10 stycznia 2017, 00:01

Pogoda na żywo: Wtorek, 10.01

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Zdjęcia, filmy i informacje wysyłajcie na: redakcja@twojapogoda.pl

22:25
10.01.2017
    Polskie wybrzeże jest piękne!

Uroki polskiego wybrzeża w czterech aktach :)


Fot. TwojaPogoda.pl

21:09
10.01.2017
    Niebezpieczny lodowy wodospad

W jednym z parków w amerykańskim mieście Minneapolis, gdzie ostatnio temperatura spadła do minus 24 stopni, o mały włos, a doszłoby do tragedii. Grupka ludzi zbliżyła się do gigantycznych sopli lodowych, w które zmienił się tamtejszy wodospad Minnehaha. Wtedy sople na nich runęły...

20:02
10.01.2017
    Paryż zamyka się na pojazdy spalinowe

Coraz więcej miast na świecie chce stać się w pełni ekologicznymi. Aby osiągnąć ten szczytny cel, muszą przede wszystkim postawić na walkę z samochodami napędzanymi paliwami konwencjonalnymi, gdyż to właśnie one trują mieszkańców najbardziej. Swoje ambitne, ale jednocześnie bardzo restrykcyjne plany, właśnie ogłosiły władze Paryża... Przeczytaj artykuł

19:23
10.01.2017
    Wschód i zachód Słońca

Nasza czytelniczka @Kamila uwieczniła dzisiaj początek i koniec dnia na Ziemi Łódzkiej:

Zachód Słońca był równie urokliwy...


Wschód i zachód Słońca w Woli Krzysztoporskiej w woj. łódzkim. Fot. Kamila.

18:19
10.01.2017
    Jaka pogoda będzie w nocy?

Noc zapowiada się pogodnie, w wielu miejscach bezchmurnie. Będzie też mroźno, bo termometry do świtu pokażą od minus 15 stopni na Podkarpaciu do minus 5 stopni na wybrzeżu.

17:34
10.01.2017
    Tak Turcy cieszą się ze śniegu

Gigantyczne ilości śniegu, które spadły w Turcji, jednych przyprawiły o ból głowy i zaczęli na niego narzekać, a inni znaleźli w nim coś dobrego, co można wykorzystać. Artyści postanowili uwolnić wodze fantazji i ulepili, a niektórzy nawet wyrzeźbili w białym puchu niesamowite postaci, od duszka Caspra po dżinna wychodzącego z butelki.

16:08
10.01.2017
    Efekt Mpemby w mroźnej Moskwie

Eksperyment z wrzątkiem i mrozem, tym razem przeprowadzony w Moskwie. W ostatnich dniach temperatura spadła tam nawet do minus 35 stopni, a więc aura ku temu nadawała się idealnie. Jeśli nie wiecie o co chodzi, to zachęcamy Was do przeczytania artykułu, zdradzającego szczegóły tego fajnego eksperymentu, który może przeprowadzić każdy z Was... Dowiedz się więcej

15:16
10.01.2017
    W Budapeszcie zamarza Dunaj

Nieczęsto Węgrzy widzą zamarzający Dunaj. Zazwyczaj zimy są na tyle łagodne, że rzeka nie zamarza. Jednak od grudnia część panuje całodobowy mróz niż odwilż, więc rzeka powoli zaczęła pokrywać się lodem. Ostatnie dni okazały się kluczowe, ponieważ nocami temperatura spadła w Budapeszcie nawet do minus 17 stopni. Na Dunaju pojawiły się lodowe placki, czyli zjawisko nazywane śryżem. Zobaczcie, jak wygląda to w przyspieszeniu:

14:44
10.01.2017
    Kataklizm, który zabił 5 mln osób

Miniony rok zapisał się ponuro na kartach historii meteorologii. Tylko jeden kataklizm, w dodatku nie związany ze zjawiskiem El Niño, którego źródłem byliśmy my sami, uśmiercił aż 5 milionów osób i spowodował straty materialne rzędu 5 bilionów dolarów. Co to było?... Przeczytaj artykuł

14:21
10.01.2017
    Runęła jedna ze słynnych sekwoi

W Kalifornii na skutek wichury runęła jedna z najbardziej znanych sekwoi olbrzymich. W wydrążonym w niej tunelu turyści z całego świata robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Drzewo, które liczyło sobie ponad tysiąc lat, nie było z tego powodu dość stabilne. Przy silnym wietrze ugięło się, pękło i rozpadło na kilka części. Całe szczęście nikogo nie było w pobliżu.


Fot. Jim Allday / Severe Weather World.

13:10
10.01.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Na wschodzie kraju utrzymuje się przeważające zachmurzenie, ale nie występują opady. Na pozostałym obszarze niebo jest bezchmurne. Wiatr wieje słabo z południowego wschodu i systematycznie się nasila. Temperatura wynosi od minus 16 stopni na Podhalu do minus 1 stopnia na zachodnim wybrzeżu. Na aktualnym zdjęciu satelitarnym, dzięki pogodnemu niebu widoczna jest zalegająca od kilku dni pokrywa śnieżna.


Zdjęcie satelitarne w dniu 10 stycznia 2017 roku o godzinie 13:00. Dane: Sat24.com / Eumetsat.

12:40
10.01.2017
    27 stopni mrozu w Bieszczadach

Noc i poranek przyniosły nam większe rozpogodzenia, z powodu których temperatura spadła miejscami na południu, wschodzie i w centrum poniżej minus 15 stopni. Wśród miast wojewódzkich najzimniej było w Łodzi, gdzie zmierzono aż minus 17 stopni. Jednak największy mróz panował w karpackich kotlinach. W Stuposianach w Bieszczadach odnotowano aż minus 27 stopni. Przy gruncie musiało tam być poniżej minus 30 stopni. Tradycyjnie już najlżejszy mróz panował nad morzem, zaledwie 2-stopniowy.

