Facebook Twitter YouTube Istagram RSS

Świetna zabawa z dziećmi na mrozie. Zróbcie mrożone bańki mydlane

Chyba każde dziecko kocha robić bańki mydlane. Te najpiękniejsze powstają na siarczystym mrozie, bo wówczas ich cienkie ścianki przyozdobione są lodowymi kwiatami. Jak je wykonać? Mamy dla Was poradnik.

Fot. YouTube / Chris Ratzlaff.

Piękne, ale jakże kruche, twory z wody i mydła cieszą nasze oczy tylko przez chwilę, znikając bezpowrotnie. Wykorzystajmy ustępujący mróz i zróbmy mrożone bańki mydlane razem ze swoimi dziećmi.

Wystarczy tylko wlać kilka łyżek płynu do naczyń do naczynia z 1 litrem wody z kranu. Następnie mieszamy i gotowe! Teraz naczynie z miksturą schładzamy przez kilka minut na mrozie i możemy już robić bańki.

Fot. Witold Ochał.

Gdy unoszą się w powietrzu, nie różnią się niczym od zwyczajnych baniek, jednak, gdy opadają na ziemię, zaczynają się dziać cuda. W momencie kontaktu ze śniegiem czy gruntem, bańki w ciągu kilku sekund zamarzają. Na ich ściankach tworzą się lodowe malowidła.

Zachęcamy do ich fotografowania, ponieważ dopiero na zdjęciach z bliska dostrzec można ich przemijające piękno. Każdy lodowy kwiat jest inny, niepowtarzalny. Prawdziwe cudo natury. Korzystajcie z mroźnej aury, bo niebawem ociepli się i z niektórymi eksperymentami trzeba będzie poczekać być może do kolejnej zimy... Dowiedz się więcej

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news

TwojaPogoda.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Możesz dodać ulubione lokacje i być na bieżąco z pogodą gdziekolwiek jesteś.

Aplikacja Twoja Pogoda