23 listopada 2013, 08:24

Ekstremalna toaleta na stacji meteo

Najbardziej ekstremalną toaletę, spośród wszystkich stacji meteorologicznych na całym świecie, mają bez wątpienia Rosjanie. Pójście za potrzebą może się skończyć dla meteorologa tragicznie.

Kara-Turek to najwyżej położona stacja meteorologiczna w Rosji. Znajduje się na stokach lodowca Katuń w górach Ałtaju, na wysokości 2600 metrów nad poziomem morza.

Jej zadaniem jest stałe prowadzanie pomiarów wszelkich zjawisk pogodowych, występujących w tej najdalej wysuniętej na południe części środkowej Syberii, i robi to wzorowo od 1939 roku.

Wyniki pomiarów, co każde 3 godziny, wysyłane są drogą radiową do centrum meteorologicznego. 6-osobowa załoga stacji na co dzień mieszka w oddalonej o około 30 kilometrów wsi Kuczerla.

Ze stacji rozpościerają się zapierające dech w piersi krajobrazy Ałtaju. Jest jednak jeden, ale bardzo poważny problem, a mianowicie toaleta, która do najzwyklejszych wcale nie należy.

W Singapurze, podczas międzynarodowej konferencji poświęconej problemowi toalet, zwyciężyła ona w konkursie na miano najbardziej ekstremalnej toalety na świecie. Poniższe zdjęcie mówi samo za siebie.

Pójście za potrzebą, może się źle skończyć, ale za to jakie widoki. Pracownicy stacji każdego roku 19 listopada, w światowym dniu toalet, hucznie świętują zaszczytne miano swojej wygódki. Opracowanie:


Fot. Wikimapia.org
 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 10:15

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Burze mogą zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie tym razem?

Wczoraj, 10:20

Minął tydzień od niszczycielskiej nawałnicy, tyle też mieliśmy spokoju od groźnych zjawisk. Od dziś wracają gwałtowne burze, które znów mogą powodować szkody i zagrażać ludziom. Sprawdźmy, w których regionach kraju będzie najbardziej niebezpiecznie.

miniatura

Latem pada coraz mniej, a zimą coraz więcej. Dlaczego?

Wczoraj, 09:17

Niewątpliwie klimat zmienia się, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Problem w tym, że jego zmiany czasem idą w niekorzystnym kierunku. Porównaliśmy, co zmieniło się w polskim klimacie w dwóch okresach bazowych. Wynikają z tego bardzo ciekawe trendy.

miniatura

Takiej klęski w lasach jeszcze nie było. Porażające liczby

17 sierpnia 2017, 10:14

Nawałnica, która przeszła 11 sierpnia nad Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem doprowadziła do największej klęski żywiołowej w dziejach polskiego leśnictwa. Aby wyobrazić sobie, jak wiele drzew zostało powalonych, przygotowaliśmy dla Was ciekawe porównania.

miniatura

Cała prawda o opryskujących nas samolotach

17 sierpnia 2017, 09:44

Nie milkną teorie spiskowe, jakoby samoloty tworzyły chemiczne smugi, nazywane chemtrails. Substancje te mają nas "opryskiwać", powodując problemy zdrowotne oraz zniszczenie środowiska naturalnego. Naukowcy postanowili rozwiać mity na ten temat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ardo | 2013-11-23, 14:17

Toaleta

E ci Rosjanie, prościej byłaby toaleta w tym budynku... :)

Sebastian | 2013-11-23, 23:04

Odp: Toaleta

Nie byłoby to prostsze. Nie, bo nie jest to toaleta. Ta bowiem wymaga odpływu ścieków do szamba lub kanalizacji. Jednak w takim miejscu trudno chyba o nią. Szambo też trudno by było wykuć w skale. Po drugie ciągle by zamarzało. To na zdjęciu to wychodek. Nieczystości w takim czymś są gromadzone w skrzynce znajdującej się pod otworem w desce do siadania. Ale ten wychodek na zdjęciu jest jakiś wyjątkowy. Odchody chyba wypadają z niego i lecą na dół po stoku. Po co gromadzić to na takim odludziu?

Ardo | 2013-11-24, 11:00

Odp: Toaleta

Odchody ludzkie mogą lecieć prosto na głowę turystów. ;)

Kwasu | 2013-11-23, 13:25

HEH

Rozhuśtany wychodek nad przepaścią-no, no. Rzeczywiście, cud architektury minimalistycznej.

Łukasz | 2013-11-23, 12:41

Ja zadaję sobie inne pytanie.

Jak to tam stoi jak na górze są bardzo często, bardzo mocne wiatry.

RichSE | 2013-11-23, 12:32

Toaleta

Toaleta pod Rysami w schronisku, także ciekawa :))

jasiek | 2013-11-23, 12:15

:)))))

Uśmiałem się do łez. Jak oni wchodzą do "wygódki" po paru kielichach- to pytanie zadaje obie zapewne wielu internautów.

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU