25 czerwca 2010, 17:25

Seszele

W 2006 roku na czele klasyfikacji najbardziej popularnych plaż znalazła plaża Anse Source dArgent na Seszelach, leżących na Oceanie Indyjskim około 1,5 tysiąca kilometrów na wschód od Afryki. Wybrzeże ...

W 2006 roku na czele klasyfikacji najbardziej popularnych plaż znalazła plaża Anse Source d’Argent na Seszelach, leżących na Oceanie Indyjskim około 1,5 tysiąca kilometrów na wschód od Afryki. Wybrzeże oceanu wyściełane żółtym piaskiem, przeźroczysta woda osiągająca temperaturę aż 32 stopni i malownicze rafy koralowe. Można więc śmiało ponurkować lub po prostu popływać. Nie na darmo Francuzi nadali plaży nazwę znaczącą tyle co srebrna wiosenna zatoczka. Naszą uwagę przykuje bardzo specyficzny rodzaj palmy, który występuje tylko na Seszelach, czyli palma seszelska, wysoka aż na 30 metrów, o grubej kłodzie i wachlarzowatych liściach długich na 8 metrów. Olbrzymie palmy przynoszą plażowiczom cień, gdy w upalne południe słońce praży pełną parą. Seszele najlepiej jest odwiedzić w okresie od maja do września. Obecnie niebo ponad wyspami jest zupełnie czyste. W pełni dnia notuje się 31 stopni, natomiast nocami temperatura obniża się do 26 stopni. Przez wiele następnych tygodni na zmianę pogody nie ma co liczyć. Woda w Oceanie Indyjskim jest bardzo ciepła, wręcz gorąca, gdyż osiąga aż 30 stopni.
autopromocja

Pozostałe wiadomości

miniatura

Pogoda na żywo: Śledź na bieżąco, gdzie są teraz burze

Dzisiaj, 10:15

Przez całą dobę, na żywo, monitorujemy to, co dzieje się w pogodzie w Polsce i na całym świecie. Jeśli w Waszej okolicy zdarzyło się coś ciekawego, czym chcecie się podzielić z innymi, to wysyłajcie do nas zdjęcia, filmiki i informacje. Z nami będziecie na bieżąco!

miniatura

Burze mogą zrywać dachy i łamać drzewa. Gdzie tym razem?

Wczoraj, 10:20

Minął tydzień od niszczycielskiej nawałnicy, tyle też mieliśmy spokoju od groźnych zjawisk. Od dziś wracają gwałtowne burze, które znów mogą powodować szkody i zagrażać ludziom. Sprawdźmy, w których regionach kraju będzie najbardziej niebezpiecznie.

miniatura

Latem pada coraz mniej, a zimą coraz więcej. Dlaczego?

Wczoraj, 09:17

Niewątpliwie klimat zmienia się, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Problem w tym, że jego zmiany czasem idą w niekorzystnym kierunku. Porównaliśmy, co zmieniło się w polskim klimacie w dwóch okresach bazowych. Wynikają z tego bardzo ciekawe trendy.

miniatura

Takiej klęski w lasach jeszcze nie było. Porażające liczby

17 sierpnia 2017, 10:14

Nawałnica, która przeszła 11 sierpnia nad Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem doprowadziła do największej klęski żywiołowej w dziejach polskiego leśnictwa. Aby wyobrazić sobie, jak wiele drzew zostało powalonych, przygotowaliśmy dla Was ciekawe porównania.

miniatura

Cała prawda o opryskujących nas samolotach

17 sierpnia 2017, 09:44

Nie milkną teorie spiskowe, jakoby samoloty tworzyły chemiczne smugi, nazywane chemtrails. Substancje te mają nas "opryskiwać", powodując problemy zdrowotne oraz zniszczenie środowiska naturalnego. Naukowcy postanowili rozwiać mity na ten temat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twoja Pogoda lepsza niż myślisz

ZOBACZ NOWĄ WERSJĘ SERWISU