1 stycznia 2016, 00:00

Wietrzna Wirginia

Do wielkiej tragedii doszło 16 kwietnia 2007 roku na Politechnice Stanu Wirginia w USA, gdzie podczas największej szkolnej strzelaniny w dziejach Stanów Zjednoczonych zginęły co najmniej 32 osoby. Dramat ...

Do wielkiej tragedii doszło 16 kwietnia 2007 roku na Politechnice Stanu Wirginia w USA, gdzie podczas największej szkolnej strzelaniny w dziejach Stanów Zjednoczonych zginęły co najmniej 32 osoby. Dramat miał miejsce przy bardzo gwałtownych zjawiskach pogodowych. Okazuje się, że o poranku, gdy szaleniec wtargnął na uczelnię i zaczął zabijać studentów szalała wichura. Porywy lodowatego północno-zachodniego wiatru przekraczały 85 km/h. W mieście Blacksburg, gdzie znajduje się uczelnia, strażacy po nocy uprzątywali z ulic połamane konary drzew. W kilku miejscach z powodu zerwanych linii energetycznych nie było prądu. Właśnie z powodu wichury nie mogły wylądować policyjne śmigłowce, więc trudno było opanować sytuację. Temperatura spadła do zaledwie plus 1 stopnia, chociaż jeszcze kilka dni temu notowano tam nawet 20 stopni. Na ulice miasta zaczął sypać śnieg, zupełnie jak w środku zimy. Zanim się ochłodziło, wczoraj i minionej nocy nad uniwersytetem przeszła gwałtowna burza podczas której spadły 34 litry deszczu na metr kwadratowy ziemi. Jeszcze nigdy 15 kwietnia nie spadły tam tak wielkie ilości deszczu. Poprzedni rekord wynosił 18 litrów deszczu i został zanotowany tego dnia w 1984 roku. Ze względu na to, że Blacksburg leży na stokach Pasma Błękitnego, będącego częścią Gór Appalachów, klimat panujący w regionie jest bardzo wilgotny. Mimo to nigdy nie zdarzyło się, aby w ponad 100-letniej historii pomiarów zanotowano tak deszczowy dzień jak wówczas. Źródło: Twoja Pogoda.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 14:22

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Dmuchawiec może nas zatruwać groźnym ozonem

Dzisiaj, 08:15

Niepokojącego odkrycia dokonali niemieccy naukowcy. Okazuje się, że popularne kwiatki, które rosną niemal na każdy trawniku przy naszych domach, mogą przy odpowiednich warunkach atmosferycznych produkować bardzo niebezpieczny dla człowieka ozon.

miniatura

Wulkan na zachodnim wybrzeżu USA grozi potężną erupcją

Dzisiaj, 07:49

Naukowcy informują, że w rejonie wulkanu St. Helens w USA w ostatnim czasie odnotowano całą serię trzęsień ziemi, w dodatku komora pod wulkanem zaczęła się wypełniać magmą. Świadczy to o zbliżającej się erupcji, która może być niezwykle gwałtowna.

miniatura

Morza zaczną zalewać lądy. Będzie jak w "Wodnym świecie"?

Wczoraj, 10:03

Naukowcy nie spodziewali się, że wzrost poziomu wody w oceanach będzie następować tak gwałtownie. Obecnie jest ono aż trzykrotnie większe niż jeszcze pod koniec ubiegłego wieku. Co to może oznaczać dla miast położonych nad brzegami mórz i oceanów?

miniatura

Znów będzie gorąco. Temperatura może przekraczać 30 stopni

Wczoraj, 09:00

Najpierw upał wlał się do Hiszpanii, właśnie teraz jest we Francji, a niebawem dotrze do Niemiec, a stamtąd do Polski. Termometry znów mogą pokazać 30 stopni w cieniu. Gdzie tym razem będzie najcieplej, a gdzie na upał nawet nie ma co liczyć?

Komentarze

Dodaj komentarz