1 stycznia 2016, 00:00

Piorunem w samolot

Sprawcą wypadku samolotu francuskich linii lotniczych Air France na międzynarodowym lotnisku Pearson w kanadyjskim Toronto było uderzenie pioruna w tylnią część kadłuba. Świadkowie zdarzenia są pewni, że ...

Sprawcą wypadku samolotu francuskich linii lotniczych Air France na międzynarodowym lotnisku Pearson w kanadyjskim Toronto było uderzenie pioruna w tylnią część kadłuba. Świadkowie zdarzenia są pewni, że piorun uderzył w prawidłowo lądujący samolot, a ten w wyniku pożaru powstałego po uderzeniu stoczył się z pasa startowego i wpadł do rowu. 2 sierpnia 2005 roku pogoda w jednym z największych miast Kanady była bardzo niespokojna. Począwszy od godziny 12:13 czasu lokalnego nad miastem bez przerwy przechodziły ulewne deszcze z bardzo silnymi wyładowaniami atmosferycznymi i porywistym wiatrem. Najgorętszą porą dnia było przedpołudnie, wówczas temperatura sięgnęła 31 stopni, od tego czasu w związku z przechodzeniem chłodnego frontu atmosferycznego robiło się coraz chłodniej, a termometry wskazywały już zaledwie 22 stopnie. Nawałnice ostatecznie skończyły się o godzinie 18:00 ale właśnie od 16:00 nad Toronto przechodziła ostatnia tego dnia najpotężniejsza burza. To właśnie wtedy samolot Airbus A-340 lecący z Paryża zaczął lądować gdy pojedyncze porywy wiatru dochodziły do 90 km/h, padał grad a pioruny padały niemal jeden za drugim. Naprawdę rzadko zdarza się aby nad jednym miastem nawałnice o tak wielkiej sile przechodziły prawie non stop przez 6 godzin. Ostatecznie na lotnisko spadło aż 36 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Przypomnijmy, że w historii zdarzały się już podobne zdarzenia, pioruny paliły samoloty, a grad wybijał szyby w kabinach pilotów. Na szczęście tym razem nikomu się nic nie stało, skończyło się jedynie na strachu. Źródło: Twoja Pogoda.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 10:15

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Burze mogą zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie tym razem?

Wczoraj, 10:20

Minął tydzień od niszczycielskiej nawałnicy, tyle też mieliśmy spokoju od groźnych zjawisk. Od dziś wracają gwałtowne burze, które znów mogą powodować szkody i zagrażać ludziom. Sprawdźmy, w których regionach kraju będzie najbardziej niebezpiecznie.

miniatura

Latem pada coraz mniej, a zimą coraz więcej. Dlaczego?

Wczoraj, 09:17

Niewątpliwie klimat zmienia się, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Problem w tym, że jego zmiany czasem idą w niekorzystnym kierunku. Porównaliśmy, co zmieniło się w polskim klimacie w dwóch okresach bazowych. Wynikają z tego bardzo ciekawe trendy.

miniatura

Takiej klęski w lasach jeszcze nie było. Porażające liczby

17 sierpnia 2017, 10:14

Nawałnica, która przeszła 11 sierpnia nad Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem doprowadziła do największej klęski żywiołowej w dziejach polskiego leśnictwa. Aby wyobrazić sobie, jak wiele drzew zostało powalonych, przygotowaliśmy dla Was ciekawe porównania.

miniatura

Cała prawda o opryskujących nas samolotach

17 sierpnia 2017, 09:44

Nie milkną teorie spiskowe, jakoby samoloty tworzyły chemiczne smugi, nazywane chemtrails. Substancje te mają nas "opryskiwać", powodując problemy zdrowotne oraz zniszczenie środowiska naturalnego. Naukowcy postanowili rozwiać mity na ten temat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU