30 grudnia 2013, 06:24

Zmarła słynna pogodynka

Nie żyje jedna z najbardziej niezapomnianych i uwielbianych przez widzów pogodynek sprzed lat. Lucyna Grobicka swoim pięknym uśmiechem uświetniała każdą prognozę pogody od lat 80. ubiegłego wieku.

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. 6 grudnia, podczas orkanu Ksawery, zmarła niezwykle popularna pogodynka, Lucyna Grobicka. Widzowie lubili, gdy pojawiała się na wizji, ponieważ zawsze tryskała wiedzą na tematy pogodowe, które były jej hobby.

Jej uśmiech od razu poprawiał wszystkim samopoczucie, pomimo najgorszej aury, począwszy od połowy lat 80. ubiegłego wieku. Pożegnała się z widzami w 2002 roku, kiedy wraz z Elżbietą Sommer, została wysłana na "pogodową emeryturę".

Tym samym obie zakończyły epokę prawdziwych pogodynek, które wiedziały o czym mówiły. Później nadeszła era pseudo-pogodynek, które prognozy pogody zmieniły w istną rewię mody. Po zakończeniu kariery w Telewizji Polskiej, Panią Lucynę nie opuściła pasja do przyrody i podróży.

Część swojego życia spędziła w Ameryce Południowej, gdzie się urodziła. W ostatnich latach pracowała w dziale handlowym Ambasady Brazylii w Polsce. Od jej współpracowniczki otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość:

"Z wielkim żalem informuję, że Pani Lucyna Grobicka zmarła w wyniku ciężkiej choroby dnia 6 grudnia 2013 roku. Z Panią Lucyną pracowałyśmy razem niemal dwa lata w Ambasadzie i w moim życiu zawodowym była dla mnie osobą wyjątkową". Rodzina i przyjaciele opublikowali jej nekrolog... zobacz

Pani Lucyna pozostanie w naszej pamięci na zawsze, także dzięki nagraniom. Poniżej kilka z nich, jedno sprzed 25 lat, rozmowa o pogodzie z Grzegorzem Woźniakiem w Dzienniku Telewizyjnym, w dniu 4 września 1988 roku.
 


Lucyna Grobicką i Grzegorz Woźniak w Dzienniku Telewizyjnym w dniu 4 września 1988 roku.



Lucyna Grobicka na święta w 1988 roku.
 


Lucyna Grobicka w "wybuchowej" prognozie pogody.
 


Lucyna Grobicka, zawsze uśmiechnięta, tym razem w 2010 roku.
 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

thumbnail

Historyczne zdjęcia prawdziwej zimy w polskich miastach

Wczoraj, 08:31

Zimy z prawdziwego zdarzenia są już przeszłością i możemy je podziwiać tylko na zdjęciach? Czy aby na pewno? Zobaczcie, jak wyglądały srogie i śnieżne zimy na tle ostatnich kilkudziesięciu lat na zdjęciach, które przesłali nam nasi czytelnicy.

thumbnail

Najpotężniejsze wichury w dziejach Polski i Europy

Wczoraj, 07:20

Od października do marca mamy w Polsce sezon na porywisty wiatr. Zimowe wichury różnią się od tych występujących latem swoją długotrwałością, ponieważ mogą siać zniszczenie nawet ponad dobę. Poznajmy historię tych zabójczych zjawisk.

thumbnail

Weekend będzie bardzo wietrzny, deszczowy i ciepły

18 grudnia 2014, 10:06

Przed nami kilka bardzo wietrznych, deszczowych, ale też ciepłych dni. Chwilami porywy wiatru mogą przekraczać 70 km/h, a przy tym zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie. Podróżowanie w okresie przedświątecznym może być z tego powodu utrudnione.

thumbnail

Przerażający opis tornada sprzed 200 lat w Małopolsce

18 grudnia 2014, 09:36

192 lata temu nad dzisiejszą Małopolską przetoczyła się trąba powietrzna, która okazała się katastrofalna w skutkach dla tamtejszej społeczności. W przeszywającym opisie autor określił to mało nieznane wówczas zjawisko jako "bałwan jakiś wichrowy czarny".

thumbnail

Lodowe wulkany, tsunami i rzeźby. Skąd się wzięły?

