21 czerwca 2011, 20:26

Tylko u nas! Pogoda dla plażowiczów

Jeśli wybierasz się na plażę, mamy dla Ciebie specjalną prognozę pogody. Dzięki niej dowiesz się jak duże jest promieniowanie ultrafioletowe, jak szybko się opalisz, jaką temperaturę ma woda morska i kiedy kąpiel słoneczną przerwie deszcz.

Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy szczegółową prognozę dla plażowiczów. Głównym elementem prognozy są kolorowe paski, które wskazują intensywność promieniowania ultrafioletowego w poszczególnych godzinach i następnych 16 dniach.

Wybierając się na urlop czy wakacje można zaplanować każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu. Prognoza godzinowa powie nam dokładnie o której godzinie promieniowanie UV będzie największe, a więc kiedy najszybciej się opalimy. Dowiemy się również jak długo możemy bezpiecznie przebywać na słońcu, aby nie doznać poparzeń skóry.

Prognoza 16-dniowa to idealne narzędzie do planowania długoterminowego swojego wymarzonego urlopu. Dla każdego dnia podajemy nie tylko temperaturę powietrza i zachmurzenie, lecz także intensywność promieniowania ultrafioletowego oraz temperaturę wody w Morzu Bałtyckim.

Pozostałe dane, takie jak ciśnienie, prędkość wiatru, wilgotność powietrza czy odczucie termiczne, wskażą nam jakiej aury powinniśmy oczekiwać i czy będzie nam ona sprzyjać.

Na stronie znaleźć można również niezbędnik w którym poszczególne zakładki są idealnym uzupełnieniem prognozy. Przygotowaliśmy garść porad, które mogą się okazać niezbędne dla każdego plażowicza. Informujemy również o tym jak promieniowanie UV wpływa na nasz organizm, kiedy i jak długo możemy się bezpiecznie opalać, a także podajemy przydatne linki do stron traktujących o tematyce plażowej.

Dla spragnionych wiedzy zamieszczamy najnowsze artykuły przygotowane specjalnie dla plażowiczów z których można się dowiedzieć m.in. o aktualnej sytuacji na bałtyckich plażach i w popularnych kurortach.

Sprawdź prognozę pogody dla plażowiczów >> 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Wczoraj, 22:44

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Gigantyczne ulewy nad morzem, ale też w innych regionach

Wczoraj, 10:01

Od kilku dni w różnych regionach kraju występują ulewne deszcze, które powodują liczne podtopienia. Niestety, przed nami kolejne obfite opady, zwłaszcza w popularnych kurortach nadbałtyckich, ale nie tylko. Kiedy wreszcie przestanie padać?

miniatura

Dzień skraca się błyskawicznie. Ile już go straciliśmy?

Wczoraj, 09:08

Minął miesiąc od początku astronomicznego lata i jednocześnie najdłuższego dnia w roku. Przez cały ten czas dzień systematycznie się skracał, a noc wydłużała. Ile ubyło nam minut lub godzin ze Słońcem i gdzie dzień skraca się najwolniej?

miniatura

Pustynne miasta pod wodą po ulewie, jakiej jeszcze nie było

Wczoraj, 08:17

Miejscowości położone na pustynnych obszarach północno-zachodnich Indii nawiedziła ulewa, jakiej mieszkańcy jeszcze nie widzieli. Deszcz zdarza się tam bardzo rzadko, jednak tym razem spadło go tyle, ile zwykle przez kilkanaście lat. Skutek to katastrofalne powodzie.

miniatura

5 sytuacji podczas burzy, które mogą nas kosztować życie

26 lipca 2017, 10:52

Polacy bardzo często ignorują ostrzeżenia meteorologów przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, sądząc, że nic im nie grozi. Podczas burzy stają pod drzewami i parkują samochody nad studzienkami. Zobaczcie, jak może się to skończyć.

Komentarze

Dodaj komentarz