25 czerwca 2010, 17:25

Deszcz ryb

Do niezwykłego zjawiska doszło w wiosce Manna na południu Indii, gdzie niespodziewanie z nieba spadły małe ryby, skostniałe na kość. Chociaż mieszkańcy uznali to za prawdziwy znak od boga, to jednak ...

Do niezwykłego zjawiska doszło w wiosce Manna na południu Indii, gdzie niespodziewanie z nieba spadły małe ryby, skostniałe na kość. Chociaż mieszkańcy uznali to za prawdziwy znak od boga, to jednak wyjaśnienie tego zjawiska bardzo zmartwiło ludność. To właśnie znane wszystkim tornada były w historii sprawcą tajemniczych deszczów żab, ryb, ptaków a nawet warzyw i owoców. Latem 1949 roku na wybrzeżu Nowej Zelandii spadł deszcz małych ryb. Podobne zjawisko opisane zostało przez mieszkańców miejscowości Kavalerovo w Rosji, gdzie jednak zamiast ryb na ziemię z nieba spadły meduzy. W sierpniu 1972 roku gigantyczna trąba wodna przechodząca w pobliżu wybrzeża miasta Khosta nad Morzem Czarnym, zrzuciła na miasto w jednej chwili aż 150 tysięcy ton wody morskiej powodując olbrzymią powódź. Deszcze zwierząt oczywiście również zostały wywołane przez trąbę powietrzną bądź też wodną. Lej wychodzący z chmury burzowej dotykając ziemi lub lustra wody zasysa i unosi ku górze wszystko co napotka na swej drodze. Ryby czy żaby uniesione na wysokość nawet kilkunastu kilometrów, zamarzają przy temperaturze do minus 50 stopni, i opadają na ziemię z dala od miejsca, gdzie zostały pochwycone. Dzieje się to często tak gwałtownie, że można mówić tylko o gromie z jasnego nieba. I jak teraz wiemy nie jest to ingerencja sił wyższych, a jedynie niezbyt skomplikowane zjawisko pogodowe. Źródło: Twoja Pogoda.
autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 10:15

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Burze mogą zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie tym razem?

Wczoraj, 10:20

Minął tydzień od niszczycielskiej nawałnicy, tyle też mieliśmy spokoju od groźnych zjawisk. Od dziś wracają gwałtowne burze, które znów mogą powodować szkody i zagrażać ludziom. Sprawdźmy, w których regionach kraju będzie najbardziej niebezpiecznie.

miniatura

Latem pada coraz mniej, a zimą coraz więcej. Dlaczego?

Wczoraj, 09:17

Niewątpliwie klimat zmienia się, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Problem w tym, że jego zmiany czasem idą w niekorzystnym kierunku. Porównaliśmy, co zmieniło się w polskim klimacie w dwóch okresach bazowych. Wynikają z tego bardzo ciekawe trendy.

miniatura

Takiej klęski w lasach jeszcze nie było. Porażające liczby

17 sierpnia 2017, 10:14

Nawałnica, która przeszła 11 sierpnia nad Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem doprowadziła do największej klęski żywiołowej w dziejach polskiego leśnictwa. Aby wyobrazić sobie, jak wiele drzew zostało powalonych, przygotowaliśmy dla Was ciekawe porównania.

miniatura

Cała prawda o opryskujących nas samolotach

17 sierpnia 2017, 09:44

Nie milkną teorie spiskowe, jakoby samoloty tworzyły chemiczne smugi, nazywane chemtrails. Substancje te mają nas "opryskiwać", powodując problemy zdrowotne oraz zniszczenie środowiska naturalnego. Naukowcy postanowili rozwiać mity na ten temat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU