do 22 stopni na południowym Mazowszu.


Zdjęcie satelitarne w dniu 15 maja 2017 o godzinie 13:05. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

12:44
15.05.2017
    Najciemniejsze państwo na świecie

Podczas, gdy sąsiednie państwa toną w blasku miejskich świateł, kraj ten pozostaje na ponad pół doby pogrążony w całkowitych ciemnościach. Poznajcie najciemniejsze państwo na świecie, które ujawnione zostały przez krążące po orbicie satelity... Zobacz cały artykuł


Fot. Pixabay.com / GeckowEM.

12:09
15.05.2017
    Najbardziej niegościnne miejsce

Największe odnotowane kiedykolwiek rekordy pogody, należą do jednego kontynentu. To najzimniejsze, najsuchsze i najbardziej wietrzne miejsce na naszej planecie. O którym kontynencie jest mowa? Poznajmy krainę, skrywającą przed nami wiele sekretów... Przeczytaj cały artykuł


Fot. Pixabay.com / tpsdave.

11:23
15.05.2017
    Piękno Ziemi w jakości 4K w 2 minuty

Fotograf i filmowiec Paul Richardson poświęcił wiele godzin na wykonanie setek tysięcy fotografii, które w trakcie bezsennych nocy połączył w jedno, trwające dwie minuty nagranie timelapse prezentujące piękno otaczającego nas świata w jakości 4K. Usiądźcie wygodnie i podziwiajcie.

10:05
15.05.2017
    Tajemnica wirów na Księżycu

Tajemnicze wiry i wstęgi zdobiące powierzchnię Księżyca, od dekad spędzają sen z powiek naukowców, którzy usiłują rozwiązać niezwykłą zagadkę ich pochodzenia. Te jasne twory są bardzo rozległe, gdyż potrafią ciągnąć się przez setki czy nawet tysiące kilometrów, a najbardziej znany z nich, to obszar Reiner Gamma. Skąd się wzięły?... Zobacz cały artykuł

09:11
15.05.2017
    Gdzie dzisiaj mogą pojawić się burze?

Dzisiaj słabe burze mogą się pojawiać lokalnie na przeważającym obszarze kraju. Największe ryzyko ich wystąpienia obejmuje regiony zachodnie, południowe i centralne. W strefie zielonej możliwe są opady do 15 mm, z gradem do 1 cm i porywistym wiatrem do 80 km/h.

08:08
15.05.2017
    Fotopułapka przyłapała kłusownika

Jak informują Lasy Państwowe, w lasach Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie znowu zaczęły się pojawiać wnyki. Najwyraźniej kłusownicy wrócili. Straż leśna, która na co dzień współpracuje stale z policją, zorganizowała zasadzkę. Używając specjalistycznych kamer termowizyjnych przyłapała kłusownika na gorącym uczynku! Wiecie co się okazało? Że sprawcą był mężczyzna, złapany przez tą samą straż leśną dwa lata temu. W styczniu 2016 roku sąd skazał go na karę jednego roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 2 lata i nałożył grzywnę ponad pięć tysięcy złotych. Z pewnością teraz kara będzie surowsza. Zobaczcie nagranie z kamery termowizyjnej:

07:34
15.05.2017
    Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie jest wysokie i do końca dnia będzie rosnąć. Teraz wynosi w okolicach 1025 hPa.

07:15
15.05.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

W pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Ziemię Łódzką po Kujawy, Powiśle i Warmię chmurzy się i pada deszcz, chwilami obficie. Na wschodzie kraju od wczoraj utrzymuje się pogodna, przeważnie bezchmurna aura. Z kolei na zachodzie po opadach niebo zaczyna się przejaśniać, choć miejscami tworzą się mgły i zamglenia. Wiatr jest słaby, zmienny. Temperatura wynosi od 7 stopni na południowym wschodzie do 14 stopni w centrum i na zachodzie.

>>> Zobacz wcześniejsze wiadomości

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Potężne ulewy na południu kraju. Możliwe podtopienia!

Wczoraj, 19:43

Na południu kraju do piątkowego poranka będą przechodzić intensywne opady, podczas których może spaść niemal 100 mm deszczu. Tak duże sumy opadów mogą powodować gwałtowne wezbrania na rzekach oraz podtopienia. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

miniatura

Jak postępować przed, podczas i po powodzi? Zobacz nasz poradnik

Wczoraj, 19:30

Jeśli mieszkasz w pobliżu rzeki, która często wylewa po obfitych opadach i stwarza zagrożenie powodziowe, warto abyś zapoznał się z naszym poradnikiem, który pomoże Ci w obliczu trudnej sytuacji, zarówno przed, podczas, jak i po powodzi. Warto wiedzieć więcej!

miniatura

Potężne trzęsienie ziemi w Meksyku. Wszędzie gruzy, ponad 225 ofiar

Wczoraj, 10:00

Meksyk nawiedziło potężne trzęsienie ziemi o sile M7.1. Tak niszczycielskiego i śmiercionośnego wstrząsu nie notowano w tym kraju od 32 lat. Wiele budynków legło w gruzach, w których wciąż mogą być uwięzieni ludzie. Zginęło co najmniej 225 osób.

miniatura

Dym z rekordowych pożarów lasów w USA i Kanadzie dotarł nad Polskę

Wczoraj, 09:45

Pod koniec sierpnia północne regiony USA i Kanadę nawiedziły gigantyczne pożary lasów, które uznane zostały za największe w historii. Kłęby dymu gnane wiatrami dotarły aż nad Polskę, przynosząc nam bardziej intensywne niż zwykle barwy zachodu Słońca.

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Wczoraj, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Komentarze

Dodaj komentarz