20 kwietnia 2017, 12:49

Rozwiąż geograficzny test gimnazjalisty i sprawdź czy wiesz!

Gimnazjaliści piszą w tym tygodniu bardzo ważne testy, które mają skontrolować nie tylko ich wiedzę, ale i umiejętności. Dzisiaj pojawiły się pytania związane z geografią i klimatem, dlatego zapraszamy Was do ich rozwiązania. Sprawdźcie, czy wiecie i pamiętacie.

Na każdym teście lub też egzaminie szkolnym pojawiają się pytania związane z przyrodą, klimatem czy też pogodą. Ponad 400 tysięcy uczniów trzecich klas z ponad 7 tysięcy gimnazjów pisało dzisiaj test gimnazjalny z wiedzy przyrodniczej.

Jego celem było skontrolowanie nie tylko wiedzy uczniów przechodzących do liceum, ale również ich umiejętności. Wśród wielu zadań pojawiły się te związane z tematyką klimatologiczną, meteorologiczną i geograficzną. Pytania dotyczyły m.in. stref klimatycznych i czasu słonecznego.

Poniżej zamieszczamy najbardziej interesujące pytania, które mogą się okazać podchwytliwe. Spróbujcie na nie odpowiedzieć i sprawdźcie odpowiedzi:

 

Odpowiedzi na pytania zamieszczamy pod zdjęciem.

 

Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

Zadanie 20 - FF.

Zadanie 21.1 - D.

Zadanie 21.2 - A.

Zadanie 22 - A.

 

Spróbuj rozwiązać również ubiegłoroczny test:

 

 

Odpowiedzi na pytania zamieszczamy pod zdjęciem.

 

Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

Zadanie 20.1 - C.

Zadanie 20.2 - B1.

Zadanie 22 - C.

 

Spróbuj rozwiązać również test z 2015 roku:

 

 

Odpowiedzi na pytania zamieszczamy pod zdjęciem.

 

Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

Zadanie 24 - B.

Zadanie 21.1 - B.

Zadanie 21.2 - C.

 

Spróbuj rozwiązać również test z 2014 roku:

 

 

Odpowiedzi na pytania zamieszczamy pod zdjęciem.

 

Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

Zadanie 20 - A prawdziwe, B fałszywe.

Zadanie 21 - D.

Zadanie 22 - D.

Zadanie 23.1 - A.

Zadanie 23.2 - E.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 16:45

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Szalona pogoda podczas majówki

Dzisiaj, 12:50

Kwiecień nie zachwycił nas pogodą, bo było zimno i deszczowo, nie brakowało też przymrozków i śniegu. Czy maj przyniesie nam totalną odmianę aury? Czy doczekamy się wreszcie ciepłych i słonecznych dni? Jaki będzie długi majowy weekend? Sprawdźmy.

miniatura

Gdy słychać wycie syren, a niebo jest granatowe

Dzisiaj, 09:48

Przez następnych kilka tygodni o bezpieczeństwie we własnym domu można zapomnieć. Zagrożenie czai się z powietrza. Gdy niebo zmienia kolor na granatowy i zaczynają wyć syreny alarmowe, pozostaje tylko chwila na ratowanie życia, swojego oraz bliskich.

miniatura

W niedzielę wrócą opady śniegu. Później nagłe ocieplenie

Wczoraj, 09:02

Jeśli myślicie, że to już koniec zmiennej pogody, to niestety, nie mamy dla Was dobrych wieści. W niedzielę czeka nas prawdziwy przegląd zjawisk atmosferycznych, będzie deszcz, śnieg, grad, krupa śnieżna, a nawet burza. Na szczęście na horyzoncie widać ocieplenie.

miniatura

Tak wielu ofiar zimy nie było od 4 lat, a ona nie odpuszcza

21 kwietnia 2017, 10:54

Trzymała przez kilka miesięcy i kiedy wydawało się, że ostatecznie odpuściła, nagle wróciła, odbierając życie kolejnym osobom. Tylko wczoraj z powodu mrozu zginęły 2 osoby. W sumie od początku zimy to już ponad 170 ofiar śmiertelnych, najwięcej od 4 lat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Anka | 2017-04-21, 11:12

Wiedza ogólna o świecie

Ten test obala mit "mechanicznych" testów gimnazjalnych. Muszę przyznać, że zmusza do myślenia! Jest prawdziwym sprawdzianem wiedzy geograficznej. I tej ogólnej na temat Ziemi, i tej szczegółowej na temat wybranych obiektów geograficznych. I to mi się podoba, choć czasy wieku gimnazjalnego w moim życiu daaaaaawno minęły. Do tej pory słyszałam tylko złe oceny o testach gimnazjalnych. Przyswojenie takiej wiedzy wymaga troszkę większego zaangażowania uczniów niż tylko udział w lekcji szkolnej. A większości dzieci w tym wieku nie chce się poszerzać samodzielnie wiedzy. Rozumiem w końcu wyniki testów (większość na poziomie 30%), bo są rozwiązywane na zasadzie "chybił/trafił". Zniknęła wartość posiadania szerokiej wiedzy ogólnej i satysfakcja z niej wynikająca... Rozumiem już dlaczego np. w teleturniejach wymagających takiej szerokiej wiedzy radzą sobie dobrze 45 - 60 latki, a na żenująco prostych pytaniach legną studenci i młodzi "specjaliści" od... niczego!

Zainteresowany | 2017-04-20, 22:51

Fajne testy

Fajna wiedza. Mam 42 lata i odpowiedziałem prawidłowo na wszystkie pytania ze wszystkich testów:)

franek | 2017-04-20, 21:24

egzamin

I po co to komu , wymagają od dzieci wiedzy nikomu niepotrzebnej

chochlik | 2017-04-20, 22:40

Odp: egzamin

To wiedza względnie przydatna, bo mająca praktyczne zastosowanie. Za to za niepotrzebną (względnie mało przydatną w życiu) uznać można wiedzę z zakresu historii lub religii.

Fan klimatów podzwrotnikowych | 2017-04-20, 23:12

Odp: egzamin

@chochlik Historia akurat może się przydać choćby dlatego żeby ludzie wiedzieli czym grozi wzniecanie wojen, fanatyzm religijny itd. Nikt nie chciałby powtórki II wojny światowej, tym bardziej że w dobie broni atomowej oznaczałoby to całkowite spustoszenie naszej planety.