19 lutego 2013, 01:16

Spadło nawet 20 cm śniegu, to nie koniec

Przez Polskę przechodzi śnieżny front atmosferyczny. Do tej pory na północy kraju spadło od 10 do 20 cm białego puchu. W pozostałych regionach również solidnie poprószy. Na drogach utrudnienia.

Wieczorem i w nocy najmocniej sypało na Pomorzu, Kujawach, Warmii i Mazurach. Spadło tam przeważnie od 10 do 15 cm śniegu, jednak lokalnie jeszcze więcej.

Najbardziej śnieżnie jest obecnie nad brzegami Zalewu Wiślanego, gdzie na przykład w Elblągu pokrywa śnieżna w ciągu 12 godzin urosła do aż 20 cm.

Z biegiem godzin na północy intensywność opadów będzie systematycznie słabnąć, nasili się z kolei na południu i wschodzie.

W godzinach popołudniowych mocno sypać będzie od Śląska przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Podlasie.

Po południu i wieczorem sypnie solidnie dodatkowo w Małopolsce, na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Opady po osłabnięciu na północy, zanikać będą również w dzielnicach zachodnich.

Miejscami na południu i zachodzie po południu temperatura przejdzie na lekki plus, dlatego spadły śnieg zacznie się roztapiać, zrobi się błoto pośniegowe.

Do końca dnia na północy kraju będzie już leżeć około 15 cm śniegu, a punktowo nieco ponad 20 cm. W pozostałych regionach Polski spadnie od 5 do 10 cm śniegu, a na południu i południowym wschodzie do 5 cm.

W nocy z wtorku na środę (19/20.02) sypać będzie wszędzie na ogół z natężeniem słabym, jednak punktowo może przejściowo prószyć obficie, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Jutro również opady śniegu z całej Polsce, najsilniejsze, ale tylko przejściowo, na Dolnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Podlasiu i Lubelszczyźnie.

W ciągu następnej doby przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie przeważnie do 5 cm, tylko na południu i południowym wschodzie do 1-2 cm. Ostrzegamy przed oblodzeniem na skutek zamarzania wody zbierającej się na ulicach i chodnikach na skutek roztapiania się śniegu.

Front przyniesie nam spore różnice w sumie opadów. Przykładowo najwięcej śniegu przybyło w Elblągu - 20 cm, zaś najmniej spadnie m.in. na Rzeszów, gdzie pokrywa nie powinna przekraczać 5 cm.

W dalszych dniach czeka nas niewielki, lecz całodobowy mróz w całym kraju, a opady śniegu będą mniejsze, jednak pojawiać się będą praktycznie codziennie. Odwilż nadejdzie w weekend. www.twojapogoda.pl

>>> Sprawdź najnowsze ostrzeżenia pogodowe

 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 20:44

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Majówka zacznie się zimno, a skończy... Zobacz prognozę

Dzisiaj, 11:54

Długi majowy weekend przyniesie nam cały przekrój zjawisk pogodowych. Będzie zimno i deszczowo, ale też bardzo ciepło i słonecznie. W które dni warto zaplanować wypoczynek na świeżym powietrzu, a które lepiej spędzić w domu, bo będzie padać? Sprawdźmy.

miniatura

Tyle dwutlenku węgla nie było od 5 mln lat. Klimat nas zniszczy?

Dzisiaj, 09:17

Stężenie dwutlenku węgla w ziemskiej atmosferze osiągnęło poziom, przed którym ostrzegali naukowcy. 400 części na milion to czerwona linia, przekroczenie której oznaczać może katastrofę dla ziemskiego klimatu, a więc również dla nas samych.

miniatura

Genialny sposób na masową wycinkę drzew w całym kraju

Dzisiaj, 08:45

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zieleń jest dla nas błogosławieństwem. Ostatnie badania naukowe wskazują, że chroni nas przed postępującymi zmianami klimatycznymi, a nawet przestępczością. Niestety, działamy na swą szkodę wycinając drzewa. Jak temu zaradzić?

miniatura

W 2 dni spadnie tyle deszczu, ile powinno przez cały kwiecień

Wczoraj, 08:02

Przed nami kilka naprawdę deszczowych dni. W 48 godzin spadnie tyle deszczu, ile normalnie powinno przez cały kwiecień. Mogą wezbrać potoki i rzeki, co może się skończyć podtopieniami. Gdzie będzie obficie padać i gdzie zagrożenie będzie największe?

Komentarze

Dodaj komentarz

m-stawski | 2013-02-19, 23:25

Warszawa,Zima,Snieg

W Warszawie śnieży już od 24 godzin i końca nie widać jak na razie. Co więcej UM widzi nadal opady. Podobno mają dołączyć także i te konwekcyjne także kto wie może i pęknie te 20 cm. Pogoda bajkowa na finiszu zimy. Temperatura cały dzień w okolicach zera, przeważnie lekko poniżej, obecnie -1 No panowie fajnie pojechaliście po kócharzu i tak trzymać. Wiem że co prawda zaraz Chochlik napisze nam, że to dziecinada i tylko nabijamy jej portal kasą. No i dobrze to jego prywatna opinia. Jak już napisałem chamstwo trzeba tępić a głupotę wyśmiewać. Publicznie!!!! Pozdro Marek

madsen | 2013-02-19, 23:03

śnieżna zima

Jak policzyłem u mnie na SE świętokrzyskiego od 14 stycznia, mimo deszczu i odwilży, nieprzerwanie leży stała pokrywa śnieżna więc zima w normie jak najbardziej, choć bez wielkich mrozów. Wiosna z ciepełkiem mogła by sie zacząć tak w połowie marca,byle stopniowo a nie nagle +15, praktycznie z dnia na dzień jak to zapewne będzie miało miejsce już w przyszłym tygodniu. Żeby tylko zima nie chciała sobie przez to odbić Bożego Narodzenia w Wielkanoc :-)

K-ce 1000-lecie | 2013-02-19, 21:19

Polewka z bobra

dzisiejszy dzień przejdzie do historii w związku z masową polewką z rabczewskiej i jej kolejnej nieudanej prognozy bardzo ciepłej zimy 2012/2013 W necie tego jest pełno tych jej wpadek, ludzie ładnie polewają z niej i bardzo dobrze bo głupotę i chamstwo trzeba tępić. Na Twojej Pogodzie nie ma wulgaryzów, rozmowa i ludzie są na poziomie. PS W Katowicah będzie jakieś 7 cm nowego śniegu.

GrzegorzNT | 2013-02-19, 21:49

Odp: Polewka z bobra

Jeszcze 4 cm i będzie to moje 11 cm, o którym pisałem rano. A nie spadnie więcej. U mnie 9 cm jest śniegu:) Bo kulturalni ludzie nie używają wulgaryzmów na inne osoby, można się trochę ponabijać, ale wszystko musi mieć dobry smak i wyczucie.

GrzegorzNT | 2013-02-19, 21:50

Odp: Polewka z bobra

Nawet wczoraj na stronie tvn meteo była polewka z kóhary. Ona też musiała tam chyba wchodzić i pisać, bo pojawiały się głosy w jej obronie, lecz styl wypowiedzi był identyczny z jej sposobem wysławiania...

Damian Dąbrowski | 2013-02-19, 22:46

Odp: Polewka z bobra

Mnie już też brzuch boli ze śmiechu :-)))) Zrobiliśmy jej taką miazgę, że szok :-))))) A to jeszcze raz przeczytajmy o orkanach w styczniu, o bardzo ciepłym lutym, w którym o zimie powinniśmy zapomnieć itd. itd http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/99393aaf5a6b4987.html BUAHAHAHHAHAHHA

Piotr Melan | 2013-02-19, 23:04

Odp: Polewka z bobra

zbieramy dalej na ten aparat na wyprostowanie jej czaszki?

GrzegorzNT | 2013-02-19, 21:16

gnoi

Ale u mnie gnoi śnieg teraz:) Konwekcje doszły do Wlkp:)

Paweł z Kalisza | 2013-02-19, 22:07

Odp: gnoi

GrzegorzNT czy Kalisz też ma szanse na opady konwekcyjne.

GrzegorzNT | 2013-02-20, 07:47

Odp: gnoi

Raczej tak :)

jacek | 2013-02-19, 21:07

SUWALKI

W Suwalkach ciagle pruszy snieg lacznie spadlo okolo 10 cm co daje calkowita pokrywe sniezna 25cm i jest - 5 stopni.Wciagu dnia bylo -3 stopnie.

Rynio | 2013-02-19, 20:22

Przed nami jeszcze miesiąc kalendarzowej zimy i dobrze by było jakby tak potrzymała, przynajmniej do połowy marca.

Przyjdzie czas wiosny kalendarzowej to niech sobie będzie ciepełko. Trochę denerwuje mnie już ogólnopolskie kwękanie, że znów pada śnieg, że zimno itp. Przecież mamy dopiero przekroczoną połowę lutego, więc taka pogoda jest jak najbardziej normalna na ten okres czasu. Niektórzy już się podniecają jakimiś 10C na początku marca, mówię wam że to niczego dobrego nie wróży. Lepiej jakby zima się wyszumiała do I albo II dekady marca, a potem stopniowe ocieplenie z przedwiośniem. Już widzę te śmieszne tytuły w gazetach jak za powiedzmy 2 tygodnie, lokalnie temp. podskoczy do +15C. Pismaki i nie tylko, już zaczną wieścić wtedy nadejście wiosny, a możemy się jeszcze srogo zawieść. Wiem że zaraz zaczną mnie atakować różni fani ciepła, ale co mi tam. Mam dobry humor spowodowany dzisiejszym zmasowanym ośmieszaniem Mega wpadek naszego Bobra hahah, więc mnie to nie ruszy :)))

Spring | 2013-02-19, 20:33

Odp: Przed nami jeszcze miesiąc kalendarzowej zimy i dobrze by było jakby tak potrzymała, przynajmniej do połowy marca.

Marzyciel

PrzemekWlkp | 2013-02-19, 20:43

Odp: Przed nami jeszcze miesiąc kalendarzowej zimy i dobrze by było jakby tak potrzymała, przynajmniej do połowy marca.

A jak w październiku czy listopadzie, spada śnieg i jest zimowo to tez tak napiszesz ??

slawo | 2013-02-19, 21:27

Odp: Przed nami jeszcze miesiąc kalendarzowej zimy i dobrze by było jakby tak potrzymała, przynajmniej do połowy marca.

Dobrze piszesz i ja też życze sobie żeby te +10 przeszło z wiatrem bo jak wiemy modele pogodowe lubią się zmieniać nagle i zaskakiwać . A gdzie tam jeszcze do końca tego tygodnia .

GrzegorzNT | 2013-02-19, 22:21

Odp: Przed nami jeszcze miesiąc kalendarzowej zimy i dobrze by było jakby tak potrzymała, przynajmniej do połowy marca.

Ja też mam dobry humor, spadł śnieg, kóharka się po raz 72 ośmieszyła, za 3 dni weekend, wiosna niedługo...

m-stawski | 2013-02-19, 23:15

Odp: Przed nami jeszcze miesiąc kalendarzowej zimy i dobrze by było jakby tak potrzymała, przynajmniej do połowy marca.

Wiesz Rynio!!! Poniekąd masz rację. Co tam sobie humor psuć czy będzie ta wiosna w 1 dekadzie marca czy nie. Osobiście wraz z początkiem marca to ja wole już temperatury bardziej przypominające wiosnę niż przedłużającą się zimę do połowy miesiąca. Myślę że nie unikniemy jakiś tam epizodów zimowych, ale to nie będzie już to co teraz. Tak w ogóle to pięknie pojechałeś temu transwestycie po prostu miodzio, tak trzymać chamstwo trzeba tępić a głupotę wyśmiewać. W swojej marnej sezonówce chłopaczyna widział właśnie ciepłą zimę z lutym buachachacha temperatura 15 stopni i właśnie marzec zimny ze śniegiem a że sprawdza mu się odwrotnie to kto wie może i będzie ta wczesna wiosna.

Adam Adamowicz | 2013-02-19, 20:13

Śnieg w Bydgoszczy

Przez 4 godziny w nocy spadło 10 cm śniegu. Około 10.00 pokrywa śnieżna wyniosła 15 cm, potem temperatura podskoczyła na kilka godzin do +1 stopnia, troche śniegu stopniało i troche osiadł, aktualnie leży 11 cm i temp. ułamek ponizej zera. Niby nie dużo ale skutek jest taki ze to co zaczęło topnieć na zasolonych ulicach teraz zamarza i za moment zrobi sie szklanka.

YETI | 2013-02-19, 19:49

Wiosna to nie pora na śnieg

Wbrew marzeniom co niektórych .Wiosna to czas na deszcz i bujną trawe bo inaczej czeka nas susza.

Karol Bąk | 2013-02-19, 20:05

Odp: Wiosna to nie pora na śnieg

Zimą również ważny jest śnieg tak samo jak wiosną deszcz. A po drugie nie mamy jeszcze 20 lutego wiec według mojego kalendarza mamy zime.

YETI | 2013-02-19, 20:15

Odp: Wiosna to nie pora na śnieg

Pisząc Wiosna ma na mysli okres od 1 marca

Damian Dąbrowski | 2013-02-19, 21:22

Odp: Wiosna to nie pora na śnieg

Zapomniałeś o przedwiośniu :) To jedna z 6 termicznych pór roku w Polsce ;)

Marek | 2013-02-19, 19:34

Podbeskidzie

Na Podbeskidziu spadło około 10cm śniegu, więcej niż przewidywano. Rano było +1, a od 11 cały czas na delikatnym minusie.

Artilo Opole | 2013-02-19, 18:29

Śnieg na Opolszczyźnie

U mnie spadło około 5 cm i dalej pada. W ciągu dnia temperatura niestety podskoczyła do +1 st. C i zrobiło się błoto, jednak teraz znowu jest mróz i nic się nie topi.