25 czerwca 2010, 17:25

Piorun potrafi unieść człowieka

Podczas bardzo gwałtownej burzy jaka przechodziła w lipcu ubiegłego roku nad plażą w Clearwater na Florydzie cztery osoby zostały porażone piorunem. Dwie osoby odwieziono do miejscowego szpitala, gdzie ...

Podczas bardzo gwałtownej burzy jaka przechodziła w lipcu ubiegłego roku nad plażą w Clearwater na Florydzie cztery osoby zostały porażone piorunem. Dwie osoby odwieziono do miejscowego szpitala, gdzie ich stan się ustabilizował, natomiast trzecia ofiara, ciężarna kobieta, nie odniosła większych obrażeń. W krytycznym stanie znajduje się natomiast mężczyzna w którego piorun uderzył podczas kąpieli w Zatoce Meksykańskiej. Jak mówią świadkowie zdarzenia piorun uderzając w mężczyznę uniósł go do góry, ponad taflę wody, a następnie po około 3 sekundach, gdy doszło do rozładowania się pioruna, mężczyzna ponownie opadł i zanurzył się w wodzie. Wielu plażowiczów jest w głębokim szoku i to wstrząsające zjawisko zapamięta do końca życia. Chociaż w skali świata porażenia piorunem zdarzają się każdego dnia to jednak głównie ma to miejsce w krajach okołorównikowych, gdzie burze szaleją niemal przez cały rok. Źródło: Twoja Pogoda.
autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 10:15

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Burze mogą zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie tym razem?

Wczoraj, 10:20

Minął tydzień od niszczycielskiej nawałnicy, tyle też mieliśmy spokoju od groźnych zjawisk. Od dziś wracają gwałtowne burze, które znów mogą powodować szkody i zagrażać ludziom. Sprawdźmy, w których regionach kraju będzie najbardziej niebezpiecznie.

miniatura

Latem pada coraz mniej, a zimą coraz więcej. Dlaczego?

Wczoraj, 09:17

Niewątpliwie klimat zmienia się, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Problem w tym, że jego zmiany czasem idą w niekorzystnym kierunku. Porównaliśmy, co zmieniło się w polskim klimacie w dwóch okresach bazowych. Wynikają z tego bardzo ciekawe trendy.

miniatura

Takiej klęski w lasach jeszcze nie było. Porażające liczby

17 sierpnia 2017, 10:14

Nawałnica, która przeszła 11 sierpnia nad Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem doprowadziła do największej klęski żywiołowej w dziejach polskiego leśnictwa. Aby wyobrazić sobie, jak wiele drzew zostało powalonych, przygotowaliśmy dla Was ciekawe porównania.

miniatura

Cała prawda o opryskujących nas samolotach

17 sierpnia 2017, 09:44

Nie milkną teorie spiskowe, jakoby samoloty tworzyły chemiczne smugi, nazywane chemtrails. Substancje te mają nas "opryskiwać", powodując problemy zdrowotne oraz zniszczenie środowiska naturalnego. Naukowcy postanowili rozwiać mity na ten temat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Andrzej Nobik | 2011-02-14, 15:48

piorun

no ciekawy artykuł

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU