6 lutego 2011, 01:29

Kochane Bieszczady w latach 80.

Pracowałem przy wyrębie w latach 80. ubiegłego stulecia, więc miałem te wspaniałe Bieszczady na co dzień i wierzcie mi skorzystałem z ich przecudownej i nigdzie nie powtarzalnej przyrody.

Są przepiękne, tak samo w lecie, w zimie i jesienią, niema nigdzie na całym świecie ładniejszych górek jak Bieszczady. Każdy, ale to każdy zakątek, nawet ten najodleglejszy, jak i ten na którym stoicie, jest przecudowny.

Przeszedłem je kilkanaście razy wszerz i w wzdłuż i nigdy ich nie zapomnę, tak samo jak romans jaki tam przeżyłem z niejedną kochanką.

Cóż dzisiaj żałuję tylko jednego, dlaczego byłem wtedy taki głupi i nie pomyślałem o tym ,aby tam osiąść na stałe. Myślę jednak iż za parę lat, nie wiem czy uda mi się choć przejść trochę tych wspaniałych tras, ale spróbuje.

W latach 80. kiedy pracowałem w sp bp w Ustrzykach Dolnych, walczyliśmy z kolegami z Krakowa o to, aby nie strzelano do wilka i niedźwiedzia, aby nie zabijali rysi ani innych dzikich zwierząt. Nie była to ekologia, to była dla nas religia. Na wyrębie pracowałem bo komuchy mnie gnębiły i cały czas musiałem uciekać.

Jednak dzisiejszy świat wydaje mi się trochę bardziej nieprzyjazny dla człowieka. Na temat tych polowań, tylko za dewizy można było odstrzelić chronionego zwierza oficjalnie, a nie oficjalnie zginęło wtedy bardzo wiele dzikich kotków i większej zwierzyny.

Dzisiaj w mediach ci ludzie którzy się interesują tymi sprawami, czyli leśnicy na emeryturkach itd. opowiadają niesamowite głupoty, a inni otwierają oczy i uszy ze zdziwienia i im przytakują, że to dobrzy ludzie. Ja mówię, że nie zapytajcie się ich jak naprawdę było.

Autor: Michał.

Chcesz się podzielić swoim zdaniem na temat pogody? Napisz do nas: redakcja@twojapogoda.pl

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 10:15

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Burze mogą zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie tym razem?

Wczoraj, 10:20

Minął tydzień od niszczycielskiej nawałnicy, tyle też mieliśmy spokoju od groźnych zjawisk. Od dziś wracają gwałtowne burze, które znów mogą powodować szkody i zagrażać ludziom. Sprawdźmy, w których regionach kraju będzie najbardziej niebezpiecznie.

miniatura

Latem pada coraz mniej, a zimą coraz więcej. Dlaczego?

Wczoraj, 09:17

Niewątpliwie klimat zmienia się, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Problem w tym, że jego zmiany czasem idą w niekorzystnym kierunku. Porównaliśmy, co zmieniło się w polskim klimacie w dwóch okresach bazowych. Wynikają z tego bardzo ciekawe trendy.

miniatura

Takiej klęski w lasach jeszcze nie było. Porażające liczby

17 sierpnia 2017, 10:14

Nawałnica, która przeszła 11 sierpnia nad Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem doprowadziła do największej klęski żywiołowej w dziejach polskiego leśnictwa. Aby wyobrazić sobie, jak wiele drzew zostało powalonych, przygotowaliśmy dla Was ciekawe porównania.

miniatura

Cała prawda o opryskujących nas samolotach

17 sierpnia 2017, 09:44

Nie milkną teorie spiskowe, jakoby samoloty tworzyły chemiczne smugi, nazywane chemtrails. Substancje te mają nas "opryskiwać", powodując problemy zdrowotne oraz zniszczenie środowiska naturalnego. Naukowcy postanowili rozwiać mity na ten temat.

Komentarze

Dodaj komentarz

jackie | 2011-02-12, 17:20

o co chodzi

Powie mi kto o co chodzi autorowi? Odnoszę wrażenie jakby naapisał artykuł po dwóch głębszych....

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU