2 lipca 2017, 13:19

Wędkarze podróżują po całym świecie

Wielu wędkarzy, którzy zwiedzili już z wędką wiele polskich jezior i rzek, często myśli nad spróbowaniem swoich sił na zagranicznych akwenach. Egzotyczne gatunki ryb, zupełnie nowe miejsca i krajobrazy i możliwość przeżycia niezapomnianej przygody działają na wędkarzy jak magnes. Poznajcie kilka miejsc z całego świata, które warto odwiedzić.

Syberia

Część Rosji bardzo chętnie odwiedzana przez wędkarzy z całego świata. Przyczyną tego są nie tylko stosunkowo koszty zorganizowania wyprawy, ale przede wszystkim nieskażona przez człowieka przyroda, potężne rzeki obfitujące w ryby, a także ogromna liczba jezior.

Najbardziej cenionymi przez wędkarzy gatunkami ryb, występującymi na Syberii są największe z ryb łososiowatych tajmeny (osiągające nawet 100 kg), a także lenoki, sigi, jazie oraz miętusy. Ze względu na rozległość terenu zalecane są wyprawy z przewodnikami.

Szwecja

Bardzo popularnym kierunkiem głównie z terenów Europy jest Szwecja. Dzięki temu kraj ten jest pod każdym względem przygotowany do turystyki wędkarskiej. Na terenach, gdzie pojawia się najwięcej ekspedycji nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem odpowiedniej kwatery wyposażonej we wszystko, co potrzebne odpoczynku po udanych połowach.

Największym powodzeniem u polskich wędkarzy cieszą się południowe części Szwecji głównie ze względu na bliskość do portów, do których przybijają promy z Polski. Im dalej na północ tym warunki do wędkowania zmieniają się. Im bliżej do koła podbiegunowego tym klimat staje się surowszy.

Rzeki i jeziora pod względem występowania gatunków niewiele odbiegają od tych znanych z naszego kraju jednak ich ilość potrafi zaskoczyć niejedną osobę przyzwyczajoną do realiów panujących w naszym kraju.

Amazonka

Jeśli swoją przygodę z wędkowaniem za granicą chcecie rozpocząć od czegoś bardzo nietypowego i nie obawiacie się prawdziwych wyzwań wówczas powinniście spróbować wyprawy na największą rzekę świata czyli Amazonkę.

Coraz więcej profesjonalnych firm turystycznych w swoich ofertach posiada specjalne pozycje dla wędkarzy, jednak nim zdecydujemy się na którąś z nich warto poszukać na forach wędkarskich opinii na temat organizatorów.

Ze względu na rozmiaru Amazonii i występowanie w niej dzikich zwierząt, bardzo niebezpiecznych dla ludzi, zaleca się tylko wyprawy organizowane z profesjonalnymi i doświadczonymi przewodnikami.

Co do ryb to możecie zapomnieć o wszystkim co widzieliście do tej pory. Jeśli myślicie, że sum 50 kg to bestia poszukajcie informacji o rybie zwanej Piraiba. Ta potężna ryba może ważyć nawet 180 kg i jest bardzo ceniona przez wędkarzy.

Jednak ze względu na zagrożenie wyginięciem po złowieniu każdego okazu należy wypuścić je na wolność. Poza tym znajdziemy tam szereg innych egzotycznych i bardzo walecznych ryb takie jak czarne piranie, Tucunaré Amarelo, Payara, Bicuda czy Traiarão, zwana rybą wilkiem.

Tajlandia

Tajlandia to kierunek chętnie wybierany przez turystów z całego świata głównie ze względu na możliwość przeżycia niezwykłych przygód nie tylko w największych miastach takich jak Bangkok, ale także w dalszych rejonach tego kraju, gdzie nie brakuje nieskazitelnej, egzotycznej przyrody, starych, wręcz bajkowych świątyń i to co najlepsze dla wędkarzy czyli rzek obfitujących w pokaźne ryby.

Oferty firm przygotowujących wyprawy są bardzo bogate i interesujące. Niektóre z nich gwarantują nawet złowienie pokaźnych okazów. W razie niepowodzenia klient otrzymuje zwrot połowy kosztów.

Najcenniejszymi gatunkami występującymi w wodach Tajlandii są wielkie karpie syjamskie czy potężne sumy przekraczające nierzadko 100 kg! W kraju tym można spotkać również jedną z największych ryb słodkowodnych świata jaką jest arapaima, której największe osobniki dochodzą do 200 kg.

Chorwacja

Po dalekich wojażach po Ameryce Południowej i Azji możliwe, że zechcecie spróbować wędkowania w słonej wodzie. Ze względu na odległość, ceny i przyjazny śródziemnomorski klimat godna polecenia jest Chorwacja. Najpowszechniejszą formą wędkowania jest łowienie z kutra.

Korzystając z ofert firm zajmujących się turystyką wędkarską znajdziemy wiele propozycji poczynając od opcji jednodniowych po wypady tygodniowe i dłuższe. Ekspedycje takie, w zależności od użytych zanęt i sprzętu, pozwalają na wyciągnięcie kilku gatunków tuńczyków, a także kosogonów, mieczników i innych cenionych ryb... Sprawdź prognozę pogody dla wędkarzy

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 12:15

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Wraca groźna aura. Będzie bardzo gorąco i burzowo

Dzisiaj, 09:55

Aura dała nam tylko kilka dni wytchnienia od gwałtownych zjawisk. Druga połowa tygodnia przyniesie nam bardzo gorące powietrze, które będzie też wilgotne, a to oznacza, że wrócą burze, które znów mogą być gwałtowne i miejscami powodować szkody.

miniatura

Nowela ustawy o OZE weszła w życie. Kto zyska, kto straci?

Dzisiaj, 08:16

Prezydent podpisał nowelę ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE), która dla przeciętnego Kowalskiego oznacza oszczędności, a dla właścicieli farm wiatrowych większe koszty. Nowe prawo to skutek "wielkiego wyprzedzania", które nas słono kosztowało.

miniatura

Astronomiczne straty w rolnictwie z powodu niepogody

Wczoraj, 10:59

Niepogoda, która w tym sezonie dotknęła nasz kraj, powoduje gigantyczne szkody na polach i w sadach, które sięgają miliarda złotych. Przyczyną jest głównie najzimniejszy kwiecień od 14 lat, który przyniósł wyjątkowo późną falę przymrozków i śnieżyc.

miniatura

Morze nagle się cofnęło. Ludzie obawiali się tsunami

Wczoraj, 09:28

Na wybrzeżach Urugwaju i Brazylii mieszkańcy z przerażeniem obserwowali, jak w zaledwie 15 minut poziom wody opadł o 10 metrów. Łodzie i jachty w porcie osiadły na dnie. Obawiano się, że to zapowiedź tsunami, jednak wyjaśnienie tego fenomenu jest zgoła inne.

Komentarze

Dodaj komentarz