1 stycznia 2016, 00:00

Kosiarki i pługi do Iraku

Duńczycy byli szczerze zdumieni gdy rozpakowując nadesłane z kraju kontenery z wyposażeniem, znaleźli w nich... pług do odśnieżania dróg i kilka worków soli do posypywania oblodzonych szos. Na wypadek ...

Duńczycy byli szczerze zdumieni gdy rozpakowując nadesłane z kraju kontenery z wyposażeniem, znaleźli w nich... pług do odśnieżania dróg i kilka worków soli do posypywania oblodzonych szos. Na wypadek zaś, gdyby mrozu i śnieżyc jednak nie było, stacjonujący na pustyni prawie 400-osobowy kontyngent duński otrzymał też kilka... kosiarek do trawy. Rzecznik duńskiej armii major Jan Brinck przyznał, że kwatermistrzostwo sztabu generalnego "popełniło pewne błędy". Dla przypomnienia warto podkreślić, że Irak znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Średnia temperatura stycznia to 10 stopni a lipca aż 34 stopnie. Rocznie spada tu 140 litrów opadu. Pora sucha trwa tu od maja do października. Póki co upały w Iraku miejscami sięgają nawet 40 stopni. Źródło: Twoja Pogoda.

autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 10:15

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Burze mogą zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie tym razem?

Wczoraj, 10:20

Minął tydzień od niszczycielskiej nawałnicy, tyle też mieliśmy spokoju od groźnych zjawisk. Od dziś wracają gwałtowne burze, które znów mogą powodować szkody i zagrażać ludziom. Sprawdźmy, w których regionach kraju będzie najbardziej niebezpiecznie.

miniatura

Latem pada coraz mniej, a zimą coraz więcej. Dlaczego?

Wczoraj, 09:17

Niewątpliwie klimat zmienia się, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Problem w tym, że jego zmiany czasem idą w niekorzystnym kierunku. Porównaliśmy, co zmieniło się w polskim klimacie w dwóch okresach bazowych. Wynikają z tego bardzo ciekawe trendy.

miniatura

Takiej klęski w lasach jeszcze nie było. Porażające liczby

17 sierpnia 2017, 10:14

Nawałnica, która przeszła 11 sierpnia nad Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem doprowadziła do największej klęski żywiołowej w dziejach polskiego leśnictwa. Aby wyobrazić sobie, jak wiele drzew zostało powalonych, przygotowaliśmy dla Was ciekawe porównania.

miniatura

Cała prawda o opryskujących nas samolotach

17 sierpnia 2017, 09:44

Nie milkną teorie spiskowe, jakoby samoloty tworzyły chemiczne smugi, nazywane chemtrails. Substancje te mają nas "opryskiwać", powodując problemy zdrowotne oraz zniszczenie środowiska naturalnego. Naukowcy postanowili rozwiać mity na ten temat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU