11 lipca 2011, 21:14

Zadbaj o plony z pogodą dla rolnika

Jeśli martwisz się o swoje uprawy i chcesz zapewnić im maksymalną ochronę przed groźną pogodą, to mamy dla Ciebie jedyną w swym rodzaju prognozę pogody dla rolników. Z nami zaplanujesz prace na polu i zadbasz o dobre zbiory.

Dla wszystkich rolników, ogrodników, sadowników i działkowców przygotowaliśmy analityczną prognozę pogody. Na jej podstawie można bardzo dokładnie określić, kiedy zjawiska atmosferyczne mogą się okazać niebezpieczne dla upraw.

Duża mapa pokazuje z dokładnością do powiatu, gdzie w ciągu następnych 16 dni możliwe są opady deszczu, burze, porywisty wiatr, mrozy i zbyt niska wilgotność powietrza.

Dzięki temu można przygotować się na nadejście zagrożenia i odpowiednio zabezpieczyć uprawy.

Tabele to jeszcze bogatsze źródło informacji o pogodzie przez następne 2 tygodnie. Można dowiedzieć się, kiedy spodziewany jest najbliższy deszcz i burza, które mogą zaszkodzić uprawom lub zdezorganizować prace w polu.

W dziale "opady" można się dowiedzieć, kiedy spadnie deszcz o określonej intensywności. Informujemy o tym ile deszczu spadnie w przeciągu kilku dni, tygodnia czy też dwóch tygodni.

Bardzo istotna jest również "wilgotność powietrza", która utrzymując się przez dłuższy czas na wysokim poziomie, może sprzyjać gniciu roślin. Natomiast zbyt mała wilgotność może prowadzić do wysuszenia się uprawy.

Przydatne okażą się również zakresy temperatury powietrza na wysokości 2 metrów i przy samym gruncie. To cenna informacja o tym, kiedy należy się spodziewać upałów i przymrozków.

Ostatnim czynnikiem mogącym powodować szkody są silne wiatry. Na podstawie określonego zakresu prędkości wiatru można ustalić, kiedy uprawy mogą zostać spustoszone przez wichurę.

Jeśli dane zjawisko zaczyna się stawać niebezpieczne dla upraw, to automatycznie pojawia się ikonka alarmu.

Na stronie znaleźć można również niezbędnik w którym poszczególne zakładki są idealnym uzupełnieniem prognozy. Przygotowaliśmy garść porad, które mogą się okazać niezbędne dla każdego rolnika i ogrodnika podczas pracy na otwartej przestrzeni. Mamy również kalendarzyk, który zgodnie z fazami Księżyca pozwoli zaplanować prace w ogródku i na polu/. Podajemy przydatne linki do stron traktujących o tematyce rolniczej.

Dla spragnionych wiedzy zamieszczamy najnowsze artykuły przygotowane specjalnie dla rolników z których można się dowiedzieć m.in. o aktualnej sytuacji a polach uprawnych i w ogrodach.
 

Sprawdź prognozę pogody dla rolników >>autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 13:25

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Czy kultowy film "Wodny świat" okaże się proroczy?

Dzisiaj, 10:03

Naukowcy nie spodziewali się, że wzrost poziomu wody w oceanach będzie następować tak gwałtownie. Obecnie jest ono aż trzykrotnie większe niż jeszcze pod koniec ubiegłego wieku. Co to może oznaczać dla miast położonych nad brzegami mórz i oceanów?

miniatura

Znów będzie gorąco. Temperatura może przekraczać 30 stopni

Dzisiaj, 09:00

Najpierw upał wlał się do Hiszpanii, właśnie teraz jest we Francji, a niebawem dotrze do Niemiec, a stamtąd do Polski. Termometry znów mogą pokazać 30 stopni w cieniu. Gdzie tym razem będzie najcieplej, a gdzie na upał nawet nie ma co liczyć?

miniatura

Niebawem dnia zacznie ubywać. Kiedy to się stanie?

Dzisiaj, 08:13

Co dobre, nie trwa wiecznie. Uwielbiamy, kiedy dni są długie, a noce krótkie, bo sprzyja to większej aktywności poza domem. Jednak już niedługo stanie się nieuniknione, dzień zacznie się skracać i tak też będzie przez następne pół roku.

miniatura

Czyste powietrze będzie nas kosztować setki miliardów

Wczoraj, 12:02

Walka ze smogiem nie ogranicza się jedynie do wymiany starych pieców węglowych, lecz również dostosowywania elektrociepłowni to coraz bardziej restrykcyjnych norm ustalanych przez Komisję Europejską. Wszyscy za to zapłacimy nawet setki miliardów złotych.

Komentarze

Dodaj komentarz