11:28
10.01.2017
    Lodowaty sztorm w Chorwacji

Wyjątkowe chłody spłynęły znacznie dalej na południe Europy niż zwykle o tej porze roku. W Splicie w Chorwacji temperatura spadła do minus 7 stopni, po raz pierwszy od 50 lat. Uczucie przeszywającego zimna potęgował sztorm szalejący na Adriatyku.

10:03
10.01.2017
    Bezmyślne "dbanie o nasze zdrowie"

Powietrze nad Warszawą można kroić nożem, a ratusz robi, co może, żeby jeszcze bardziej zatruć nasze płuca. Do sprzątania chodników wykorzystywane są dmuchawy, które na nowo roznoszą po okolicy wszystko to, co wydostało się z rur wydechowych samochodów, ze ścierania się klocków hamulcowych, z kominów domów opalanych węglem itd. Rozdmuchując ten pył służby sprzątające powodują, że trafia on do naszych płuc, a następnie do krwiobiegu i skraca nam życie.

09:20
10.01.2017
    Pracujesz na mrozie? Poznaj swoje prawa

Kodeks pracy chroni nas nie tylko przed pracą w upale, lecz także na mrozie, gdy ma to negatywny wpływ na nasze zdrowie i może zagrażać życiu. Często nie egzekwujemy od swych przełożonych tego, co nam się należy. Warto więc poznać swoje prawa... Przeczytaj artykuł

08:37
10.01.2017
    Śnieżyce w północnych Indiach

Potężne śnieżyce przeszły nad Indiami. Jeśli myślicie, że to niezwykłe zjawisko, to od razu studzimy emocje. Śnieg spadł na ulice miasta Shimla, położonego w Himalajach Małych, w północnej części Indii. Jako że miasto znajduje się na wysokości 2200 metrów, opady śniegu, raz mniejsze, a raz większe, zdarzają się tam prawie każdej zimy. Tym razem okazały na tyle duże, że sparaliżowały codzienne życie tysięcy mieszkańców. Puszysty, bogaty w wodę śnieg łamał gałęzie i uszkadzał dachy. Na skutek uszkodzenia linii energetycznych do wielu domów nie płynie prąd.

08:00
10.01.2017
    Co się teraz dzieje w pogodzie?

Poranek przynosi nam przejaśnienia i rozpogodzenia. Śnieg prószy słabo i przelotnie tylko miejscami na Mazowszu. Wiatr wieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu. Temperatura wynosi od prawie minus 20 stopni w karpackich kotlinach do minus 2 stopni na wybrzeżu.

07:28
10.01.2017
    Lawina grzebie narciarzy na wizji

Menedżer ośrodku narciarskiego Kartepe na przedmieściach Izmitu w Turcji, wykazał się całkowitym brakiem empatii wobec swoich gości hotelowych. Podczas wywiadu, którego udzielał miejscowej telewizji z dachu budynku z impetem runęły masy śniegu, które zasypały kilku narciarzy. Mężczyzna jedynie obejrzał się za siebie i z uśmiechem stwierdził, że ekipie udało się sfilmować lawinę, a następnie jakby nigdy nic kontynuował swoją wypowiedź zachwalając ośrodek i twierdząc, że turyści są zachwyceni. W tym czasie uwięzionych w lawinisku narciarzy gołymi rękami odkopywali ich koledzy. Dwie osoby odniosły całe szczęście niegroźne obrażenia. Gdyby wydobyte zostały później, mogłyby się pod zwałami śniegu udusić.

07:00
10.01.2017
    Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Przez kilka dni ciśnienie było bardzo wysokie, ale w ciągu minionej doby spadło. Obecnie wynosi od 1014 hPa (w normie) na zachodnim Pomorzu do 1025 hPa (wysokie) na wschodzie i jest stabilne.

>>> Zobacz wcześniejsze wiadomości

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 13:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Burze mogą zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie tym razem?

Dzisiaj, 10:20

Minął tydzień od niszczycielskiej nawałnicy, tyle też mieliśmy spokoju od groźnych zjawisk. Od dziś wracają gwałtowne burze, które znów mogą powodować szkody i zagrażać ludziom. Sprawdźmy, w których regionach kraju będzie najbardziej niebezpiecznie.

miniatura

Latem pada coraz mniej, a zimą coraz więcej. Dlaczego?

Dzisiaj, 09:17

Niewątpliwie klimat zmienia się, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Problem w tym, że jego zmiany czasem idą w niekorzystnym kierunku. Porównaliśmy, co zmieniło się w polskim klimacie w dwóch okresach bazowych. Wynikają z tego bardzo ciekawe trendy.

miniatura

Takiej klęski w lasach jeszcze nie było. Porażające liczby

Wczoraj, 10:14

Nawałnica, która przeszła 11 sierpnia nad Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem doprowadziła do największej klęski żywiołowej w dziejach polskiego leśnictwa. Aby wyobrazić sobie, jak wiele drzew zostało powalonych, przygotowaliśmy dla Was ciekawe porównania.

miniatura

Cała prawda o opryskujących nas samolotach

Wczoraj, 09:44

Nie milkną teorie spiskowe, jakoby samoloty tworzyły chemiczne smugi, nazywane chemtrails. Substancje te mają nas "opryskiwać", powodując problemy zdrowotne oraz zniszczenie środowiska naturalnego. Naukowcy postanowili rozwiać mity na ten temat.

Komentarze

Dodaj komentarz