18 grudnia 2014, 08:01

Nad amerykańskimi Wielkimi Jeziorami można spotkać zjawiska o których nawet nam się nie śniło. Współpraca wody, fal, mrozu i silnego wiatru tworzy lodowe wulkany, lodowe tsunami, a nawet wielkie lodowe kule. W jaki sposób powstają te fascynujące zjawiska?

Komentarze

Dodaj komentarz

Gośka | 2014-01-01, 23:56

Szok

Bardzo miła , kompetentna , a przede wszystkim z klasą kobieta. Wiadomośc mnie zdołowała . Wieczny odpoczynek racz jej dac Panie.

Gustlik | 2014-01-01, 01:33

Cześć Jej Pamięci [']['][']['][']

Świeć Panie nad Jej duszą Pamiętam Panią Lucynę, była bardzo miłą, ładną i przede wszystkim kompetentną pogodynką. Szkoda, że TVP nic o tym nie wspomniała, a tyle lat pracowała w tej firmie. Kondolencje dla Jej Rodziny.

Jan Twardowski | 2013-12-31, 16:58

Smutek

Szkoda ,że odeszła Lucyna Grobicka i w dodatku w tak jeszcze w młodym wieku prawie równolatka. Pamiętam bardzo dobrze jak pracowała w telewizji i tylko szkoda ,że telewizja nie stanęła na wysokości bo gdyby nie portal TP to nawet bym nie wiedział.

Albert-Wwa | 2013-12-31, 12:21

[i][i][i]

Swego czasu miałem okazję poznać osobiście Panią Lucynę. Była nie tylko kompetentną pogodynką poważnie traktującą swoją pracę, lecz także bezpretensjonalną, sympatyczną osobą... o czarującym, naturalnym uśmiechu. Wyrazy współczucia dla rodziny Pani Lucyny.

Wojtas | 2013-12-31, 11:11

Taka fajna babeczka...

...szkoda mi jej i ogromnie żal. :(

Zenek | 2013-12-31, 00:38

pożegnanie Lucyny Grobickiej

Pamiętam jej pożegnalny występ w tv kiedy na odchodne życzyła wszystkim nieustającej pogody, bardzo, bardzo mi jej żal, niech spoczywa w pokoju.

jarko | 2013-12-30, 20:23

:(

Świec Panie nad Jej Duszą... Pamiętam gdy Pani Lucyna prowadziła prognozę pogody, coprawda były to już ostatnie lata jej pracy w telewizji (urodziłem się w 1992 roku) ale zawsze mówiła powoli, wyraźnie, z pasją i zaangażowaniem. Bardzo mi jej szkoda, przecież była jeszcze bardzo młoda :( Szczere kondolencje. Szkoda, że Pan Andrzej Zalewski również od nas odszedł bo to ludzie niezastąpieni :( Dziś pseudo-pogodynki mylą wschód z zachodem.:(

Alek Nosel | 2013-12-30, 20:13

smutek

a w TVP nawet się nie zająknęli o tym :/

Damian Dąbrowski | 2013-12-30, 18:01

Smutna wiadomość....szok

Bardzo lubiłem Panią Lucynę Grobicką. Wspaniała pogodynka, w dodatku o nieprzeciętnej urodzie. Tak, ona należała do tych prawdziwych pogodynek, na czele z panią Elżbietą Sommer. Jestem w szoku.... Tak na marginesie, to w tym drugim filmie mówiła o bardzo ciepłych świętach Bożego Narodzenia w 1988 roku, po których zima już W OGÓLE nie wróciła. Odwilż trwała aż do końca zimy.

Łukasz | 2013-12-30, 17:47

Moja ulubiona pogodynka

Panią Lucynę za moich lat dziecięcych i wczesnomłodzieńczych najchętniej oglądałem. Najszczersze kondolencje dla rodziny.