21 lipca 2017, 08:15

Śmierć z kosmosu. Mogą nas zabić nawet odległe czarne dziury

Naukowcy z zaciekawieniem i zaniepokojeniem przyglądają się czarnej dziurze, oddalonej od nas o 2800 lat świetlnych. Okazuje się, że może być ona dla nas potencjalnie niebezpieczna, ponieważ w jednej chwili może zniszczyć wszelkie życie na naszej planecie.

Układ Słoneczny wydaje się być dla nas dość bezpiecznym miejscem, wolnym od pożerających wszystko i strzelających promieniami gamma czarnych dziur. Jednak nie oznacza to, że te wciąż skrywające przed nami wiele tajemnic obiekty, nie mogą zgotować nam przerażającej zagłady.

Naukowcy przyglądają się ostatnio czarnej dziurze, oddalonej od nas o 2800 lat świetlnych, którą nazwano A0620-00. To jedna z takich, które mogą być dla nas potencjalnie niebezpieczne.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak takie obiekty, nawet te oddalone od Ziemi o tysiące lat świetlnych, mogą nie tylko zniszczyć życiodajną atmosferę naszej planety, chroniącą nas przed promieniowaniem kosmicznym i kosmicznymi skałami, ale również zniszczyć dużą część jej powierzchni i zabić całą ludzkość.

Dzieło takiego zniszczenia mogą dokonać promienie gamma, które emitowane są przez czarną dziurę w chwili jej powstawania.

Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że jesteśmy przed nimi całkowicie bezbronni, gdyż przemieszczają się one z prędkością światła, więc gdy nawet je zarejestrujemy, to już będzie za późno na ratunek.

Ale nie ma się co martwić, ponieważ do takich rozbłysków dochodzi dość rzadko, chociaż naukowcy obwiniają promienie gamma za kilka globalnych kataklizmów mających miejsce w burzliwej historii rozwoju życia na naszej planecie.

Źródło: TwojaPogoda.pl / NASA.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 10:15

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Burze mogą zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie tym razem?

Wczoraj, 10:20

Minął tydzień od niszczycielskiej nawałnicy, tyle też mieliśmy spokoju od groźnych zjawisk. Od dziś wracają gwałtowne burze, które znów mogą powodować szkody i zagrażać ludziom. Sprawdźmy, w których regionach kraju będzie najbardziej niebezpiecznie.

miniatura

Latem pada coraz mniej, a zimą coraz więcej. Dlaczego?

Wczoraj, 09:17

Niewątpliwie klimat zmienia się, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Problem w tym, że jego zmiany czasem idą w niekorzystnym kierunku. Porównaliśmy, co zmieniło się w polskim klimacie w dwóch okresach bazowych. Wynikają z tego bardzo ciekawe trendy.

miniatura

Takiej klęski w lasach jeszcze nie było. Porażające liczby

17 sierpnia 2017, 10:14

Nawałnica, która przeszła 11 sierpnia nad Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem doprowadziła do największej klęski żywiołowej w dziejach polskiego leśnictwa. Aby wyobrazić sobie, jak wiele drzew zostało powalonych, przygotowaliśmy dla Was ciekawe porównania.

miniatura

Cała prawda o opryskujących nas samolotach

17 sierpnia 2017, 09:44

Nie milkną teorie spiskowe, jakoby samoloty tworzyły chemiczne smugi, nazywane chemtrails. Substancje te mają nas "opryskiwać", powodując problemy zdrowotne oraz zniszczenie środowiska naturalnego. Naukowcy postanowili rozwiać mity na ten temat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU