11 czerwca 2017, 08:23

Zobacz w jaki sposób możesz zrobić takie efektowne fotografie

Fotograficzne triki sprawiają, że to, co jest nierealne, staje się rzeczywistością. Toczenie czy podtrzymywanie Księżyca lub też obejmowanie Słońca, to fajna zabawa, którą sprawić może sobie każdy z nas. Ale jak się za to zabrać? Zobaczcie nasz poradnik.


Takie zdjęcia, jakie możecie zobaczyć powyżej, może wykonać każdy, wystarczy tylko aparat fotograficzny, model, Księżyc i Słońce, no i oczywiście nasza pomysłowość.

Najbardziej wdzięcznym obiektem jest Księżyc, zwłaszcza w pełni. Wystarczy tylko krótko przed wschodem Słońca lub chwilę po zachodzie Słońca wybrać się w plener z aparatem fotograficznym.

Osoba będąca modelem powinna się wyposażyć w niezbędne eksponaty, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Fotograf powinien znajdować w większej odległości od modela tak, aby Księżyc miał odpowiednią wielkość, w zależności od tego, co chcemy uwiecznić.

Możemy obejmować Księżyc, ubrać go w ramkę, złapać na lasso, zmienić go w lampę lub udawać, że go toczymy lub nim podrzucamy.

Warto zastosować dłuższy czas naświetlania, wówczas kolory będą pełniejsze, ale pamiętajmy, że model musi pozostać przez ten czas w całkowitym bezruchu, chyba, że naszym założeniem jest rozmycie postaci.

Warto spróbować, a jeśli już coś z tego ciekawego wyjdzie, to wysyłajcie swoje fotki na: redakcja@twojapogoda.pl i podzielcie się nimi z innymi czytelnikami, może to ich zainspiruje.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

"Stał się cud". Meksykanie uratowani przez splot niezwykłych zdarzeń

Dzisiaj, 08:12

Można śmiało stwierdzić, że Meksykanie mieli naprawdę sporo szczęścia w nieszczęściu, jakie ich dotknęło. W najpotężniejszym trzęsieniu ziemi od 32 lat mogło zginąć dużo więcej ludzi, gdyby nie splot bardzo nietypowych zdarzeń, jaki miał wtedy miejsce.

miniatura

Do rekordu bardzo daleko. Tak dużo lodu w Arktyce nie było od 3 lat

Dzisiaj, 07:09

W Arktyce pokrywa lodowa w ostatnich dniach osiągnęła swoje doroczne minimum, które jest dopiero ósmym najmniejszym w całej historii pomiarów. Tak dużo morskiego lodu nie było w okresie wrześniowego minimum od 3 lat. Czy roztopienie się Arktyki oddala się?

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda w pierwszej dekadzie października?

Wczoraj, 10:06

Tak pochmurnego i deszczowego września nie mieliśmy od bardzo dawna. Czy końcówka miesiąca przyniesie nam wyczekiwane przez wszystkich pogodne niebo i przyjemne ciepło? Czy będzie babie lato? Sprawdźmy pogodę do końca pierwszej dekady października.

miniatura

Chorujemy, bo brakuje nam Słońca. Jak sobie z tym poradzić?

Wczoraj, 09:30

Ostatnie tygodnie przyniosły nam bardzo mało Słońca, a przez to brakuje nam naturalnej witaminy D. Tymczasem lekarze alarmują, że 90 procent z nas ma jej niedobór, co może zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób serca i cukrzycy. Jak sobie z tym radzić?

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Wczoraj, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Komentarze

Dodaj komentarz

Vitoos | 2017-06-11, 11:55

Dodam, że...

Dodam, że konieczne jest korzystanie z odpowiednich aplikacji pokazujących, w którym miejscu wzejdzie, bądź zajdzie księżyc. Ważna jest też odległość obiektu fotografowanego na tle księżyca od fotografującego, aby uzyskać odpowiednie złudzenie. Sam często fotografuję księżyc o wschodzie i zachodzie: http://vitoos.blox.pl/2017/04/Wschod-ksiezyca-w-pelni-11042017.html