11 lipca 2011, 21:14

Zadbaj o plony z pogodą dla rolnika

Jeśli martwisz się o swoje uprawy i chcesz zapewnić im maksymalną ochronę przed groźną pogodą, to mamy dla Ciebie jedyną w swym rodzaju prognozę pogody dla rolników. Z nami zaplanujesz prace na polu i zadbasz o dobre zbiory.

Dla wszystkich rolników, ogrodników, sadowników i działkowców przygotowaliśmy analityczną prognozę pogody. Na jej podstawie można bardzo dokładnie określić, kiedy zjawiska atmosferyczne mogą się okazać niebezpieczne dla upraw.

Duża mapa pokazuje z dokładnością do powiatu, gdzie w ciągu następnych 16 dni możliwe są opady deszczu, burze, porywisty wiatr, mrozy i zbyt niska wilgotność powietrza.

Dzięki temu można przygotować się na nadejście zagrożenia i odpowiednio zabezpieczyć uprawy.

Tabele to jeszcze bogatsze źródło informacji o pogodzie przez następne 2 tygodnie. Można dowiedzieć się, kiedy spodziewany jest najbliższy deszcz i burza, które mogą zaszkodzić uprawom lub zdezorganizować prace w polu.

W dziale "opady" można się dowiedzieć, kiedy spadnie deszcz o określonej intensywności. Informujemy o tym ile deszczu spadnie w przeciągu kilku dni, tygodnia czy też dwóch tygodni.

Bardzo istotna jest również "wilgotność powietrza", która utrzymując się przez dłuższy czas na wysokim poziomie, może sprzyjać gniciu roślin. Natomiast zbyt mała wilgotność może prowadzić do wysuszenia się uprawy.

Przydatne okażą się również zakresy temperatury powietrza na wysokości 2 metrów i przy samym gruncie. To cenna informacja o tym, kiedy należy się spodziewać upałów i przymrozków.

Ostatnim czynnikiem mogącym powodować szkody są silne wiatry. Na podstawie określonego zakresu prędkości wiatru można ustalić, kiedy uprawy mogą zostać spustoszone przez wichurę.

Jeśli dane zjawisko zaczyna się stawać niebezpieczne dla upraw, to automatycznie pojawia się ikonka alarmu.

Na stronie znaleźć można również niezbędnik w którym poszczególne zakładki są idealnym uzupełnieniem prognozy. Przygotowaliśmy garść porad, które mogą się okazać niezbędne dla każdego rolnika i ogrodnika podczas pracy na otwartej przestrzeni. Mamy również kalendarzyk, który zgodnie z fazami Księżyca pozwoli zaplanować prace w ogródku i na polu/. Podajemy przydatne linki do stron traktujących o tematyce rolniczej.

Dla spragnionych wiedzy zamieszczamy najnowsze artykuły przygotowane specjalnie dla rolników z których można się dowiedzieć m.in. o aktualnej sytuacji a polach uprawnych i w ogrodach.
 

Sprawdź prognozę pogody dla rolników >>autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 19:19

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Nadchodzą ulewy, które mogą prowadzić do dużych podtopień

Dzisiaj, 11:08

Pierwsza połowa tygodnia zapowiada się wyjątkowo deszczowo. Z jednej strony przelotne ulewy związane z burzami, a z drugiej wielogodzinne ulewy. W obu przypadkach mogą one prowadzić do podtopień o dużym zasięgu. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

miniatura

W Rzymie kończy się woda. Ostatnio tak było w czasie wojny

Dzisiaj, 10:25

Za tydzień mieszkańcom Rzymu przyjdzie się zmierzyć z problemem, jakiego nie doświadczyli od czasów drugiej wojny światowej. Z powodu fali upałów i suszy grożą im przerwy w dostawach wody przez wiele godzin dziennie. A to dopiero początek kryzysu.

miniatura

Co się dzieje z drzewem, gdy uderzy w nie piorun?

Wczoraj, 11:25

W sieci nie brakuje amatorskich filmików, na których widoczny jest moment uderzenia pioruna w drzewo. Jednak z pewnością jeszcze nie widzieliście tego, co dzieje się tuż po takim uderzeniu. Jak gigantyczna energia wpływa na drzewo? Zobaczcie sami.

miniatura

Niespokojny weekend z powodu burz i ulew. Gdzie tym razem?

22 lipca 2017, 11:21

Nie mamy co liczyć na przynajmniej kilka dni z rzędu ze słoneczną i suchą pogodą. Przyczyną są wciąż wędrujące nad nami fronty atmosferyczne, które przynoszą burze i ulewy. W ten weekend znów będzie niespokojnie. W których regionach najbardziej?

Komentarze

Dodaj komentarz