25 czerwca 2010, 17:25

1 maja zawsze pogodny

To co jeszcze 25 lat temu wydawało się bardzo poważne teraz jest po prostu śmieszne. Tak właśnie było wówczas 1 maja gdy propaganda dosięgała nawet prognozy pogody. Wśród telewizyjnych stacji dużego ...

To co jeszcze 25 lat temu wydawało się bardzo poważne teraz jest po prostu śmieszne. Tak właśnie było wówczas 1 maja gdy propaganda dosięgała nawet prognozy pogody. Wśród telewizyjnych stacji dużego wyboru nie było a więc na 1 programie polskiej telewizji można było zobaczyć legendarną chmurkę lub wicherka którzy na Święto Pracy każdego roku monotonnie zapowiadali pogodne niebo i wysoką temperaturę. Wszystko jednak okazywało się po wyjściu na huczne pochody uliczne kiedy ni stąd ni zowąd zaczął padać deszcz zmieniając się po chwili w istne oberwanie chmury. Pogodne prognozy nawet nie raczyły przewidzieć śnieżyc i chłodu, szarą mapą zawsze władało wielkie słońce. Po latach wywołują one jedynie uśmiech na naszych twarzach być może dlatego spoglądając dzisiaj na niezwykle dokładne prognozy w mediach wciąż mamy nadzieję, że się nie sprawdzą. 1 maja w historii polskiej meteorologii zapisywał się bardzo różnie. Raz był to dzień niemalże letni a raz wyjątkowo zimny i deszczowy. W ubiegłym roku Święto Pracy przyniosło aż 24 stopnie oraz majowy deszczyk i wiosenne burze na zachodzie i południu Polski. W 2001 roku tego dnia zanotowano nawet 28 stopni i to zupełnie czystym niebie. Jak będzie w tym roku jeszcze nie wiadomo. Jedno jest jednak pewne, gdy będzie padał deszcz na mapach nie zobaczymy wielkiego słoneczka .
autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Wczoraj, 22:12

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Do Polski nadciąga wielki żar. Padnie rekord czerwca?

Wczoraj, 09:36

Prognozy na drugą połowę przyszłego tygodnia są nadzwyczaj interesujące, ponieważ wskazują na krótką, ale niezwykle intensywną falę upałów, która może przynieść najwyższe temperatury nie tylko dla czerwca, lecz również w całej historii pomiarów.

miniatura

Słynne jezioro, po którym chodził Jezus, może wyschnąć

Wczoraj, 08:34

Jezioro Galilejskie, po którego powierzchni, według przekazów biblijnych, chodził Jezus, i które jest głównym ujęciem wody pitnej dla milionów mieszkańców Izraela, może wkrótce wyschnąć, po pierwszy w historii. Ziści się wówczas przepowiednia o końcu świata.

miniatura

Po ulewach i burzach pogoda się poprawi? Jaki będzie weekend?

23 czerwca 2017, 11:24

W nocy oraz w ciągu dnia popadało, a miejscami także zagrzmiało. Na zachodzie, południu i południowym wschodzie kraju doszło do lokalnych podtopień, a wiatr łamał gałęzie. Na szczęście zniszczenia nie są poważne. Czy po burzach mamy szansę na spokojny weekend?

miniatura

Prawdziwe piekło. Jest tak gorąco, że roztapia się asfalt

23 czerwca 2017, 08:34

Zachodnie regiony Stanów Zjednoczonych nękane są przez wyjątkowo wczesną i silną falę upałów. Termometry dzień w dzień pokazują popołudniami w cieniu nawet powyżej 50 stopni. Żar jest nie do wytrzymania, bo z powodu braku prądu nie można włączyć klimatyzacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

marek | 2011-09-28, 12:01

bardzo cieply maj:)

ta jasne a wczetochowie 4 mjaa na mature poszedlem w kurtce zimowej i jeszcze snieg byl do tego. rzeczywiscie bardzo ciepol bylo

Jacek Placek | 2011-04-26, 15:17

Maj 2010 zimny!

Ależ bzdura! w ub. roku w maju jeszcze C.O. było włączone - pamiętam, że wspominaliśmy, że kiedyś1-go maja to ludzie się kąpali w pobliskich stawach... W zeszłym roku było bardzo chłodno, nawet przysłowiowego grilla nie sposób było zrobić. Piszę z południowej Polski.