9 maja 2011, 16:53

TwojaPogoda.pl FAQ: Pytania i odpowiedzi

Rozpoczynamy serię wideo-wywiadów z naukowcami, którzy opowiedzą nam o wszystkim co związane jest z meteorologią i klimatologią. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Chociaż wydaje się, że pogoda i klimat nie stanowią dla nas żadnej tajemnicy, to jednak w rzeczywistości wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Większość z nas nie potrafi wytłumaczyć w prosty sposób nawet najbardziej banalnych zjawisk. Jak powstaje tęcza? Dlaczego pada grad? Skąd się biorą błyskawice podczas śnieżycy? Dlaczego nie potrafimy przewidzieć pogody na następne lata?

Wszystkie pytania, które zadaliście nam przez maile na przestrzeni ostatnich lat, zebraliśmy i postanowiliśmy przekazać fachowcom, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości. Żadnego pytanie nie pozostawimy bez odpowiedzi.

Zapraszamy na jedyne w swym rodzaju wywiady wideo z naukowcami na co dzień zajmującymi się zagadnieniami meteorologii, klimatologii, ochrony środowiska i nie tylko. Dział będziemy systematycznie rozwijać, publikując kolejne wywiady-wideo, dlatego zapraszamy do często odwiedzania naszych stron.

W pierwszym wideo-wywiadzie dowiemy się między innymi czego życzyliby sobie meteorolodzy, jak zmiany klimatyczne wpłyną na nasze codzienne życie, jak możemy poradzić sobie z coraz częstszymi anomaliami pogodowymi, co zmieni się w polskim klimacie za dziesiątki lat, jak będzie wtedy wyglądać rolnictwo. Wideo-wywiadu udzielił nam prof. dr hab. Zbigniew Szwejkowski z Katedry Meteorologii i Klimatologii UWM.
 
Zobacz wszystkie wywiady-wideo z naukowcami >>
 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 13:25

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Czy kultowy film "Wodny świat" okaże się proroczy?

Dzisiaj, 10:03

Naukowcy nie spodziewali się, że wzrost poziomu wody w oceanach będzie następować tak gwałtownie. Obecnie jest ono aż trzykrotnie większe niż jeszcze pod koniec ubiegłego wieku. Co to może oznaczać dla miast położonych nad brzegami mórz i oceanów?

miniatura

Znów będzie gorąco. Temperatura może przekraczać 30 stopni

Dzisiaj, 09:00

Najpierw upał wlał się do Hiszpanii, właśnie teraz jest we Francji, a niebawem dotrze do Niemiec, a stamtąd do Polski. Termometry znów mogą pokazać 30 stopni w cieniu. Gdzie tym razem będzie najcieplej, a gdzie na upał nawet nie ma co liczyć?

miniatura

Niebawem dnia zacznie ubywać. Kiedy to się stanie?

Dzisiaj, 08:13

Co dobre, nie trwa wiecznie. Uwielbiamy, kiedy dni są długie, a noce krótkie, bo sprzyja to większej aktywności poza domem. Jednak już niedługo stanie się nieuniknione, dzień zacznie się skracać i tak też będzie przez następne pół roku.

miniatura

Czyste powietrze będzie nas kosztować setki miliardów

Wczoraj, 12:02

Walka ze smogiem nie ogranicza się jedynie do wymiany starych pieców węglowych, lecz również dostosowywania elektrociepłowni to coraz bardziej restrykcyjnych norm ustalanych przez Komisję Europejską. Wszyscy za to zapłacimy nawet setki miliardów złotych.

Komentarze

Dodaj komentarz