21 czerwca 2011, 20:26

Tylko u nas! Pogoda dla plażowiczów

Jeśli wybierasz się na plażę, mamy dla Ciebie specjalną prognozę pogody. Dzięki niej dowiesz się jak duże jest promieniowanie ultrafioletowe, jak szybko się opalisz, jaką temperaturę ma woda morska i kiedy kąpiel słoneczną przerwie deszcz.

Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy szczegółową prognozę dla plażowiczów. Głównym elementem prognozy są kolorowe paski, które wskazują intensywność promieniowania ultrafioletowego w poszczególnych godzinach i następnych 16 dniach.

Wybierając się na urlop czy wakacje można zaplanować każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu. Prognoza godzinowa powie nam dokładnie o której godzinie promieniowanie UV będzie największe, a więc kiedy najszybciej się opalimy. Dowiemy się również jak długo możemy bezpiecznie przebywać na słońcu, aby nie doznać poparzeń skóry.

Prognoza 16-dniowa to idealne narzędzie do planowania długoterminowego swojego wymarzonego urlopu. Dla każdego dnia podajemy nie tylko temperaturę powietrza i zachmurzenie, lecz także intensywność promieniowania ultrafioletowego oraz temperaturę wody w Morzu Bałtyckim.

Pozostałe dane, takie jak ciśnienie, prędkość wiatru, wilgotność powietrza czy odczucie termiczne, wskażą nam jakiej aury powinniśmy oczekiwać i czy będzie nam ona sprzyjać.

Na stronie znaleźć można również niezbędnik w którym poszczególne zakładki są idealnym uzupełnieniem prognozy. Przygotowaliśmy garść porad, które mogą się okazać niezbędne dla każdego plażowicza. Informujemy również o tym jak promieniowanie UV wpływa na nasz organizm, kiedy i jak długo możemy się bezpiecznie opalać, a także podajemy przydatne linki do stron traktujących o tematyce plażowej.

Dla spragnionych wiedzy zamieszczamy najnowsze artykuły przygotowane specjalnie dla plażowiczów z których można się dowiedzieć m.in. o aktualnej sytuacji na bałtyckich plażach i w popularnych kurortach.

Sprawdź prognozę pogody dla plażowiczów >> 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Na północy Polski bez upału, a na południu upał nadzwyczaj częsty

Wczoraj, 12:05

Pogoda tego lata nas nie rozpieszczała. W wielu regionach naszego kraju w maju temperatury były wyższe niż w lipcu, w dodatku przez całe wakacje nie odnotowano ani jednego upalnego dnia. Jednak były miejsca, gdzie upał panował nadzwyczaj długo.

miniatura

Potężne ulewy na południu kraju. Możliwe podtopienia!

Wczoraj, 10:37

Na południu kraju do piątkowego poranka będą przechodzić intensywne opady, podczas których może spaść ponad 100 mm deszczu. Tak duże sumy opadów mogą powodować gwałtowne wezbrania na rzekach oraz podtopienia. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Wczoraj, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Jak postępować przed, podczas i po powodzi? Zobacz nasz poradnik

20 września 2017, 18:21

Jeśli mieszkasz w pobliżu rzeki, która często wylewa po obfitych opadach i stwarza zagrożenie powodziowe, warto abyś zapoznał się z naszym poradnikiem, który pomoże Ci w obliczu trudnej sytuacji, zarówno przed, podczas, jak i po powodzi. Warto wiedzieć więcej!

miniatura

Potężne trzęsienie ziemi w Meksyku. Wszędzie gruzy, ponad 225 ofiar

20 września 2017, 10:00

Meksyk nawiedziło potężne trzęsienie ziemi o sile M7.1. Tak niszczycielskiego i śmiercionośnego wstrząsu nie notowano w tym kraju od 32 lat. Wiele budynków legło w gruzach, w których wciąż mogą być uwięzieni ludzie. Zginęło co najmniej 225 osób.

Komentarze

Dodaj komentarz