25 czerwca 2010, 17:25

1 maja zawsze pogodny

To co jeszcze 25 lat temu wydawało się bardzo poważne teraz jest po prostu śmieszne. Tak właśnie było wówczas 1 maja gdy propaganda dosięgała nawet prognozy pogody. Wśród telewizyjnych stacji dużego ...

To co jeszcze 25 lat temu wydawało się bardzo poważne teraz jest po prostu śmieszne. Tak właśnie było wówczas 1 maja gdy propaganda dosięgała nawet prognozy pogody. Wśród telewizyjnych stacji dużego wyboru nie było a więc na 1 programie polskiej telewizji można było zobaczyć legendarną chmurkę lub wicherka którzy na Święto Pracy każdego roku monotonnie zapowiadali pogodne niebo i wysoką temperaturę. Wszystko jednak okazywało się po wyjściu na huczne pochody uliczne kiedy ni stąd ni zowąd zaczął padać deszcz zmieniając się po chwili w istne oberwanie chmury. Pogodne prognozy nawet nie raczyły przewidzieć śnieżyc i chłodu, szarą mapą zawsze władało wielkie słońce. Po latach wywołują one jedynie uśmiech na naszych twarzach być może dlatego spoglądając dzisiaj na niezwykle dokładne prognozy w mediach wciąż mamy nadzieję, że się nie sprawdzą. 1 maja w historii polskiej meteorologii zapisywał się bardzo różnie. Raz był to dzień niemalże letni a raz wyjątkowo zimny i deszczowy. W ubiegłym roku Święto Pracy przyniosło aż 24 stopnie oraz majowy deszczyk i wiosenne burze na zachodzie i południu Polski. W 2001 roku tego dnia zanotowano nawet 28 stopni i to zupełnie czystym niebie. Jak będzie w tym roku jeszcze nie wiadomo. Jedno jest jednak pewne, gdy będzie padał deszcz na mapach nie zobaczymy wielkiego słoneczka .
autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Najnowsze wieści przez całą dobę

Wczoraj, 23:06

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Żółty pył pokrył samochody w całej Polsce. Co to jest?

Wczoraj, 09:18

Karoserie i szyby samochodowe, okna, brzegi kałuż, liście na drzewach i wszelkie inne przedmioty znajdujące się na wolnym powietrzu w ostatnich dniach zostały pokryte tajemniczym żółto-zielonym pyłem. Skąd się on wziął i czy może być niebezpieczny?

miniatura

Prognoza 16-dniowa: Jaka pogoda do początku czerwca?

21 maja 2017, 10:55

Maj przynosi nam prawdziwą karuzelę pogodową. Rozpoczął się bardzo zimno, a miejscami nawet śnieżnie. Jednak ostatnio zrobiło się bardzo ciepło i słonecznie. A jaka będzie końcówka miesiąca i początek czerwca? Czym nas zaskoczą? Sprawdźmy prognozę.

miniatura

Sezon rozpoczęty. Pierwsze w tym roku tornado nad Polską

21 maja 2017, 09:11

Tegoroczny sezon trąb powietrznych (tornad) w Polsce możemy uznać za rozpoczęty, ponieważ całkiem nieoczekiwanie pierwsze tego typu zjawisko można było zaobserwować nad Ziemią Łódzką. Trąba była spektakularna, co możecie zobaczyć na nagraniu.

miniatura

Globalny Bank Nasion prawie zniszczony przez Matkę Naturę

21 maja 2017, 08:44

Na norweskim archipelagu Svalbard na wyspie Spitsbergen realizowane są niesłychane projekty, dzięki którym ludzkość miała uchronić przyrodę i swój kulturowy dorobek przed globalną wojną jądrową czy zagładą. Tymczasem zagrożenie stanowi dla niego sama natura.

Komentarze

Dodaj komentarz

marek | 2011-09-28, 12:01

bardzo cieply maj:)

ta jasne a wczetochowie 4 mjaa na mature poszedlem w kurtce zimowej i jeszcze snieg byl do tego. rzeczywiscie bardzo ciepol bylo

Jacek Placek | 2011-04-26, 15:17

Maj 2010 zimny!

Ależ bzdura! w ub. roku w maju jeszcze C.O. było włączone - pamiętam, że wspominaliśmy, że kiedyś1-go maja to ludzie się kąpali w pobliskich stawach... W zeszłym roku było bardzo chłodno, nawet przysłowiowego grilla nie sposób było zrobić. Piszę z południowej Polski.