9 maja 2011, 16:53

TwojaPogoda.pl FAQ: Pytania i odpowiedzi

Rozpoczynamy serię wideo-wywiadów z naukowcami, którzy opowiedzą nam o wszystkim co związane jest z meteorologią i klimatologią. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Chociaż wydaje się, że pogoda i klimat nie stanowią dla nas żadnej tajemnicy, to jednak w rzeczywistości wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Większość z nas nie potrafi wytłumaczyć w prosty sposób nawet najbardziej banalnych zjawisk. Jak powstaje tęcza? Dlaczego pada grad? Skąd się biorą błyskawice podczas śnieżycy? Dlaczego nie potrafimy przewidzieć pogody na następne lata?

Wszystkie pytania, które zadaliście nam przez maile na przestrzeni ostatnich lat, zebraliśmy i postanowiliśmy przekazać fachowcom, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości. Żadnego pytanie nie pozostawimy bez odpowiedzi.

Zapraszamy na jedyne w swym rodzaju wywiady wideo z naukowcami na co dzień zajmującymi się zagadnieniami meteorologii, klimatologii, ochrony środowiska i nie tylko. Dział będziemy systematycznie rozwijać, publikując kolejne wywiady-wideo, dlatego zapraszamy do często odwiedzania naszych stron.

W pierwszym wideo-wywiadzie dowiemy się między innymi czego życzyliby sobie meteorolodzy, jak zmiany klimatyczne wpłyną na nasze codzienne życie, jak możemy poradzić sobie z coraz częstszymi anomaliami pogodowymi, co zmieni się w polskim klimacie za dziesiątki lat, jak będzie wtedy wyglądać rolnictwo. Wideo-wywiadu udzielił nam prof. dr hab. Zbigniew Szwejkowski z Katedry Meteorologii i Klimatologii UWM.
 
Zobacz wszystkie wywiady-wideo z naukowcami >>
 

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 17:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Gigantyczne ulewy nad morzem, ale też w innych regionach

Dzisiaj, 10:01

Od kilku dni w różnych regionach kraju występują ulewne deszcze, które powodują liczne podtopienia. Niestety, przed nami kolejne obfite opady, zwłaszcza w popularnych kurortach nadbałtyckich, ale nie tylko. Kiedy wreszcie przestanie padać?

miniatura

Dzień skraca się błyskawicznie. Ile już go straciliśmy?

Dzisiaj, 09:08

Minął miesiąc od początku astronomicznego lata i jednocześnie najdłuższego dnia w roku. Przez cały ten czas dzień systematycznie się skracał, a noc wydłużała. Ile ubyło nam minut lub godzin ze Słońcem i gdzie dzień skraca się najwolniej?

miniatura

Pustynne miasta pod wodą po ulewie, jakiej jeszcze nie było

Dzisiaj, 08:17

Miejscowości położone na pustynnych obszarach północno-zachodnich Indii nawiedziła ulewa, jakiej mieszkańcy jeszcze nie widzieli. Deszcz zdarza się tam bardzo rzadko, jednak tym razem spadło go tyle, ile zwykle przez kilkanaście lat. Skutek to katastrofalne powodzie.

miniatura

5 sytuacji podczas burzy, które mogą nas kosztować życie

Wczoraj, 10:52

Polacy bardzo często ignorują ostrzeżenia meteorologów przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, sądząc, że nic im nie grozi. Podczas burzy stają pod drzewami i parkują samochody nad studzienkami. Zobaczcie, jak może się to skończyć.

Komentarze

Dodaj komentarz