Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Wędkarze! Szykujcie sprzęt, bo ryby będą brały, jak rzadko kiedy. Sprawdźcie najlepszy termin

Wędkarze dobrze wiedzą, że to, czy ryby dobrze biorą, nie zależy tylko od pogody, lecz warunków astronomicznych. Właśnie na podstawie ich analiz każdego miesiąca powstaje nasza prognoza wędkarska. Sprawdź, kiedy warunki do brania ryb będą najlepsze.

Fot. Pxhere.

Zgodnie z naszym wędkarskim kalendarzem w piątek (22.06) rozpoczyna się dotychczas najdłuższy w tym sezonie okres wyjątkowo sprzyjających warunków do brania ryb. To dzwonek dla wędkarzy, że najwyższy czas przygotować sprzęt i ruszać nad akweny.

Bardzo dobre warunki wędkarskie potrwają aż do 4 lipca. Tych zdecydowanie najlepszych oczekujemy między 30 czerwca a 4 lipca. To oznacza, że w weekend 30 czerwca - 1 lipca, złowicie z pewnością nie jedną rybę.

Później warunki do brania ryb pogorszą się. Miedzy 5 a 10 lipca, z małym wyjątkiem w dniach 7-8 lipca, będą niekorzystne. Ponownie korzystny poziom osiągną 11 i 12 lipca. Nie ma więc na co czekać, trzeba łapać najbliższą okazję. Najnowszą prognozę dla wędkarzy możecie sprawdzić w głównym menu w zakładce "prognozy".

Warunki do wędkowania? Co to takiego?

Wędkarze z wieloletnim stażem zauważają, że podczas takiej samej pogody nie zawsze ryby biorą w podobny sposób. Jeśli więc nie jest to uzależnione od pogody, to w takim razie od czego? Odpowiedź to zjawiska astronomiczne.

Fot. TwojaPogoda.pl

Tak jak światło dnia i ciemność nocy wyznacza nam dobowy rytm życia, tak równie istotny, a może i jeszcze bardziej niż na nas, ma wpływ na żerowanie ryb. Mówi się, że ryby najchętniej biorą w okolicach pełni, gdy noce są bardzo jasne, co ryby mogą mylić z dniem, a na Ziemię działają spotęgowane siły grawitacyjne Księżyca.

>>> Sprawdź pogodę dla wędkarzy

Najgorsze połowy zazwyczaj zdarzają się podczas nowiu Księżyca, czyli wówczas, gdy nie jest on widoczny na niebie przez całą noc. Wędkarze posługują się też standardami, które wypracowane przez lata i przekazywane z ojca na syna zwiększają nasze szanse na udane wędkowanie.

Fot. TwojaPogoda.pl

Mowa o połowach o świcie i o zmierzchu, a czasem także w samo południe, gdy Słońce znajduje się najwyżej nad horyzontem. Nocne wędkowanie raczej nie przynosi efektów, w dodatku może być niebezpieczne. Każdy wędkarz ma swoje sposoby na udane łowy, ulubioną aurę i fazę Księżyca.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda