1 stycznia 2016, 00:00

Wietrzna Wirginia

Do wielkiej tragedii doszło 16 kwietnia 2007 roku na Politechnice Stanu Wirginia w USA, gdzie podczas największej szkolnej strzelaniny w dziejach Stanów Zjednoczonych zginęły co najmniej 32 osoby. Dramat ...

Do wielkiej tragedii doszło 16 kwietnia 2007 roku na Politechnice Stanu Wirginia w USA, gdzie podczas największej szkolnej strzelaniny w dziejach Stanów Zjednoczonych zginęły co najmniej 32 osoby. Dramat miał miejsce przy bardzo gwałtownych zjawiskach pogodowych. Okazuje się, że o poranku, gdy szaleniec wtargnął na uczelnię i zaczął zabijać studentów szalała wichura. Porywy lodowatego północno-zachodniego wiatru przekraczały 85 km/h. W mieście Blacksburg, gdzie znajduje się uczelnia, strażacy po nocy uprzątywali z ulic połamane konary drzew. W kilku miejscach z powodu zerwanych linii energetycznych nie było prądu. Właśnie z powodu wichury nie mogły wylądować policyjne śmigłowce, więc trudno było opanować sytuację. Temperatura spadła do zaledwie plus 1 stopnia, chociaż jeszcze kilka dni temu notowano tam nawet 20 stopni. Na ulice miasta zaczął sypać śnieg, zupełnie jak w środku zimy. Zanim się ochłodziło, wczoraj i minionej nocy nad uniwersytetem przeszła gwałtowna burza podczas której spadły 34 litry deszczu na metr kwadratowy ziemi. Jeszcze nigdy 15 kwietnia nie spadły tam tak wielkie ilości deszczu. Poprzedni rekord wynosił 18 litrów deszczu i został zanotowany tego dnia w 1984 roku. Ze względu na to, że Blacksburg leży na stokach Pasma Błękitnego, będącego częścią Gór Appalachów, klimat panujący w regionie jest bardzo wilgotny. Mimo to nigdy nie zdarzyło się, aby w ponad 100-letniej historii pomiarów zanotowano tak deszczowy dzień jak wówczas. Źródło: Twoja Pogoda.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Co się dzieje z drzewem, gdy uderzy w nie piorun?

Wczoraj, 11:25

W sieci nie brakuje amatorskich filmików, na których widoczny jest moment uderzenia pioruna w drzewo. Jednak z pewnością jeszcze nie widzieliście tego, co dzieje się tuż po takim uderzeniu. Jak gigantyczna energia wpływa na drzewo? Zobaczcie sami.

miniatura

Niespokojny weekend z powodu burz i ulew. Gdzie tym razem?

22 lipca 2017, 11:21

Nie mamy co liczyć na przynajmniej kilka dni z rzędu ze słoneczną i suchą pogodą. Przyczyną są wciąż wędrujące nad nami fronty atmosferyczne, które przynoszą burze i ulewy. W ten weekend znów będzie niespokojnie. W których regionach najbardziej?

miniatura

Dzień zmienił się w noc. Egipska plaga na południu Rosji

22 lipca 2017, 09:31

Władze południowej Rosji, w obliczu grożącego kryzysu żywnościowego, wprowadziły stan wyjątkowy po tym, jak region nawiedziła niezwykle żarłoczna szarańcza. Owady w oka mgnieniu ogołociły pola uprawne na znacznym obszarze, zmieniając dzień w noc.

miniatura

Zobacz, jak diabełek pyłowy zmienił się w słup ognia

22 lipca 2017, 08:38

Niezwykłe zjawisko można było zaobserwować w rejonie rafinerii naftowej na Półwyspie Jamalskim w Rosji. Pojawiła się tam potężna trąba pyłowa, która za sprawą instalacji rafineryjnej zmieniła się w najprawdziwsze ogniste tornado. Zobaczcie film.

Komentarze

Dodaj komentarz