10 maja 2011, 15:05

Tylko u nas! Pogoda dla alergików

Jesteś alergikiem? Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie prognozę pogody. Sprawdź co i kiedy będzie pylić. Z naszą bardzo szczegółową prognozą życie stanie się znacznie łatwiejsze.

Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy szczegółową prognozę dla alergików. Głównym elementem prognozy są kolorowe ikonki, które wskazują intensywność pylenia 12 roślin i 2 zarodników grzybów w poszczególnych godzinach i następnych 16 dniach.

Alergicy po raz pierwszy mają szansę na sprawdzenie, kiedy uczulająca ich roślina pyli i jak intensywnie w zależności od danej pory doby z dokładnością do jednej godziny. Można także dowiedzieć się, jak będzie przebiegać pylenie w następnych dwóch tygodniach.

Dzięki temu cierpiący na pyłkowicę mogą dokładnie zaplanować aktywność na świeżym powietrzu, jednocześnie nie obawiając się nasilenia się choroby.

Prognoza pylenia została wzbogacona o informację o aktualnym i przewidywanym zachmurzeniu i temperaturze, które mają istotny wpływ na skalę pylenia.

Na stronie znaleźć można również niezbędnik w którym poszczególne zakładki są idealnym uzupełnieniem prognozy. Przygotowaliśmy garść porad, które mogą się okazać niezbędne dla każdego alergika. Informujemy również o najbardziej uczulających rodzajach alergenów, a także podajemy przydatne linki do stron traktujących o problemach alergików.

Dla spragnionych wiedzy zamieszczamy najnowsze artykuły przygotowane specjalnie dla alergików z których można się dowiedzieć m.in. o aktualnej sytuacji alergologicznej w Polsce.
 
Sprawdź prognozę pogody dla alergików >>


autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 17:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Gigantyczne ulewy nad morzem, ale też w innych regionach

Dzisiaj, 10:01

Od kilku dni w różnych regionach kraju występują ulewne deszcze, które powodują liczne podtopienia. Niestety, przed nami kolejne obfite opady, zwłaszcza w popularnych kurortach nadbałtyckich, ale nie tylko. Kiedy wreszcie przestanie padać?

miniatura

Dzień skraca się błyskawicznie. Ile już go straciliśmy?

Dzisiaj, 09:08

Minął miesiąc od początku astronomicznego lata i jednocześnie najdłuższego dnia w roku. Przez cały ten czas dzień systematycznie się skracał, a noc wydłużała. Ile ubyło nam minut lub godzin ze Słońcem i gdzie dzień skraca się najwolniej?

miniatura

Pustynne miasta pod wodą po ulewie, jakiej jeszcze nie było

Dzisiaj, 08:17

Miejscowości położone na pustynnych obszarach północno-zachodnich Indii nawiedziła ulewa, jakiej mieszkańcy jeszcze nie widzieli. Deszcz zdarza się tam bardzo rzadko, jednak tym razem spadło go tyle, ile zwykle przez kilkanaście lat. Skutek to katastrofalne powodzie.

miniatura

5 sytuacji podczas burzy, które mogą nas kosztować życie

Wczoraj, 10:52

Polacy bardzo często ignorują ostrzeżenia meteorologów przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, sądząc, że nic im nie grozi. Podczas burzy stają pod drzewami i parkują samochody nad studzienkami. Zobaczcie, jak może się to skończyć.

Komentarze

Dodaj komentarz