11 lipca 2011, 21:14

Zadbaj o plony z pogodą dla rolnika

Jeśli martwisz się o swoje uprawy i chcesz zapewnić im maksymalną ochronę przed groźną pogodą, to mamy dla Ciebie jedyną w swym rodzaju prognozę pogody dla rolników. Z nami zaplanujesz prace na polu i zadbasz o dobre zbiory.

Dla wszystkich rolników, ogrodników, sadowników i działkowców przygotowaliśmy analityczną prognozę pogody. Na jej podstawie można bardzo dokładnie określić, kiedy zjawiska atmosferyczne mogą się okazać niebezpieczne dla upraw.

Duża mapa pokazuje z dokładnością do powiatu, gdzie w ciągu następnych 16 dni możliwe są opady deszczu, burze, porywisty wiatr, mrozy i zbyt niska wilgotność powietrza.

Dzięki temu można przygotować się na nadejście zagrożenia i odpowiednio zabezpieczyć uprawy.

Tabele to jeszcze bogatsze źródło informacji o pogodzie przez następne 2 tygodnie. Można dowiedzieć się, kiedy spodziewany jest najbliższy deszcz i burza, które mogą zaszkodzić uprawom lub zdezorganizować prace w polu.

W dziale "opady" można się dowiedzieć, kiedy spadnie deszcz o określonej intensywności. Informujemy o tym ile deszczu spadnie w przeciągu kilku dni, tygodnia czy też dwóch tygodni.

Bardzo istotna jest również "wilgotność powietrza", która utrzymując się przez dłuższy czas na wysokim poziomie, może sprzyjać gniciu roślin. Natomiast zbyt mała wilgotność może prowadzić do wysuszenia się uprawy.

Przydatne okażą się również zakresy temperatury powietrza na wysokości 2 metrów i przy samym gruncie. To cenna informacja o tym, kiedy należy się spodziewać upałów i przymrozków.

Ostatnim czynnikiem mogącym powodować szkody są silne wiatry. Na podstawie określonego zakresu prędkości wiatru można ustalić, kiedy uprawy mogą zostać spustoszone przez wichurę.

Jeśli dane zjawisko zaczyna się stawać niebezpieczne dla upraw, to automatycznie pojawia się ikonka alarmu.

Na stronie znaleźć można również niezbędnik w którym poszczególne zakładki są idealnym uzupełnieniem prognozy. Przygotowaliśmy garść porad, które mogą się okazać niezbędne dla każdego rolnika i ogrodnika podczas pracy na otwartej przestrzeni. Mamy również kalendarzyk, który zgodnie z fazami Księżyca pozwoli zaplanować prace w ogródku i na polu/. Podajemy przydatne linki do stron traktujących o tematyce rolniczej.

Dla spragnionych wiedzy zamieszczamy najnowsze artykuły przygotowane specjalnie dla rolników z których można się dowiedzieć m.in. o aktualnej sytuacji a polach uprawnych i w ogrodach.
 

Sprawdź prognozę pogody dla rolników >>autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Na Wiśle tworzy się fala wezbraniowa. Pod wodą niemal 100 budynków

Dzisiaj, 09:04

W Karpatach w 2 dni spadło nawet 230 mm deszczu. Woda opadowa zaczęła schodzić z gór powodując wzbieranie rzek w dorzeczu górnej Wisły. Przed Krakowem tworzy się fala wezbraniowa. Pod wodą jest niemal 100 budynków. Tymczasem nadchodzą kolejne ulewy.

miniatura

Na północy Polski bez upału, a na południu upał nadzwyczaj częsty

Wczoraj, 12:05

Pogoda tego lata nas nie rozpieszczała. W wielu regionach naszego kraju w maju temperatury były wyższe niż w lipcu, w dodatku przez całe wakacje nie odnotowano ani jednego upalnego dnia. Jednak były miejsca, gdzie upał panował nadzwyczaj długo.

miniatura

Potężne ulewy na południu kraju. Możliwe podtopienia!

Wczoraj, 10:37

Na południu kraju do piątkowego poranka będą przechodzić intensywne opady, podczas których może spaść ponad 100 mm deszczu. Tak duże sumy opadów mogą powodować gwałtowne wezbrania na rzekach oraz podtopienia. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Wczoraj, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Jak postępować przed, podczas i po powodzi? Zobacz nasz poradnik

20 września 2017, 18:21

Jeśli mieszkasz w pobliżu rzeki, która często wylewa po obfitych opadach i stwarza zagrożenie powodziowe, warto abyś zapoznał się z naszym poradnikiem, który pomoże Ci w obliczu trudnej sytuacji, zarówno przed, podczas, jak i po powodzi. Warto wiedzieć więcej!

Komentarze

Dodaj komentarz