25 czerwca 2010, 17:25

1 maja zawsze pogodny

To co jeszcze 25 lat temu wydawało się bardzo poważne teraz jest po prostu śmieszne. Tak właśnie było wówczas 1 maja gdy propaganda dosięgała nawet prognozy pogody. Wśród telewizyjnych stacji dużego ...

To co jeszcze 25 lat temu wydawało się bardzo poważne teraz jest po prostu śmieszne. Tak właśnie było wówczas 1 maja gdy propaganda dosięgała nawet prognozy pogody. Wśród telewizyjnych stacji dużego wyboru nie było a więc na 1 programie polskiej telewizji można było zobaczyć legendarną chmurkę lub wicherka którzy na Święto Pracy każdego roku monotonnie zapowiadali pogodne niebo i wysoką temperaturę. Wszystko jednak okazywało się po wyjściu na huczne pochody uliczne kiedy ni stąd ni zowąd zaczął padać deszcz zmieniając się po chwili w istne oberwanie chmury. Pogodne prognozy nawet nie raczyły przewidzieć śnieżyc i chłodu, szarą mapą zawsze władało wielkie słońce. Po latach wywołują one jedynie uśmiech na naszych twarzach być może dlatego spoglądając dzisiaj na niezwykle dokładne prognozy w mediach wciąż mamy nadzieję, że się nie sprawdzą. 1 maja w historii polskiej meteorologii zapisywał się bardzo różnie. Raz był to dzień niemalże letni a raz wyjątkowo zimny i deszczowy. W ubiegłym roku Święto Pracy przyniosło aż 24 stopnie oraz majowy deszczyk i wiosenne burze na zachodzie i południu Polski. W 2001 roku tego dnia zanotowano nawet 28 stopni i to zupełnie czystym niebie. Jak będzie w tym roku jeszcze nie wiadomo. Jedno jest jednak pewne, gdy będzie padał deszcz na mapach nie zobaczymy wielkiego słoneczka .
autopromocja

Pozostałe wiadomości

thumbnail

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Dzisiaj, 22:24

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

thumbnail

Donald Trump zapowiada nową erę węgla. Co to oznacza?

Dzisiaj, 09:14

Donald Trump podpisał dekret, który wycofuje Stany Zjednoczone z większości działań, które za rządów Obamy miały chronić środowisko naturalne. Tym samym nad odnawialnymi źródłami energii i globalnym porozumieniem klimatycznym zebrały się czarne chmury.

thumbnail

Prognoza miesięczna: Jakie są szanse na ciepły kwiecień?

Wczoraj, 09:20

Od 2003 roku nie mieliśmy w Polsce zimnego kwietnia, który bardziej przypominałby przedwiośnie aniżeli prawdziwą wiosnę. To się jednak wkrótce zmieni, bo statystyce musi stać się zadość. Czy przed nami chłodny i mokry kwiecień? Sprawdźmy prognozę.

thumbnail

W połowie tygodnia popada i zagrzmi, ale czy się ochłodzi?

Wczoraj, 08:43

Pogoda w ostatnich dniach marca nas wyjątkowo rozpieszcza. Jest słonecznie i ciepło, bo niemal 20 stopni w cieniu. Jednak w połowie tygodnia się to zmieni. Czekają nas deszcze, burze, porywisty wiatr i wahania ciśnienia. Czy temperatura mocno się obniży?

thumbnail

Oto naturalny i darmowy sposób na wykrywanie smogu

Wczoraj, 08:06

Są ogólnodostępne, nic nie kosztują i w pełni naturalnie wykrywają smog. Mowa o porostach, organizmach które łączą w sobie grzyby i glony. Dzięki ich niezwykłym zdolnościom powstała nawet specjalna porostowa skala czystości powietrza.

Komentarze

Dodaj komentarz

marek | 2011-09-28, 12:01

bardzo cieply maj:)

ta jasne a wczetochowie 4 mjaa na mature poszedlem w kurtce zimowej i jeszcze snieg byl do tego. rzeczywiscie bardzo ciepol bylo

Jacek Placek | 2011-04-26, 15:17

Maj 2010 zimny!

Ależ bzdura! w ub. roku w maju jeszcze C.O. było włączone - pamiętam, że wspominaliśmy, że kiedyś1-go maja to ludzie się kąpali w pobliskich stawach... W zeszłym roku było bardzo chłodno, nawet przysłowiowego grilla nie sposób było zrobić. Piszę z południowej Polski.