9 maja 2011, 16:53

TwojaPogoda.pl FAQ: Pytania i odpowiedzi

Rozpoczynamy serię wideo-wywiadów z naukowcami, którzy opowiedzą nam o wszystkim co związane jest z meteorologią i klimatologią. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Chociaż wydaje się, że pogoda i klimat nie stanowią dla nas żadnej tajemnicy, to jednak w rzeczywistości wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Większość z nas nie potrafi wytłumaczyć w prosty sposób nawet najbardziej banalnych zjawisk. Jak powstaje tęcza? Dlaczego pada grad? Skąd się biorą błyskawice podczas śnieżycy? Dlaczego nie potrafimy przewidzieć pogody na następne lata?

Wszystkie pytania, które zadaliście nam przez maile na przestrzeni ostatnich lat, zebraliśmy i postanowiliśmy przekazać fachowcom, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości. Żadnego pytanie nie pozostawimy bez odpowiedzi.

Zapraszamy na jedyne w swym rodzaju wywiady wideo z naukowcami na co dzień zajmującymi się zagadnieniami meteorologii, klimatologii, ochrony środowiska i nie tylko. Dział będziemy systematycznie rozwijać, publikując kolejne wywiady-wideo, dlatego zapraszamy do często odwiedzania naszych stron.

W pierwszym wideo-wywiadzie dowiemy się między innymi czego życzyliby sobie meteorolodzy, jak zmiany klimatyczne wpłyną na nasze codzienne życie, jak możemy poradzić sobie z coraz częstszymi anomaliami pogodowymi, co zmieni się w polskim klimacie za dziesiątki lat, jak będzie wtedy wyglądać rolnictwo. Wideo-wywiadu udzielił nam prof. dr hab. Zbigniew Szwejkowski z Katedry Meteorologii i Klimatologii UWM.
 
Zobacz wszystkie wywiady-wideo z naukowcami >>
 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Na północy Polski bez upału, a na południu upał nadzwyczaj częsty

Wczoraj, 12:05

Pogoda tego lata nas nie rozpieszczała. W wielu regionach naszego kraju w maju temperatury były wyższe niż w lipcu, w dodatku przez całe wakacje nie odnotowano ani jednego upalnego dnia. Jednak były miejsca, gdzie upał panował nadzwyczaj długo.

miniatura

Potężne ulewy na południu kraju. Możliwe podtopienia!

Wczoraj, 10:37

Na południu kraju do piątkowego poranka będą przechodzić intensywne opady, podczas których może spaść ponad 100 mm deszczu. Tak duże sumy opadów mogą powodować gwałtowne wezbrania na rzekach oraz podtopienia. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Wczoraj, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Jak postępować przed, podczas i po powodzi? Zobacz nasz poradnik

20 września 2017, 18:21

Jeśli mieszkasz w pobliżu rzeki, która często wylewa po obfitych opadach i stwarza zagrożenie powodziowe, warto abyś zapoznał się z naszym poradnikiem, który pomoże Ci w obliczu trudnej sytuacji, zarówno przed, podczas, jak i po powodzi. Warto wiedzieć więcej!

miniatura

Potężne trzęsienie ziemi w Meksyku. Wszędzie gruzy, ponad 225 ofiar

20 września 2017, 10:00

Meksyk nawiedziło potężne trzęsienie ziemi o sile M7.1. Tak niszczycielskiego i śmiercionośnego wstrząsu nie notowano w tym kraju od 32 lat. Wiele budynków legło w gruzach, w których wciąż mogą być uwięzieni ludzie. Zginęło co najmniej 225 osób.

Komentarze

Dodaj komentarz