1 stycznia 2016, 00:00

Wietrzna Wirginia

Do wielkiej tragedii doszło 16 kwietnia 2007 roku na Politechnice Stanu Wirginia w USA, gdzie podczas największej szkolnej strzelaniny w dziejach Stanów Zjednoczonych zginęły co najmniej 32 osoby. Dramat ...

Do wielkiej tragedii doszło 16 kwietnia 2007 roku na Politechnice Stanu Wirginia w USA, gdzie podczas największej szkolnej strzelaniny w dziejach Stanów Zjednoczonych zginęły co najmniej 32 osoby. Dramat miał miejsce przy bardzo gwałtownych zjawiskach pogodowych. Okazuje się, że o poranku, gdy szaleniec wtargnął na uczelnię i zaczął zabijać studentów szalała wichura. Porywy lodowatego północno-zachodniego wiatru przekraczały 85 km/h. W mieście Blacksburg, gdzie znajduje się uczelnia, strażacy po nocy uprzątywali z ulic połamane konary drzew. W kilku miejscach z powodu zerwanych linii energetycznych nie było prądu. Właśnie z powodu wichury nie mogły wylądować policyjne śmigłowce, więc trudno było opanować sytuację. Temperatura spadła do zaledwie plus 1 stopnia, chociaż jeszcze kilka dni temu notowano tam nawet 20 stopni. Na ulice miasta zaczął sypać śnieg, zupełnie jak w środku zimy. Zanim się ochłodziło, wczoraj i minionej nocy nad uniwersytetem przeszła gwałtowna burza podczas której spadły 34 litry deszczu na metr kwadratowy ziemi. Jeszcze nigdy 15 kwietnia nie spadły tam tak wielkie ilości deszczu. Poprzedni rekord wynosił 18 litrów deszczu i został zanotowany tego dnia w 1984 roku. Ze względu na to, że Blacksburg leży na stokach Pasma Błękitnego, będącego częścią Gór Appalachów, klimat panujący w regionie jest bardzo wilgotny. Mimo to nigdy nie zdarzyło się, aby w ponad 100-letniej historii pomiarów zanotowano tak deszczowy dzień jak wówczas. Źródło: Twoja Pogoda.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Potężne ulewy na południu kraju. Możliwe podtopienia!

Wczoraj, 19:43

Na południu kraju do piątkowego poranka będą przechodzić intensywne opady, podczas których może spaść niemal 100 mm deszczu. Tak duże sumy opadów mogą powodować gwałtowne wezbrania na rzekach oraz podtopienia. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

miniatura

Jak postępować przed, podczas i po powodzi? Zobacz nasz poradnik

Wczoraj, 19:30

Jeśli mieszkasz w pobliżu rzeki, która często wylewa po obfitych opadach i stwarza zagrożenie powodziowe, warto abyś zapoznał się z naszym poradnikiem, który pomoże Ci w obliczu trudnej sytuacji, zarówno przed, podczas, jak i po powodzi. Warto wiedzieć więcej!

miniatura

Potężne trzęsienie ziemi w Meksyku. Wszędzie gruzy, ponad 225 ofiar

Wczoraj, 10:00

Meksyk nawiedziło potężne trzęsienie ziemi o sile M7.1. Tak niszczycielskiego i śmiercionośnego wstrząsu nie notowano w tym kraju od 32 lat. Wiele budynków legło w gruzach, w których wciąż mogą być uwięzieni ludzie. Zginęło co najmniej 225 osób.

miniatura

Dym z rekordowych pożarów lasów w USA i Kanadzie dotarł nad Polskę

Wczoraj, 09:45

Pod koniec sierpnia północne regiony USA i Kanadę nawiedziły gigantyczne pożary lasów, które uznane zostały za największe w historii. Kłęby dymu gnane wiatrami dotarły aż nad Polskę, przynosząc nam bardziej intensywne niż zwykle barwy zachodu Słońca.

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Wczoraj, 00:00

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

Komentarze

Dodaj komentarz