18 marca 2012, 19:01

Pierwsze wiosenne burze nad Polską

Na ten weekend prognozowaliśmy nie tylko temperatury przekraczające w cieniu 20 stopni, lecz również pierwsze iście wiosenne burze. One pojawiły się nad Zieloną Górą. Zobaczcie filmik.

Zaskoczeni są mieszkańcy Ziemi Lubuskiej i zachodniego Pomorza, gdzie znad Niemiec dotarły dzisiaj późnym popołudniem pierwsze wiosenne burze.

Pogoda zmieniła się w oka mgnieniu, pogodne niebo zasnuło się ciemnymi chmurami, a po chwili pojawiły się błyskawice i grzmoty.

Kolejny gorący dzień zakończył się mocnym akcentem. Obecnie w ciągu 15 minut notuje się około 20 wyładowań atmosferycznych. Nie jest to dużo jak na burzę, ale jak na drugą połowę marca to liczba pokaźna.

Chmury burzowe przemieszczają się nad środkową i północną częścią woj. lubuskiego oraz zachodnim krańcem woj. zachodniopomorskiego.

Niewykluczone, że w następnych godzinach burze sięgną Wielkopolski, Kujaw, wschodniego Pomorza i Warmii. Burzom towarzyszą przelotne, ale chwilami intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr. Poniżej zamieszczamy nagranie burzy nad Zieloną Górą i zdjęcie z Poznania. www.twojapogoda.pl
 


Pierwsza wiosenna burza nad Zieloną Górą.


Fot. Tomek, Poznań w woj. wielkopolskim dla TwojaPogoda.pl
 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

thumbnail

Relacja na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Wczoraj, 23:13

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

thumbnail

Spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Co będzie dalej?

Wczoraj, 09:10

Zima zakradła się do wschodniej Polski, miejscami przynosząc nawet kilkanaście centymetrów śniegu. W najbliższym czasie białych krajobrazów będzie przybywać. Czy zima obejmie cały kraj? Czy to początek dłuższego okresu ze śniegiem i mrozem?

thumbnail

Tylu ofiar trzęsień ziemi na świecie nie było od wielu lat

Wczoraj, 07:40

800 tysięcy ludzi zginęło w trzęsieniach ziemi i tsunami w ciągu ostatnich zaledwie 15 lat. Po latach katastrofalnych wstrząsów, w 2012 roku coś się zmieniło. Liczba wstrząsów i ich ofiar nagle spadła. Jak długo potrwa najspokojniejszy okres w tym stuleciu?

thumbnail

2-metrowe zaspy i minus 30 stopni. Zobacz zdjęcia

19 listopada 2014, 09:48

Nie takiej jesieni spodziewali się Amerykanie. W ciągu kilku dni spłynęły na nich arktyczne mrozy, sięgające nawet minus 30 stopni, a miejscowości nad brzegami Wielkich Jezior zostały zasypane śniegiem na wysokość nawet 2 metrów. Zobaczcie zdjęcia.

thumbnail

Budzą się kolejne wulkany. Potoki lawy niszczą domy

19 listopada 2014, 07:19

Niebezpieczne wulkany, w różnych częściach świata, dają się dotkliwie we znaki, niszcząc drogi i domy oraz zmuszając pilotów do wybierania innych korytarzy powietrznych. Gdzie znajdują się owe góry ziejące ogniem i czy mogą nam zagrozić?

Komentarze

Dodaj komentarz

Wszystkowiedźmin | 2012-03-20, 10:45

Szukam statystyki dotyczącej ilosci piorunów

Czy ktoś zna coś takiego?W ostateczności może nie być z Polski.

lolebol | 2012-03-19, 09:48

burza

Cytuję kolegę Grzegorza " Tego deszczu spadną symboliczne ilości. W końcu autorzy pomyśleli, aby nie pisać o gwałtownych burzach przy froncie chłodnym, bo ich nie będzie, choć kilka dni temu artykuł wspominał o jakiś tam burzach w weekend." i jak lekko rozczarowany?

GrzegorzNT | 2012-03-19, 16:49

Odp: burza

Tak. Przecież pisałem, że się pomyliłem co do pogody w weekend:))

Erika | 2012-03-18, 23:03

Wiosenna burza

A jak pięknie błyskało się nad Grudziądzem niecałą godzinę temu :)

jann | 2012-03-18, 23:03

burze

u mnie na śląsku na pierwsze błyski i grzmoty można liczyć prawdopodobnie dopiero na przełomie maja i czerwca, ale większość z nich będzie przechodzić bokiem, burze bezpośrednio nad moją okolicą zdarzają się co kilka lat, a gwałtowne burze co kilka, a nawet co kilkanaście lat, mimo, że na śląsku często zdarzają się gwałtowne burze, to w mojej okolicy panuje zupełnie inny mikroklimat

slawek | 2012-03-19, 19:23

Odp: burze

Też mieszkasz w Jastrzębiu czy gdzie .

Leon | 2012-03-18, 22:45

Burza w Grudziądzu

Przed chwilą skończyła się 10 minutowa burza. Mocniej zawiało, lunęło i kilka razy błysnęło.

sebastian śląsk | 2012-03-18, 21:38

Prognoza burz

Pisałem na początku marca o tym, że przełom dekad będzie ciepły oraz, że wystąpia lokalne pierwsze słabe wyładowania atmosferyczne :-)))

Damian k | 2012-03-18, 21:38

burze

Trzcianke w wielkopolsce niestety burza ominela,byla tylko ulewa niedawno:(

GrzegorzNT | 2012-03-18, 21:36

coś jest na rzeczy.

Jak w temacie. Mimo późnej pory, braku słońca, widać na radarach, jak front uaktywnia się (choć nie tak spektakularnie jak rok temu), idąc w głąb kraju. Podobnie było w większości przypadków latem 2011 roku. Orografia nie wchodzi w grę, zatem co?? Pozdrawiam

Andrzej Nobik | 2012-03-18, 21:08

burze

cudwony ten piorun na filmie no widze że w Zielonej Górze się pieknie i mocno rozpoczął sezon

Artur | 2012-03-18, 22:12

Odp: burze

spójrz na model um on dobrze przewiduje gdzie i kiedy ma padać, wg tego modelu opady powinny teraz dochodzić do Trójmiasta.

Darek Zielona Góra | 2012-03-18, 20:59

Burza

Burza już do Poznania doszła. Tutaj macie nagranie jak wyglądało niebo chwile przed burzą. Było dziwne słońce ! youtube.com/watch?v=6wRadeZWA_4